Skocz do zawartości

semmac

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez semmac

  1. Cytat

    Fajnie,że się udało icon_biggrin.gif i na Sylwestra cieplutko w domku.Co do tego pierścienia to aby go przekręcić trzeba go odciągnąć lekko do siebie i obrócić po czym sam wskoczy w swoje miejsce jest na sprężynce, służy on do ustawienia zaworu ale raczej nim się za dużo nie kręci.


    Do ustawiania w jakim celu?
  2. Cytat

    dajcie już spokój temu kierunkowi, zawór jest zabudowany dobrze, z resztą inaczej się nie da,
    półśrubunek jest w grzejniku i tak ma być,
    spróbuj odciągnąć ten stalowy pierścień na zaworze, tam powinno być oznaczenie cyfrowe od 1-7 i N, ustaw na 7,
    powinno pomóc, jeżeli nie sprawdź na zaworze odcinającym czy jest otwarty do końca, odkręcasz zaślepkę i wykręcasz imbusem grzybek zaworu, może też być taka sytuacja, że nie będziesz miał zaślepki ale pokrętło na płaski śrubokręt, wtedy nacięcie musi być skierowane zgodnie z kierunkiem przepływu wody,
    jeżeli to nie pomoże to zostaje jeszcze regulacja instalacji i w ostateczności podłączenie krzyżowe grzejnika



    Dziękuję wszystkim za pomoc, skorzystałem z pierwszej rady i kilkakrotnie psiknąłem WD-40 a następnie siłowo rozruszałem ten bolec. Grzejnik grzeje jak nigdy. Chociaż mam wrażenie, że ten z pokoju obok ma większą temperaturę. Mam nadzieję, że znowu się nie zablokuje.
    Co do tego pierścienia to też o tym pomyślałem (chociaż nie wiem do czego on służy) niestety nie dało rady go przekręcić.

    Jeszcze raz dziękuję.
  3. Cytat

    To nie plastykowa obudowa tylko głowica i tą głowicę się demontuje.Pod nią jest ten owa szpila zaworu a na obwodzie jest pierścień i nim też można dokonać wstępnej regulacji. Głowicę powinno się odkręcić a najlepiej rzuć fotę tego zaworu bo modelu to zapewne nie znasz.


    Zabrałem się do tego od złej strony icon_smile.gif. Zawór rozmontowany. Szpila jest nieruchoma, gdy próbuję ja wcisnąć ani drgnie. Popsikałem WD 40 i nic, jakieś rady?

    http://img836.imageshack.us/img836/833/dscn6509n.jpg
    http://img706.imageshack.us/img706/479/dscn6510o.jpg
  4. Cytat

    Włącz go krzyżowo czyli zasilanie z jednej strony grzejnika /góra/ a powrót dołem ale po przeciwnej jego stronie.


    Nie da rady, stare budownictwo. Zresztą wszystkie inne działają dobrze. Drugi zasilany z tej samej rury w pokoju za ścianą tez dziala.
  5. Cytat

    Prysnąć np WD40 na szpilkę zaworu termostatycznego i go delikatnie rozruszać - powinna sama wracać do górnego położenia


    Zawór danfoss i jedyne co można zrobić to zakręcić lub odkręcić. Nie ma możliwości żadnego demontażu plastikowej obudowy

    Cytat

    Nie ma czegoś takiego jak za duży grzejnik. W ogrzewaniu niskotemperaturowym wszystkie grzejniki naścienne się przewymiarowuje.
    Przejrzyj się przede wszystkim zaworowi termostatycznemu.
    Puść cały obieg przez ten grzejnik żeby upewnić się że został całkowicie odpowietrzony... mnie to jednak wygląda na częściowe zapowietrzenie.


    Spuściłem ze dwa litry wody, zakręciłem wszystkie inne kaloryfery i nic. Rura przed grzejnikiem dosyć ciepła (choć nie gorąca) a za zaworem ledwo ledwo letni grzejnik (ale częściowo). Jakoś czarno to widzę
  6. Witam mam następujący problem: ładnych parę lat temu, jak jeszcze mało co wiedziałem i umiałem byłem zmuszony wymienić kaloryfer. Teraz takie rzeczy robię sam ale wtedy od a do z zrobił mi to wujek – „znający się”. Kaloryfer był żeliwny 1,6m. Kupiliśmy dwupłytowy z blaszkami radiatora pomiędzy, no i wujek uznał, że skoro tamten miał 1,6m to ten tez musi mieć tyle.

    Kilka lat mieszkałem gdzie indziej no i wróciłem na stare śmieci. Problem z tym kaloryferem jest taki, że: NIE GRZEJE. Rura do termostatu jest ciepła/ gorąca a za termostatem jak jest w piecu (węglowym) jest dobrze nagrzane to do połowy grzejnika i jakieś 2 cm od góry, grzejnik jest ledwo letni.
    Zapowietrzony nie jest, kaloryfer mniejszy gabarytowo w pokoju za ścianą, zasilany z tego samego pionu jest gorący na całej powierzchni.
    Proszę o pomoc i poradę. Czy dobrze myślę, że grzejnik jest za duży gabarytowo? A może problem z zaworem termostatycznym?
    Jakieś inne teorie spiskowe icon_smile.gif

    Z góry dziękuję za porady.
  7. Cytat

    Możesz użyć deszczówki, dodasz chloru i ewentualnie skorygujesz pH i wszystko będzie grało. Tylko w deszczówce często jest brud, sadza itp więc nie wiem czy to będzie jakaś oszczędność, bo chyba o to Ci chodzi...


    Zanieczyszczenia mechaniczne powinien chyba usunąć filtr. Głównie chodziło mi o drobnoustroje i ph.
    Czy ktoś może polecić jakieś konkretne preparaty?
  8. Cytat

    Jeśli jest to ogrodowy basen przeciwpożarowy - to na pewno można icon_biggrin.gif nawet bez chlorowania i filtrowania...
    No, ale to nie jest chyba rzetelna informacja icon_rolleyes.gif



    Nie, chodziło mi o zwyczajny nadmuchiwany basen ogrodowy.
    Jeśli jest to chory pomysł to proszę o uświadomienie mnie dlaczego. Zdaję sobie sprawę, że od czasów naszych dziadów którzy robili pranie w delikatnej deszczówce wiele się zmieniło icon_smile.gif, ale z drugiej strony mamy cudowne wynalazki przemysłu chemicznego icon_smile.gif
    Używam deszczówki do podlewania ogródka, co (racjonalnego) stoi na przeszkodzie, żeby użyć jej do napełnienia basenu?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
  9. Proszę o rzetelne informacje.
    Czy można stosować deszczówkę w basenach ogrodowych? Tak na chłopski rozum, jeśli dodać jakieś chemii (np. chlor(zabija wszystko co żywe  ) i jakiś zmiękczacz + filtr) to nie powinno być problemu.
    Może są jakieś konkretne rozwiązania, jeśli chodzi o chemię?
    A może tok mojego rozumowani jest błędny?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...