Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

hooverdam

Uczestnik
  • Posty

    42
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O hooverdam

  • Ranga
    Początkujący
  1. Ile za wykonaie wieńca?

    No i wyjaśnione. Są specjalne kołki do porothermu i trzymają przyzwoicie.Ewentualnie kołkami można do wstępnego montażu . Ale szpilki oczywiście 100% pewności. MHTYL
  2. Ile za wykonaie wieńca?

    Odpisze merytorycznie bez obrażania kogokolwiek. 1 nieprawda: ZUS od 5000 to znacznie więcej niż 1000 zł. 850 zł jest od podstawy 2000 2stawka robocza 25 zł to stawka jaką bierze firma.Z tego należy zapłacić pracownikowi(6-15 zł na godzinę, 20 zł super fachowcy) 3.Wyliczenia uwzględniają zysk firmy. 800 zł to praca 4 ludzi czyli około 400 zł za 8 godzin pracy na czarno bo z zusem, 100 zł to transport, amortyzacja sprzętu, 300 zł to zysk. Oczywiście jeśli szef pracuje to zysk nieco większy. 4. Co do 4 tysięcy na rękę to owszem górnicy tyle mają bo tam nie ma zasady wolnego rynku jest socjalizm na który wszyscy w postaci 700 zł za tonę groszku się składają ale i to się skończy wreszcie, podobnie z nauczycielami itp. Fachowcy czasem zarabiają 3-4 tysiące żłotych przy 8-10 godzinach na dobę pracując w firmie .
  3. Ile za wykonaie wieńca?

    Brednie- to określenie zawartości tekstu który wpisał MHTYL ,,chwaląc" się swoją budową w kontekście że u Niego murarze zrobili także wieniec co kompletnie nie było odpowiedzią na pytanie główne. Od tego zacznijcie. Albo odpowiadasz na pytanie albo piszesz o murarzach. Odnieście sie do tego dokładnie, bo na razie dokładnie to omijacie. Druga rzecz- kobieta niech lepiej nic nie pisze o agresji, jesteście z natury socjalistkami więc dalej wspomagajcie nierobów i nie pouczajcie facetów podczas rozmowy. Zarabiam zdecydowanie więcej niż 25 zł na godzinę, i mam wykształcenie jednak wyższe. Co najważniejsze znam np. liczbę Polaków czego nie zna przynajmniej 50% kobiet która skończyła studia, pewno się do niej zaliczasz. googluj, ,,szkoda mi Ciebie" Jak może być Ci szkoda mnie skoro mnie nie znasz- taki typowy slogan powtarzany non stop mający na celu nie wiadomo co? ukazanie elokwencji? Co do zbanowania mnie na forum to jaki to problem, dawac bana i tyle. Co to nastepnego konta nie da się założyć? straszenie wywaleniem z forum kolejna rzecz to łganie MHTYLa że twierdze że dom ma być jak najdroższy. PRZYKŁADOWĄ WYCENĘ JAKĄ DAŁEM W TYM I POPRZEDNIM TEMACIE OPARTA JEST NA WYLICZENIACH zakładających opłacalność i legalność. WY natomiast do tego w sposób merytoryczny nie potraficie się odnieść. MHTYL kłamie i tyle. Ja owszem pisałem w formie żartów co do ytongów . Nie przeklnąłem ani razu w stylu pierdolnięty.... Nerwy puściły MHTYLOWI bo chyba właśnie specjalista od układania paneli podniósł cenę ze względu na brak kątów w jego domu. pozdrawiam wszystkich i wyluzujcie bo z pewnością macie za duże ciśnienie. Franek jeszcze spadnie
  4. Ile za wykonaie wieńca?

    praca 4 osób na dzień to 800 zł przy 25 zł/h- oczywiście stawka firmowa. Mowa o 1 wieńcu na ściany zewnętrzne. 1 dzień. szalowanie płyta szalunkową osb lub zwykłą osb, 120 mb minimum 40 cm wysokości elementy daje nam 48 m kwadratowych płyty osb czyli 16 sztuk wartych w zwykłej opcji 1700 zł.Oczywiście element można wykorzystać na następnę budowy ale należy liczyć amortyzację, kołki rozporowe odpowiednie do materiału użytego na ściany, 400-500 sztuk., elementy drewniane itp. 2. wsadzenie wieńca, powiązanie lub spawanie, oczyszczenie,przedmuchanie szalunku, zalanie betonem zamówionym na godzinę 14-15.Array="" class="linked-image" border="0"> (opcjonalnie wcześniej warstwa szczepna lub inne rozwiązanie) 3. dzień rozszalowanie, sprzątanie, ewentualne poprawki zaprawą kerabuild presto. Czyli 2.5 dnia 800zł+800zł400zł dni robocze +300zł kołki+ 300 zł amortyzacja OSB 2600 zł -3000 zł to realna cena dla równej ściany, chyba że trzeba doliczyć ewentualne skuwanie niedoróbek murarskich lub uszczelnienia wówczas cena może nieznacznie wzrosnąć. Mowa o robocie wypoziomowanej od lasera i profesjonalnym szalowaniu na który możesz po prostu położyć murłatę i nie martwić się jej poziomem. Facet się pyta o realną cenę a twoja odpowiedź jest naprawdę pomocna , wręcz idealna. Jaki mają związek z tematem twoje brednie: ,,A kto Ci mury stawia" ,,Mi wieniec robili murarze co murowali mury" ,,co za sens aby mury stawiała jedna firma a wieniec robiła droga." Ale ok. Sens jest taki że szalować można profesjonalnie. U Ciebie przywiozłeś stare meble kuchenne, , chopy poprzybijali gwoździami i ,,to je dobre chopy". Przecież tynk zakryje. Firma murarska nie zawsze ma sprzęt szalunkowy, są po prostu murarzami, nie wiadomo jak właściciel się z nimi dogadał, może czekał na wieniec a murarze poszli na inna budowę itp. może być wiele powodów. Nie spodziewam się że odpowiesz merytoryczne, więc napisz coś ciekawego o siłowni, itp.
  5. Ile za malowanie wewnętrzne?

    Ilość warstw gipsu niemal zawsze wynosi 3, no chyba że chodzi o tynk gipsowy lub dobrze zatarty cementowo wapienny ale to się wycenia na początku. Farby zawsze 2 warstwy no chyba że w piwnicy gdzie nie ma światła. Obowiązek - ironicznie napisałem bo jak widzę dziadowskie farby to mnie skręca, a takie się zdarzają i wydaje sie ludziom że bedzie taniej. U nas nie ma kultury budownictwa, liczą się koszty i późniejszy płacz nad usterkami.
  6. O stwierdzenie: nabijanie płyt OSB!! Prawidłowo się kręci, sklejkę się przybija bo często wyłamuje główki wkrętów podczas zagłębiania. Ale raz widziałem mistrzów którzy przykręcili mdf do OSB za pomocą czarnych wkrętów z wiertełkiem do płyt gipsowych. Po prostu mistrzostwo świata.
  7. A kto szpachluje? ile metrów? A kto szpachluje? ile metrów?
  8. jak chopy kleja na 6 placków to trzeba walić kołki. przepis mówi o 4-8 na metr kwadratowy, na narożach można gęściej, jesli płyty klejone obwodowo i punktowo to nie trzeba tyle kołków,jeśli budynek niski to mniej, na grzebień płyta przyklejona, lub na piance EOS lub CT84 po 30 minutach jest nie do oderwania i stawałem na takiej ważąc 105 kilogramów.
  9. Ile za malowanie wewnętrzne?

    cena zazwyczaj oznacza dwukrotne malowanie i dobra farba kryje, na płytach często 3 krotnie. Jeśli malujecie cieszynką to wykonawca ma obowiązek doliczenia dodatkowych kosztów do kolejnych malowań!!!. ktoś tam napisał 12 zł gładź z malowaniem- żałosna wycena, wolontariat otwórzcie. Gładź to 7-8 różnych warstw pajace. grunt, gips, gips, gips, szlif, grunt,farba, farba- 12 zł / metr na serio to jest niszczenie rynku.
  10. realna cena tej usługi to 55 zł, bez malowania i gruntowania, ewentualne poprawki wykonuje malarz. Szpachlowanie uniflottem, siatka i flizelina razem, na wierzch gotowa masa wykończeniowa.
  11. No i to jest klasyczny przykład partactwa. 1. płyty OSB się przykręca co minimum 15 cm (z doświadczenia aby trzymało na zawsze), idealnie jeśli jest 10 cm, wkręt w drzewo musi wejść na około 3 cm,wkrętami ocynkowanymi lub innym do drewna, 90% ludzi przykręca je czarnymi wkrętami a przecież wyraźnie na nich pisze że są do płyt gipsowych!!!!!!!! Realna cena to 700-1000 zł w zależności od ilości docięć dla 2 osób, 1 dniówka. Widziałem poprzybijane płyty i słowo żałość pasuje do tego, no chyba że gęsto i gwoździarką, ale jak np je później zdemontować?
  12. ,,No hooverdam ale z zdołowany jesteś ,że zdublowałeś odpowiedzi" Zwykły błąd przy wysyłaniu- nie ma nic wspólnego ze zdołowaniem. Twój wniosek całkowicie mylny i nielogiczny. ,,Coś mi się wydaje,że kolegą jesteś takie jednego (a może to jedna i ta sama osoba?) który tu na forum poucza wszystkich ile mają brać za robotę bo on tyle bierze." Masz racje tylko Ci się wydaje, nie jestem jego kolegą. Znowu mylny wniosek. Kolego mury mam wymurowane tak,że mi odpowiadają i nie będę się rozpisywał jak to wspaniale mi wymurowali. No to już wiadomo jak to jest wymurowane. Jak brak argumentów to dajesz klasyczna odpowiedź: nie chce mi się gadać, mi to odpowiada. Znowu twoja porażka. O tak więcej takich fachowców jak Ty i drugą Polskę odbudujemy po raz drugi. Uogólnienie, brak merytorycznego przesłania, ironia, to zdanie nic nie wnosi. Powtórzę raz jeszcze co napisałem jednemu tu forum, wołaj za swoja robotę ile chcesz,Twoja praca, Twój zarobek,ale nie wciskaj ludziom takich bzdur, że za tanią robotą kryją się same buble a Twoje wykonawstwo jest the best. Nie napisałem że tanio to zawsze źle. Napisałem że zazwyczaj. Moja metafora np. w stosunku do narzędzi nieco to precyzuje. Dokładniejsze uzasadnienie to obliczenia które wykonuje każdy w każdej działalności- to biznes plan który wylicza opłacalność a zdecydowanie nie jest odwzorowaniem twojego typowo polskiego myślenia:,,a jakoś to będzie" Nie napisałem nigdzie, że moje wykonawstwo jest the best- znowu kłamiesz i manipulujesz, dopisujesz, nie podpierasz niczego faktami. Żenada to jest jak czytam Twój kolejny wykład o wydatkach i takich tam innych, pisz na temat co za ile zrobisz i nie rób sobie reklamy,bo do tego jest inny dział. ,,o wydatkach i takich tam"- precyzja tego stwierdzenia taka pewno jak twych murów- przypuszczam:) W którym miejscu zrobiłem reklamę? Podałem nazwę firmy? Adres? Czy ja stwierdziłem że robię najlepiej? Znowu kłamiesz i manipulujesz, jesteś bardzo nieprecyzyjny. Wypunktowałem Cię i ukazałem że styl prowadzenia twojej rozmowy nie ma nic wspólnego z merytorycznym przesłaniem. Rzucasz tylko uogólnienia, brak jakichkolwiek szczegółów. Jedyna odpowiedź to: mi moje mury pasują, chopy za 8.5 klocka je postawili i tyle.
  13. 1. Tanio w 90% oznacza kiepsko, nielegalnie, niezgodnie ze sztuka budowlana, bez rachunku. Te 10% to super wykonawcy którzy robią dobrze i tanio ale firma wymaga inwestycji i zarobek musi na to zezwalać. 2. Drogo oczywiście nie oznacza dobrze ale zdecydowanie zwiększa szanse poprawnego wykonawstwa: Hilti, Bosch, Fein- drogie ale 9/10 narzędzi z tych firm spełnia oczekiwania użytkownika i jest inwestycją, narzędzia z lidla lub biedronki, topexy, graffity(topex) itp to szajs z których tylko 1/10 przetrwa i spełni oczekiwania użytkownika. 3. Nie da się zrobić tanio, płacąc ZUS, przywożąc rusztowania systemowe autem przynajmniej busem, dbając o podstawowe bezpieczeństwo, przestrzegając czasy schnięcia poszczególnych materiałów. Można przecież wysłać 3 paproków, przykleić płyty na 6 placków na niezagruntowaną ścianę, zapłacić po 8 zł na godzinę, rozstawić rusztowanie warszawskie i kilka bolek na podesty, przywieźć po parę piwek dla humoru, ekipa zadowolona wraca kombikiem bo pół domu obkleili. 4. Zarobek szefa musi w małej firmie 3 osobowej( szef pracuje) zezwolić na ZUS- 10 200 złotych, sprzęt- 8 000, samochód i amortyzacja, paliwo, telefon,12 000, =30 000( samochód trzeba co 3-4 lata wymienić i to jest koszt minimum 5 tys złotych rocznie przy 10 letnim busie) 2 pracowników- 12 000 ZUSU na minimalnej, około 40 000 na wypłaty przy średniej zaledwie 1600 zł. 52 000 Nie liczę urlopów, chorobowych, podatków bo to inny świat dla wtajemniczonych Wychodzi nam 82 000 tys czystych kosztów. jeden domek 250 metrów x 25 zł=6500 zł , 1.5 domku/ miesiąc 9750 zł/ miesiąc x 11(przy sprawnej organizacji miesiąc przestojów i strat pogodowych to bardzo dobry wynik, w zimie się raczej nie dociepla ale wyliczenia teoretyczne) wynik 107 000- koszty firmy 82 000=25 000/12= 2000 zł na miesiąc z kawalkiem dla szefa firmy w której pracuje fizycznie, ( nie mylić z cwaniakiem który rozwozi ludzi i gówno się zna na robocie) Widzicie o co chodzi. Obliczyłem , naprawdę optymistycznie. MHTYL-No i co te mury Ci postawiła firma czy kilku murarzy którzy owszem znają się na robocie ale robią to nielegalnie!!! i zadowalają się piwskiem i 2 patykami za 55 godzin tygodniowo. Spytali się o rodzaj zaprawy, grubość zaprawy czy może ytongi pokleili na piosku, cemencie i wopnie? Katy proste są? odmierz od rogu pomieszczenia 150 cm w jedna stronę, w drugą 200 cm, i sprawdź czy odległość między tymi dwoma punktami wynosi 250 cm. Styropian da się przykleić na grzebień czy placki bo ściana krzywa jak cholera. laserem lub sprawna poziomicą sprawdziłeś piony ścian? A po co? Kafelkarz wyprostuje bo tynkarze nie będą aż tyle nadrzucali!!! Tak jak pisałem tanio i dobrze- charytatywnie wujek może zrobić!!!! I to standartowe stwierdzenie przy suchej zabudowie: panie jak ma pęknąć to i tak pęknie, płyty gipsowe po prostu pękają. Barbarossa- bardzo merytoryczna odpowiedź, dziękuję. Wystarczy popatrzeć na wszystkie budowy(90%), żenada i tyle, o twierdzeniu pitagorasa przy wstępnym rzucie ścian po prostu mało kto słyszał, chopy styknie yno duży trójkąt . (a później klin w panelach albo kafelkach i co tu zrobić) hahha, pozdrawiam Nie chodzi o frustracje, czy tez obrażanie kogoś ale o to żeby na rynku byli porządni wykonawcy dający gwarancję na swój produkt i wymagający klienci którzy w dłuższej perspektywie czasu zyskają na wykonawstwie z pasją , dokładnością i przyjemnością.
  14. A ja widzę że ceny są bardzo poważnie zaburzone w dociepleniach. przyczyna- masa paproków i wykonawców nie przestrzegających zasad sztuki budowlanej. Realna cena wykonania usługi zaczyna się od 55 zł za metr kwadratowy bez jakiegokolwiek odliczania okien bo je też trzeba obrobić!!!! Klejenie styropianu- obwodowo i punktowo, 90% wykonawców klei tylko punktowo, Przy domku 250 metrów kwadratowych wysokości 6 metrów. Klejenie styropianu na kleju tradycyjnym przy pracy 3 ludzi. 1 dzień, 1 ściana z rozłożeniem rusztowania- klejenie styropianu 2 dzień(jak wyschnie) kołkowanie i szachlowanie kołków, start na drugiej ścianie, obróbki okien 3 dzień siatka i klej,narożniki 4 ewentulanie drugi klej ale to nie jest zgodne ze sztuką bo minimalna warstwa to 2 mm!!! 5 dzień gruntowanie jak wyschneło 6 dzień tynkowanie Średnio na jedną ścianę wychodzi 4 dni robocze jeśli wszystko ma wyschnąć i być wykonane porządnie. To daje jakieś 15- 16 dni roboczych na komplentne wykonanie docieplenia bez dni straty z powodu np pogody.(optymista) Policzmy dalej: 4dni x 3pracowników x 10 godzin roboczych=120 godzin roboczych na ścianę czyli prawie 500 godzin roboczych na cały dom jak jest prosty a nie ma tysiąc wypustek i innych badziewi tak ostatnio modnych), dochodzą folie taśmy piankowanie sprzątanie, itp Liczymy dalej: 500 x 10 zł nielegalnej roboczej godziny, bo legalnie to minimum 13 zł daje nam 5000 zł , lub 6500 zł legalnie 5000 / 250 m kw. 20 zł/ metr 6500 / 250 m . kw. 25 zł/ metr Moje pytanie gdzie zarobek szefa?, Firmy, paliwo, ZUS, czyszczenie rusztowań?, kilka zużytych pacek, wiader, mieszalnik, telefony, wycena, straty dni deszczowych itp Realna cena to minimum 55 zł za metr a Ci co robią taniej to debile i tyle. Mówimy tu o dociepleniu zgodnym ze sztuką budowlaną.
×