Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

niemiecadam

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O niemiecadam

 • Ranga
  Początkujący
 1. attachment=10725:Zasyp_pr...wanym.d..pdf]Witam forumowiczów ponownie. Rozpoczęliśmy na "całego" 11.07.2011r - przyjechała więźba. A od 12.07.2011 rozpoczęły się prace ziemne trwały 4 dni i stopa pod fundament wylana została 15.07.2011r. Narazie wszystko idzie sprawnie. Jednak zostaję przy technologii zasypania całej przestrzeni międzyżebrowej pustaka perlitem ekspandowanym. Uzasadnienie w załączniku. Z chęcią wysłucham opinii innych co otym sądzą.Od poniedziałku 18.07 cd;-) szczególnie od p.T.Brzęczkowskiego. Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf
 2. Witam. Ja też trochę w to nie chciałem wierzyć, ale to są dane z karty produktu producenta. Na ostatnich targach budowlanych w Bielsku Białej skonfrontowałem właśnie HELUZA FAMILY 50 z YTONGIEM, POROTHERMEM HI (trochę cieplejszy ale zdecydowanie droższy) i czymś takim jak HOTBLOK (www.hotblok.pl). Cenowo HELUZ najatrakcyjniejszy, i ten niski współczynnik to wg. producenta "wina" kruchości materiału - rzeczywiście te pustaki aż "dzwonią". Jak się sprawdzą w praktyce zobaczymy. Co do wilgoci to czytałem inne Pana wypowiedzi i zasiał Pan pewne ziarnko niepokoju. Początkowo chciałem zasypać każdy pustak w całości (koszt ok 7 tys - 18litr/pustak) Ale myślę że zostanę na pierwszej warstwie bardzo porządnie odizolowanej od fundamentu zasypanej w całości, natomiast w każdej następnej zostawiam 10 cm pustki - 20 cm perlit - 20 cm pustka licząc od zewnętrznej ściany. Myślę że nie powinno być większego problemu z wilgocią, PERLIT o granulacie do 1- 3mm powinien nie zatkać szczelnie przestrzeni między porowej pustaka. Pozdrawiam. Wg. moich założeń to to taka pseudo ściana 3 warstwowa w pustaku jednowarstwowym. Ciekaw jestem opini innych.
 3. Witam wszystkich blogowiczów. Nadszedł czas kwiecień 2011 - wybór projektu, maj- czerwiec 2011r zaczynamy kupować materiały. Decyzja o pozwoleniu (prawomocna) będzie 02.07.2011r. Ekipa ma przyjść od sierpnia 2011r. Nasz wymarzony dom to wariacja na bazie projektu REPREZENTACYJNY Muratora. Co z tego wyniknie mam nadzieję do końca tego roku przedstawić na blogu. Dom będzie budowany z pustaka ceramiczego HELUZ FAMILY 50 U=0,15, klej na cienką spoinę. Każdy pustak mam zamiar zasypać do połowy szerokości ale na całej wysokosci perlitem, wówczas oczekuję U ok 0,11. Cały materiał przywiozłem z Czech - pozdrowienia dla hurtowni DEK w trzyńcu. Powrotu do zdrowia mojego sprzedawcy p. Jarosława. Wyszło ok 8 tys taniej a i VAT mają tylko 20%. Pustaki już są. Więżba będzie w poniedziałek. Dachówk Creaton Premion Finesse czarna glazura czeka w depozycie w zaprzyjaźnionej hurtowni. Jednym słowem finałowe odliczanie. Przygotowania do tego etapu zajeły nam ok. 2 lat. Mamy nadzieję , że będzie dobrze.
×
×
 • Utwórz nowe...