Skocz do zawartości

MagdalenaW

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MagdalenaW

 • Urodziny 13.04.1985

MagdalenaW's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Tak myślałam nad tym i na pewno nie pozwolę na to żeby kolejni sąsiedzi na "gotowe" wchodzili, ale dziękuję za cenną uwagę. Barbossa chodzi mi o projekt kanalizacji - mam nadzieje i w sumie uważam że koszt tego winna spółka komunalna zapłacić.
 2. Spółka komunalna chce podpisać ze mną porozumienie. Dostałam wstępny kosztorys, który nie uwzględnia projektu (trochę to nieprofesjonalne). Czyli nie mam wyjści będzie trzeba negocjować.
 3. Już podaje, nie było mnie tu parę dni http://www.tarnowo-podgorne.pl/mpzp/index....ter=&sort=1 mnie najbardziej boli par. 32 pkt 5
 4. Tak cholernie jestem oburzona bo 60.000 zł. ode mnie chcą a ja się nie godzę na to. Jest jeszcze druga cześć mojej rodziny, która ma działkę prawie że obok.Dzieląc to na pół i tak 30.000zł dodatkowego kosztu najmniej jest mi potrzebne. Jeden adwokat uważa, ze można próbować walczyć, inny nie ... Zdania podzielone są
 5. Do mnie i tak nadal nie przemawia dlaczego to ja mam robić. Przecież to jest zadanie własne gminy, nie mogą uzależniać mojego wybudowania od stworzenia im kanalizacji.
 6. Zaraz będę patrzeć. Przeczytałam sobie ten art. 35 i mam kolejne pytania. tam w par. 3 jest : [i]§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.[/i] co mam rozumieć przez sprawy szczególnie skomplikowane? czy ważniejsza jest data pisma czy pieczątka poczty na kopercie kiedy wysyłali? Dziękuję za pomoc i wskazanie przepisu.
 7. Mam takie pytanie do forumowiczów Z jakiej ustawy wynika termin jaki obliguje Gminę do wydania odpowiedzi na pismo złożone do nich? Czy może z Was zna również czy są jakieś ustawowe terminy na odpowiadanie na pisma złożone do firmy. Złożyłam pismo do Spółki komunalnej i już od ponad miesiąca nie otrzymuje odpowiedzi - chciałabym ich zaatakować.
 8. W jakiś planach długodystansowych to jest, ale nie w najbliższej przyszłości. W planowanych inwestycjach gminy na razie tego nie ma, Spółka komunalna także powiedziała że nie ma w ogóle w planach realizacji tam kanalizacji. Gmina uchwalając plan w punkcie mówiący o sposobie rozbudowy infrastruktury określiła że wodę muszę mieć z wodociągu, a ścieki bytowe mają być odprowadzone do zbiorczej kanalizacji sanitarnej. I na tym koniec. Zastanawia mnie dlaczego miejscowy plan może być nie zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami? Dlaczego wybudowanie mojego domu ma być uzależnione od stworzenia im infrastruktury wod.- kan.? W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r., Nr 75, poz. 690) w paragrafie 26 jest określone, że: 1. Działka budowlana, przewidziana pod zabudowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi, powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia uzbrojenia działki lub bezpośrednio budynku do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i ciepłowniczej. a jeżeli jej nie ma to dalej jest zapis: 3. W razie braku warunków przyłączenia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej działka, o której mowa w ust. 1, może być wykorzystana pod zabudowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi, pod warunkiem zapewnienia możliwości korzystania z indywidualnego ujęcia wody, a także zastosowania zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków, jeżeli ich ilość nie przekracza 5 m3 na dobę. Jeżeli ilość ścieków jest większa od 5 m3, to ich gromadzenie lub oczyszczanie wymaga pozytywnej opinii właściwego terenowo inspektora ochrony środowiska.
 9. Trzeba wziąć aktywny udział w najbliższych wyborach samorządowych i wyp...ć wójta. Znaczy się ja swojego głosu na niego nie oddam, zresztą osobiście mu to powiedziałam jak byłam na spotkaniu. Dzisiaj idę na spotkanie do prawnika zobaczymy co on poradzi.
 10. Próbowaliście załatwić sobie inne rozwiązanie? Jaka była główna decyzja, która spowodowała to, że był Pan zmuszony to zgodzenia się na stowarzyszeni? Pozdrawiam Magdalena
 11. Dobrze macie, że jest Was trochę osób bo ja mam tylko 4 sąsiadów z czego tylko dwóch znam, a do najbliższej kanalizacji z dobre 100 metrów jest. Nie odpuszczę i będę się starać, żeby uzyskać do czasu wybudowania kanalizacji pozwolenie na jakąś inną alternatywę. Gdyby było nas więcej (całe jakieś osiedle domków jednorodzinnych) to pewnie człowiek podporządkowałby się do większości podciągnął rękawy i starał się to wykonać i sprostać temu zadaniu. Ale w takim układzie jak jest nas tak mało sam rozumiesz i wiesz ile pieniędzy to kosztuje.
×
×
 • Utwórz nowe...