Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Tomasz_

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Tomasz_

 1. Ja jeszcze tynków nie mam ale zakładam tynki gipsowe nawet w łazience. W końcu powiesza sie też sufity z płyt g-k w łazienkach. Mój wykonawca mówi, że można. Trzeba tylko taki tynk odpowiednio zagruntować "płynną folią"
 2. ile czasu na odbiór przyłącza wodnego ma zakład wodociągów po złożeniu u nich wszelkiej dokumentacji? Ja czekam już 2 miesiące....i nie mogę sie doprosić
 3. Jak należy wykonać fundament pod schody wejściowe (2) przy wejściu do domu parterowego. Czy jest on potrzebny?? Podobnie przy wejściu do domu z tarasu.
 4. kiedy geodeta powinien wykonać inwentaryzację powykonawczą? czy dopiero po zakończeniu budowy, czy można ją wykonać gdy wszstkie prace ziemne są zakończone?
 5. czy gmina ma obowiązek włączania oświetlenia ulicznego po zmierzchu? Jaka ustawa to reguluje?
 6. czy na dobudowanie zadaszonego tarasu do już istniejącego domu trzeba uzyskać pozwolenie na budowe???
 7. Witam! Gmina w której buduję dom chce, abym zapłacił 2100 zł za możliwość podłączenia sie do sieci wodociągowej. Za przyłącze i odbiór płacę wodociągom. Gmina jest właścicielem wodociągu. Zakład wodociągów - dzierżawcą. Gmina tłumaczy sie, że wszyscy mieszkańcy musieli ponieść koszt podłączenia. Czy taka opłata jest zgodna z prawem?
 8. czy izolacje przeciwwilgociową fundamentu z bloczków betonowych wykonujemy tylko od zewnątrz? czy także od wewnątrz budynku? czy dysperbit będzie dobrym zabezpieczeniem i czy można na niego przykleić styropian (podobno niektóre środki rozpuszczają styropian)? pozdrawiam
 9. oki, ale mnie nie interesuje odkopywanie fundamentu, chciałbym to zrobić na poziomie kopania fundament ów. a o tym nikt nie pisze, czy sie tak da?
 10. w jaki sposób wykonać ocieplenie i hydroizolację fundamentu, który będzie wylany bezpośrenio w gruncie? Interesuje mnie jak wykonać to technicznie a nie z której storny styropian i dlaczego. pozdrawiam
 11. W tym roku rozpoczynam budowę swojego pierwszego domu. Do tej pory można było odliczać odsetki od kredytu zaciągniętego na budowę swojego pierwwszego lokum. Czy można to robić nadal i jakie warunki trzeba spełnić?
 12. czy ocieplać ściany fundamentowe nad poziomem gruntu domu parterowego niepodpiwniczonego? jeśli tak to czy do poziomu gruntu czy tuż nad nim?
 13. Mój dom będzie miał wyskoie ściany fundamentowe. Chciałbym przykleić na nie płytki klinkierowe (do wysokości ociaplenia ze styropianu) ale w taki sposób aby tworzyły one jedną płaszczyznę z ociepleniem. No właśnie, jak to zrobić i czy płytki nie będą się odklejać??? pozdrawiam
 14. Czy gonty bitumiczne można zastosować do pokrycia dachu o kącie nachylenia 18 i....10 st? Jeśli tak, to jakie dodatkowe elemnty należy zastosować?
×
×
 • Utwórz nowe...