Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wilak

Uczestnik
 • Posty

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O wilak

 • Ranga
  Początkujący
 1. Warunki zabudowy już mam. Serdecznie dziękuję za link. Zaraz poczytam.
 2. Dzięki wielkie. Chyba jakichś głupot się naczytałam. Działka ma być pod budowę, ale na razie się nie spieszymy z postawieniem domu. Trzeba więc ją jakoś zagospodarować
 3. Mam działkę rolną (klasa ziemi IIIb) o pow 30a. Wzdłuż ogrodzenia chciałabym posadzić świerki albo tuje. Czy ktoś się orientuje, czy byłoby to zgodne z prawem? Słyszałam gdzieś opinie, że można sadzić tylko drzewa owocowe. Jakie przepisy to regulują? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 4. To bardzo pocieszająca odpowiedź. Jasne, że wolę parterowy. Zawsze myślałam, że budowa takiego jest droższa.
 5. Ależ mi się spodobał ten domek! Zastanawiam się tylko, czy on jest tani w realizacji. Wg kosztorysu architekta da się go wybudować poniżej 300 000. Do tej pory myślałam o takim: http://www.poprojekt.pl/projekt,lk726,psb,...=0&studio=0 No i teraz mam zagwozdkę. Jak myślicie, czy koszt budowy tych domów jest podobny? Nie myślę oczywiście o adaptacji poddasza w tym parterowym.
 6. Dziękuję za radę. Przyjrzałam się dokładniej projektowi i tam faktycznie od komina do pieca nie będzie więcej niż 2m. Z przestawieniem komina byłby chyba problem, bo na górze wypada akurat okno. Poza tym przechodziłby on przez pokój na dole i na górze.
 7. Skoro w projekcie jest to alternatywne rozwiązanie dla kotłowni gazowej, to może jednak da się to zrobić.
 8. Chodzi mi właśnie o to, by nie zmieniać lokalizacji komina, jeśli to nie jest konieczne. http://www.extradom.pl/projekt-domu-lk726-krj1742.aspx
 9. Zamierzam usytuować kotłownię w pomieszczeniu za garażem, które nie ma bezpośredniego dostępu do komina. Z pracowni architektonicznej otrzymałam odpowiedź, że najlepiej jest uzgodnić odległość pieca na paliwo stałe od przewodu dymowego z producentem konkretnego pieca. Na razie nie wiem, jaki to mógłby być piec. W związku z tym mam pytanie, czy możliwe jest w ogóle zainstalowanie pieca w odległości np. 2- 3m od komina, tak jak to jest zaznaczone w projekcie.
 10. Możesz domagać się ustanowienia służebności za wynagrodzeniem: jednorazowym lub okresowym. Dopóki służebność nie zostanie ustalona sądownie lub na mocy porozumienia - notarialnie, bez twojej zgody sąsiadowi faktycznie pozostaje na swoją działkę jedynie latać.
 11. Mishrak, jeszcze tu sobie możesz poczytać: http://www.rp.pl/artykul/232349,193329_Kto...uchomosci_.html
 12. Chcę udowodnić, że opłaty adiacenckie sa zgodne z prawem i gmina nic nie "wyrywa", natomiast wszelkie inne opłaty za przyłącze wod-kan ( o energii nie wspominałam)- nie i gmina je wyłudza. Do inwestora należy, czy daje na to przyzwolenie, bo mu się to kalkuluje. A poza tym nie lubię, jak ktoś źle interpretując przepisy prawne, wprowadza innych w błąd. W wątku było pytanie o obowiązki gminy, a nie o to jak wyglądają realia i jak inwestorzy tłumaczą sobie cwaniactwo urzędników.
 13. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie uzbrojenia terenu zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem Gdzie to jest wyraźnie napisane? To gmina powinna zagwarantować w umowie podłączenie do sieci wod-kan., gdyż należy to do jej zadań własnych. Jeśli chodzi ustalanie kosztów, kto i za co ma płacić: Niedopuszczalne jest obciążenie właściciela przez gminę obowiązkiem wybudowania urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych z własnych środków, nawet za jego zgodą. Regulamin dostarczania wody i odprowadzan
 14. To oczywiście żart? Krótko jestem na tym forum, więc nie wiem, jakie kto ma poczucie humoru.
 15. .. i najpierw trzeba zapłacić, a potem domagać się zwrotu pieniędzy.
×
×
 • Utwórz nowe...