Skocz do zawartości

trypelnik

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez trypelnik

 1. Cytat

  W tym roku chcemy zająć się zagospodarowaniem przestrzeni w ogrodzie. Nie zatrudniamy jednak żadnej firmy zewnętrznej do projektu. Planujemy sami.
  W tej chwili szukamy producentów altan ogrodowych. W oko wpadła nam taka: , głównie z uwagi na jakość i pokrycie dachowe. Poza tym jest bardzo elegancka i nie jest toporna.
  Czym Wy kierowaliście się przy wyborze altany? Na co zwrócić uwagę, zanim ją zamówimy?
  Witam! Jeśli preferują Państwo w takich gustach to polecam altany mojego wykonania.
  Więcej na www.garden-house.eu

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

 2. [quote name='retrofood' date='14.05.2014, 21:01 ' post='424096']
  Dziadek o chlebie, babka o niebie. Czy ja pisałem o szczurach? Więc masz rację, nie ma tam też kangurów, rzadko bywają pingwiny, a płetwala błękitnego to już naprawdę ciężko spotkać, bo wspomniana przez Ciebie siatka je zatrzymuje .
  Natomiast jest masakryczna ilość uciętych źdźbeł, pustych w środku, które są idealną kryjówką dla owadów! Stań sobie latem przy krawędzi strzechy, to się przekonasz.  Od lat wykonuje moje altany w taki sposób, że "mucha nie siada". icon_razz.gif
 3. Cytat

  Ciekawe, czy ktokolwiek z was widział to wszystko i wie, że niemal każde, powtarzam, niemal każde źdźbło, jest domem jakiegoś owada. Muchy, różnych gatunków os, komarów i wszystkiego co w ciepłe miesiące lata i bzyczy.
  Życzę wszystkim przedłużenia zachwytu spoglądając na te fotografie, ja pod takimi strzechami bywałem i wiem o czym piszę.

  Zachwycałem się, jak pod taką strzechą robiłem instalację elektryczną i nagłośnienie. To było wczesną wiosną. Później zachwyt mi się ulotnił, mimo że posadzka nadal była marmurowa...
  Myszy czy też szczury lubią mieszkać w norach i przy okazji coś jeść. Ułożona przez fachowców /prawidłowo ubita i ściśnięta/ trzcina nie ma nic co by je mogło przyciągać. Trzcina nie może również "zaoferować" ziarna jakie ew. można by było napotkać w źle wymłóconej słomie. Dlatego też ani myszy ani szczury tam się nie gnieżdżą.

  Ptaki mogłyby się ewentualnie zagnieździć przy źle wykończonej kalenicy. Na to jest jednak sposób - kalenicę dodatkowo chroni się drobną siatką drucianą /powlekaną/, która jest niewidoczna. Z wiekowych doświadczeń użytkowników domów z dachami trzcinowymi w krajach zachodnich /Anglia, Benelux/ wynika, że pająki nie "lubią" trzciny i w tym pokryciu nigdy się nie zalęgają.
 4. Taras ma chronić przed słońcem, deszczem i śniegiem?
  Idą mistrzostwa, myślę wstawić dodatkowo telewizor na tarasie.
  Kamienia polnego mam jakieś 100 ton ,dostałem od mojego kochanego Urzędu Miasta zgodę na wykopanie starego przedwojennego bruku za free.
  Lokal znajduje się koło Kruszwicy dokładnie wieś Chełmce,jeśli chodzi o interes to na godne życie starcza, tymczasowo mam lokal zmknięty do wiosny, kamień ciężko ogrzać. icon_redface.gif
 5. Cytat

  Po prostu bajka - a konkretnie jaki masz problem z tarasem ?

  Czy to jest bar ? icon_biggrin.gif


  Tak jest to bar ( Grillowisko ).Problem jest taki ,że mam zamiar zabudować jakieś zadaszenie przed lokalem ,na dach myślałem o deskach nieobrzynanych, nogi z bala krzywusy-wiem że z chwilą zabudowy Altana straci trochę na wyglądzie ( zasłoni mi kamień )dlatego liczę na Wasze pomysły. icon_biggrin.gif
 6. Witam !!! Chciałem się pochwalić moją altaną jaką buduję wraz z ojcem .Zawsze marzyłem o altanie , teraz buduję lokal 50 m/2 będzie to (grillowisko )przeznaczony dla ludzi którzy kochają takie klimaty.Buduję go na wiosce zdala od cywilizacji ,myślę że wypali a jak nie to będę miał najładniejszą altanę we wsi -) -) . icon_biggrin.gif
  Pozdrawiam Kuba

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

×
×
 • Utwórz nowe...