Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

gniewomir

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez gniewomir

  1. Witam Przypatrując się dyskusjom na temat instalacji elektrycznych widzę, że jedynym i bezwzględnym kryterium jest cena za punkt, bezpieczeństwo, znajomość rzeczy przez instalatora funkcjonalność trwałość itp. nie ma żadnego znaczenia. Załóżmy wersję minimalną i za punkt ...tzw punkt zaoferujny cene 20PLN z materialem klientowi. Jestem w stanie na rachunek taką instalację wykonać jako firma. Częściej jednak mam do czynienia z tego typu instalacjami jako osoba serwisująca gdzie instalacja została wykonana w promocji za 35PLN. Klient lamentuje,że położył kafelki, tynki, gips mieszkanie jest już gotowe, elektryk ładnie przymocował gniazdka, żyrandole ładnie wyglądają tylko żeby coś zrobić bo "wywala korki" albo jak się dotknie pralki to lekko mrowi. I nagle okazuje się, instalacja grozi pożarem owe punkty zostały dla całej kuchni wykonane na jednym bezpieczniku i jednym przewodzie i po włączeniu wody i tostera trzeba lecieć do piwnicy włączyć coś na rozdzielni....rozwiązanie ..wkuć nowe obwody i polozyć nową glazurę Albo coś za ścianką gipsowo-kartonową trzeszczy i światło przygasa...bo żeby byloo taniej to instalacje łączone były na skręcenie np. miedzi i aluminium....rozwiązanie: trzeba wyciąć gipsy zrobić to od nowa a następnie zagispować pomaloować i będzie dobrze Przykładów mógł bym mnożyć jednak nie o to mi chodzi. Z tego co widzę zasada jest prosta. Instalacja ktora jest kladziona raz na kilkadziesiąt lat ma być tania tańsza najtańsza bez względu na dalsze konsekwencje. Inwestor za kilka miesięcy pyta (gdy położone sa już kafle, dywany farby na ścianach) czy można naprawić instalację a gdy się okazuje że żeby to naprawić trzeba będzie skuć troche kafli dziwi się gdyż należy jedynie "poprawić" a ten wcześniejszy za całą instalację wziął tylko 35PLN od punktu więc skąd te koszty. pozdrawiam
  2. Pięknie tylko pytanie czy ta instlalacja byla wykonana prawidlowo. Mierzył to ktoś? Ciekawi mnie co oznacza wkopanie?
  3. 30 zł za punkt to chyba biorąc pod uwagę że robisz to z tego co uda ci się "znaleść" i robisz to w szarej strefie. Bo trudno mi uwierzyć ,ze jesteś w stanie przyjechać do klienta samochodem i zapłacić zus i podatek gdy podłączysz mu antenę do TV łącznie za 30PLN...albo na tym polega ten cud gospodarczy.
×
×
  • Utwórz nowe...