Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zrenica

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez zrenica

 1. Cytat

  (...)
  problemy w wieszaniem szafek itp
  (...)  Powiesiłem kilka szafek, żaluzje drewniane nad oknami, obrazy, zbiornik hydroforowy... wszystko wisi i nie spada. Problemów nie ma, a wręcz przeciwnie - same zalety. Wiertarka z udarem? Młot udarowy? Nie. Żeby coś przykręcić, wystarczy jeden śrubokręt.
 2. Jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na budowę domu w takim, a nie innym systemie, był koszt budowy. Wykonawcy zapłaciliśmy 220000 zł - otrzymaliśmy stan deweloperski, czyli: ściany, okna i drzwi, instalacje, płyty g-k. Z tej ceny mogliśmy zbić kilkanaście tysięcy - garaż kosztował ok. 20000, okna dachowe Velux z montażem ok. 3500 zł, podniesienie fundamentów 5000 zł. W międzyczasie zmienialiśmy kilka rzeczy, np. zamiast grzejników kanałowych zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe, dodawaliśmy kolejne punkty oświetleniowe, itd., więc cena też troszkę się huśtała. Na koniec dodam, że oboje z żoną pracujemy na etat, więc nie mielibyśmy czasu pilnować robotników pracujących w systemie gospodarczym, a zatrudnienie ekipy z Łodzi, która postawi dom do stanu surowego otwartego, kosztowałoby nas (i to tylko za robociznę) tyle samo, ile zapłaciliśmy za nasz domek w stanie deweloperskim. Nie chcę uprawiać kryptoreklamy, ale napiszę - ponieważ im się należy - że firma MUSTER ze Zduńskiej Woli stanęła na wysokości zadania - jak widać na powyższych zdjęciach.
 3. Dnia 19. września A.D. 2011 podpisaliśmy protokół odbioru domu od wykonawcy. Po tym fakcie, mogliśmy bez skrępowania zająć się wykańczaniem.

  Zaczęliśmy od gipsowania płyt g-k - i gipsowaliśmy, gipsowaliśmy, gipsowaliśmy...

  Dnia 1. października wstawiono drzwi wewnętrzne. Wybór padł na firmę DRE, model Vetro B3; na górze w kolorze dąb ciemny ryfla, na dole wenge ryfla:

  DSC01446.jpg  DSC01446.jpg

  A tutaj gipsowanie w toku:

  DSC01446.jpg  Tydzień później, 10. października, zaczęła powstawać zabudowa mebli kuchennych:

  DSC01446.jpg  16. października zaczęliśmy zabudowywać kominek:

  DSC01446.jpg  Ponieważ chcemy palić w kominku dosyć intensywnie, tak żeby zminimalizować zużycie gazu, zdecydowaliśmy się na solidny wkład - Tarnavva Unica 14 kW. Nie bez znaczenia był również wygląd wkładu - trudno znaleźć naprawdę ładny kominek w cenie poniżej 5 tys. zł, a nam się udało i jesteśmy z tego powodu przeszczęśliwi :)

  23. października po raz pierwszy rozpaliliśmy kominek. Poza ohydnym zapachem wypalanej farby, wszystko było idealnie:

  DSC01446.jpg  A tutaj rzut oka na salon i kuchnię. Panele - Classen / Dąb Edmonton, gres - Ermes Ceramiche / kolekcja Black and White / bianco 60x60:

  DSC01446.jpg  Następny rzut oka to nieudolnie zrobione przez autora panoramiczne zdjęcie łazienki o pow. 4 m2:

  DSC01446.jpg  Płytki - kolekcja Hanabi / Hiro z Ceramiki Paradyż.

  Na górę wybrane zostały panele Classen - Listone Bianco:

  DSC01446.jpg  Wczoraj skończyliśmy szlifowanie dołu. Wszelkie niedoróbki będą robione już tylko ręcznie. Na dzień dzisiejszy, dom wygląda tak:

  DSC01446.jpg  DSC01446.jpg  W kuchni pojawił się jedyny w całym domu element, wykonany w tradycyjnej technologii - z bloczków i zaprawy murarskiej. To jest zaczątek barku.
 4. W domu firma powoli kończy wykańczanie poddasza. Płyty g-k położone są już niemal w każdym pomieszczeniu, zostało jeszcze docieplenie dachu, wyniesienie komina ponad dach i wykończenie garażu. Na razie, komin jest już w naszej sypialni:

  DSC01446.jpg  Na działce bawimy się w piasku; przenieśliśmy trochę większego gruzu pod dom celem utworzenia tymczasowych schodów (nie musimy już wchodzić po paletach - hura!):

  DSC01446.jpg

 5. Cytat

  Dzisiejszy wtorek obfitował w wiele wydarzeń istotnych dla naszego domu:

  zainstalowano i podłączono szambo:

  [attachment=11351:100_1425.jpg]


  Tak się zastanawiam, po co montuję się rurę z boku szamba?
  Nie można tego robić od góry w płycie?
  Pytam bo nie wiem a sam będę za chwilę montował rurę bo szambo już wkopane  To, w którym miejscu przyłączyć rurę kanalizacyjną, wynika z głębokości dziury na szambo. Gdybyśmy wkopali szambo głębiej, rura pewnie byłaby przyłączona od góry.
 6. Tempo pracy firmy jest faktycznie świetne. Zaczęli w połowie lipca, jeszcze ok. 2 tygodni i oddadzą dom do użytku. Ale oczywiście nie było róży bez kolców, ponieważ kredyt za dom spłacamy już od października zeszłego roku; dopiero po dziewięciu miesiącach coś się zaczęło dziać, a my przez ten cały czas płaciliśmy...

  W środku prace idą pełną parą. Na całym dole fachowcy położyli karton-gips, a w weekend wraz z moją Małżowinką szpachlowaliśmy łączenia i wkręty masą szpachlową do beztaśmowego spoinowania płyt gipsowo-kartonowych:

  DSC01446.jpg  Rośnie nam też komin. Na razie zrównał się ze stropem, ale niedługo wybije ponad dach:

  DSC01446.jpg  W czwartek zaś zamontowano, po 4 tygodniach oczekiwania, bramę garażową:

  DSC01446.jpg  A kilka dni wcześniej drzwi do garażu również pojawiły się na swoim miejscu:

  DSC01446.jpg  Dom jest już zatem całkowicie zamknięty. W międzyczasie przywieziono nam kilka wywrotek czarnej ziemi z gruzem, a starannie rozplantował ją spychacz (przy okazji kopiąc dziurę na szambo). Od razu działka podniosła się o kilkanaście centymetrów (z przodu nawet o pół metra).
 7. W weekend własnym sumptem obiliśmy fundamenty folią kubełkową. Nie było to niezbędne przy tego rodzaju fundamencie, ale na pewno nie zaszkodzi:

  DSC01446.jpg  Dzisiejszy wtorek obfitował w wiele wydarzeń istotnych dla naszego domu:

  zainstalowano i podłączono szambo:

  DSC01446.jpg  podciągnięto do domu prąd i wodę ze studni:

  DSC01446.jpg  wyrównano góry przed i za domem:

  DSC01446.jpg  Dużo wrażeń jak na jeden dzień...
 8. Panowie troszkę opóźnili prace zewnętrzne - styropian kładą, lecz niespiesznie:

  DSC01446.jpg  DSC01446.jpg  Mam pytanie - być może ktoś z szanownych Forumowiczów może pomóc mi w problemie:

  DSC01446.jpg  Muszę zrobić podjazd do garażu (zdjęcie powyżej) na wysokość ok. 80 cm i długość 4 m. Dysponuję gruzem większym i mniejszym. Czy mogę, zrobiwszy najpierw szalunek, ułożyć gruz i zalać go betonem? Jeśli tak, w jaki sposób uzyskać łagodny podjazd? Za wszelką pomoc - dziękuję!
 9. Gaz na działce już wszczepiony:

  DSC01446.jpg  Elektrycy czynią postępy wewnątrz:

  DSC01446.jpg  Po wielu perturbacjach odnośnie wyboru sposobu ogrzewania, zdecydowaliśmy się na kocioł gazowy kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe na parterze, dodatkowo zaś kominek. Nie będzie pompy ciepła, solarów, kominkowej DGP, płaszcza wodnego ani solarów. Po wnikliwej analizie, każda z tych dodatkowych rzeczy zwracałaby się od 15 do 25 lat - stanowczo nie są to okresy mnie satysfakcjonujące.
 10. Ściany będą ciepłe :) Idąc od wewnątrz: płyta gips-karton, płyta osb, wełna mineralna 15 cm, płyta osb, folia paroizolacyjna, styropian 10 cm, tynk, a na końcu piękna zieleń elewacji.

  W środę doszło kilka desek na zewnątrz, kilka ścianek działowych na pięterku i wełna od wewnątrz na połowie dachu:

  DSC01446.jpg  DSC01446.jpg  Dzisiaj panowie wykorzystali ładną pogodę i pojechali w międzyczasie stawiać fundamenty innemu inwestorowi. Jutro pogoda ma się znowu popsuć, więc wrócą pewnikiem do ocieplania u nas :)
 11. Dzień piąty:

  Dachówka leży na połowie dachu:

  DSC01446.jpg


  DSC01446.jpg  Pogoda niestety nie sprzyja pracownikom:

  DSC01446.jpg  Nie znam się za bardzo na budownictwie, ale właśnie być może przez dachówkę cementową, mam krótszy garaż; tak zalecił wykonawca.

  @daggulka: wszystkie krańcówki mamy cementowe (albo ceramiczne).

  @gawel: fajne, fajne, fajne... już nie mogę się doczekać momentu, kiedy się wprowadzę :)
×
×
 • Utwórz nowe...