Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zrenica

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zrenica

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 05.05.1983

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Powiesiłem kilka szafek, żaluzje drewniane nad oknami, obrazy, zbiornik hydroforowy... wszystko wisi i nie spada. Problemów nie ma, a wręcz przeciwnie - same zalety. Wiertarka z udarem? Młot udarowy? Nie. Żeby coś przykręcić, wystarczy jeden śrubokręt.
 2. Na podłodze leży gres - Ermes Aurelia, bianco levigato 60x60. Kupiliśmy go w Warszawie, w sklepie Euro-Ceramika, ponieważ w Łodzi i okolicach nie mogliśmy go nigdzie znaleźć.
 3. Przez kilka dni zostawiono tak po montażu kominków wentylacyjnych. Potem zsunęli dachówki i nie ma już dziur.
 4. Jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na budowę domu w takim, a nie innym systemie, był koszt budowy. Wykonawcy zapłaciliśmy 220000 zł - otrzymaliśmy stan deweloperski, czyli: ściany, okna i drzwi, instalacje, płyty g-k. Z tej ceny mogliśmy zbić kilkanaście tysięcy - garaż kosztował ok. 20000, okna dachowe Velux z montażem ok. 3500 zł, podniesienie fundamentów 5000 zł. W międzyczasie zmienialiśmy kilka rzeczy, np. zamiast grzejników kanałowych zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe, dodawaliśmy kolejne punkty oświetleniowe, itd., więc cena też troszkę się huśtała. Na koniec dodam, że oboje
 5. Dnia 19. września A.D. 2011 podpisaliśmy protokół odbioru domu od wykonawcy. Po tym fakcie, mogliśmy bez skrępowania zająć się wykańczaniem. Zaczęliśmy od gipsowania płyt g-k - i gipsowaliśmy, gipsowaliśmy, gipsowaliśmy... Dnia 1. października wstawiono drzwi wewnętrzne. Wybór padł na firmę DRE, model Vetro B3; na górze w kolorze dąb ciemny ryfla, na dole wenge ryfla:
 6. W domu firma powoli kończy wykańczanie poddasza. Płyty g-k położone są już niemal w każdym pomieszczeniu, zostało jeszcze docieplenie dachu, wyniesienie komina ponad dach i wykończenie garażu. Na razie, komin jest już w naszej sypialni: Na działce bawimy się w piasku; przenieśliśmy trochę większego gruzu pod dom celem utworzenia tymczasowych schodów (nie musimy już wchodzić po paletach - hura!):
 7. To, w którym miejscu przyłączyć rurę kanalizacyjną, wynika z głębokości dziury na szambo. Gdybyśmy wkopali szambo głębiej, rura pewnie byłaby przyłączona od góry.
 8. Tempo pracy firmy jest faktycznie świetne. Zaczęli w połowie lipca, jeszcze ok. 2 tygodni i oddadzą dom do użytku. Ale oczywiście nie było róży bez kolców, ponieważ kredyt za dom spłacamy już od października zeszłego roku; dopiero po dziewięciu miesiącach coś się zaczęło dziać, a my przez ten cały czas płaciliśmy... W środku prace idą pełną parą. Na całym dole fachowcy położyli karton-gips, a w weekend wraz z moją Małżowinką szpachlowaliśmy łączenia i wkręty masą szpachlową do beztaśmowego spoinowania płyt gipsowo-kartonowych:
 9. W weekend własnym sumptem obiliśmy fundamenty folią kubełkową. Nie było to niezbędne przy tego rodzaju fundamencie, ale na pewno nie zaszkodzi: Dzisiejszy wtorek obfitował w wiele wydarzeń istotnych dla naszego domu: zainstalowano i podłączono szambo: podciągnięto do domu prąd i wodę ze studni:
 10. Wnętrze na razie przypomina statek kosmiczny z filmów sf klasy B:
 11. W domu wylano dzisiaj wylewki. Na razie nie mogę oczywiście wejść do środka, więc zdjęcie zrobiłem przez szybę: Póki w środku nic nie mogę robić, muszę zająć się gruzem i piachem, przywiezionym do podniesienia działki:
 12. Mimo, że budowa posuwa się naprawdę żwawo, nam i tak wydaje się, jakby dłużyła się w nieskończoność, hehe. Przeprowadzkę planujemy na początek grudnia, ale być może uda się szybciej - jeśli tylko wiatry będą dmuchać mocno w żagle :)
 13. W sobotę hydraulicy rozpoczęli i zakończyli układanie ogrzewania podłogowego: Dzisiaj natomiast dom został zagruntowany wspaniałym kolorem oliwkowym:
 14. Dzisiaj dotarła brakująca szyba: Na podłodze nie ma jeszcze co prawda rur do ogrzewania podłogowego, ale już cała powierzchnia została wyłożona styropianem, a ściany izolacją:
 15. Troszkę więcej tynku na ścianach. Jutro Panowie hydraulicy rozpoczynają układanie ogrzewania podłogowego.
×
×
 • Utwórz nowe...