Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

yatzi

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O yatzi

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Ja też będę budować ten dom! Kupiliśmy projekt z Muratora (on tam występuje pod nazwą promyk i też jest autorstwa P. Lipińskich) a różnica jest taka, że ścianka kolankowa jest trochę wyższa, co nam pasowało.
 2. Nie denerwuj się. Wystarczy, że ja już jestem w ostatniej fazie przed depresją. Podam Ci link do planu http://bip.pilchowice.pl/index.php?option=...&Itemid=102
 3. Znalazłam jeszcze na jakimś portalu budowlanym przepis , że jeżeli nie ma wyznaczonej linii to należy trzymać się jedynie przepisów technicznych typu odległość od granicy itp. I jeszcze coś mi się tu wydaje niejasne- jeżeli piszą mi w planie zp,że mogę sytuować budynki gosp. w drugiej linii zabudowy, to jak ona może nie istnieć? Może to jest jakaś linia umowna powstająca w momencie pojawienia się pierwszego budynku czy coś w tym stylu...... Nie jestem człowiekiem, który kiedykolwiek miał do czynienia z tymi i innymi przepisami. Pierwszy raz spotykam się z niektórymi określeniami i jestem zmuszona je analizować i próbować zrozumieć, więc pewnie nie wyrażam się tutaj językiem "branżowym" ale staram się jak najlepiej przedstawić swoją sytuację. Oczywiście, że podział działki jest najprostszym rozwiązaniem, ale po perwsze trwa pół roku, po drugie kosztuje a po trzecie naliczą mi znowu tą opłatę adiacencką (która u nas wynosi 33%) z okazji wzrostu wartości nieruchomości i oczywiście wtedy nikomu nie będzie przeszkadzało to, że dom nie stoi w linii zabudowy równo z innymi domami (bo z przodu na tej działce i tak nigfdy w życiu nie postawiłabym domu!!!!!).
 4. Śledzący mnie człowieku to odpowiedz mi coś konkretnego a nie strofuj..... Czy w tym wypadku ta druga linia musi istnieć? Przecież w przypadku gdyby tą działkę jednak podzielić to musiała by się znaleźc na tej drugiej jakaś linia zabudowy skoro cały ten tewren jest budowlany?
 5. No właśnie czy to jest możliwe? Działka jest wystarczająco duża aby zachować odpowiednie odległości między domami tak aby w przyszłości ewentualnie podział nie jest problemem (min. pow. 600m2, moja działka ma ok. 3300 m2) I jeszcze dodam, że w MPZP nie ma mowy o niemożliwości wybudowania dwóch domów na jednej działce (ani też o możliwości).....
 6. Ja mam linię obowiązującą tzn. że elewacja frontowa musi stać na tej linii przynajmniej w 50% taki mam zapis w MPZP ale jest jeszcze coś takiego jak nieprzekraczalna linia zabudowy, która oznacza, że nie możesz budować przed nią ale w głąb działki cofnąć dom możesz. I tej drugiej Ci życzę!!
 7. Jeżeli jest linia zabudowy no to jest budowlana przecież. A jaklie rozwiązanie proponujesz? Obowiązuje MPZP.
 8. O tym brykaniu to do mnie? A treść właśnie, już znamy..... Kto bryka ten bryka
 9. Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu???????? Mam działkę o głębokości ok. 80m, ogólnie ma ok0,3ha czy jest jakieś rozwiązanie(zgodne z prawem oczywiście) aby wybudować dom w głębi działki. Jeszcze napisze co już wiem i czego próbowałam: nie ma drugiej linii zabudowy, nie mogę stawiać budynków gosp. w pierwszej linii (żeby dom oddalić), nie interesuje mnie podział działki.
 10. Mam "przyjemność" mieszkać w tej gminie i mieć tu działkę i zaczynać budować i już mieć dość!!!! Dach to jedno- mnie autorka planu miła pani narysowała linię obowiązującej zabudowy 5m od rowu! Przy działce o głębokości 80m. Chciałam mieć dom daleko od ulicy- jak na wsi!!!! Co mam zrobić, może ktoś ma pomysł? Nie chcę dzielić działki.
×
×
 • Utwórz nowe...