Skocz do zawartości

parasite

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez parasite

  1. Dostałem ofertę na płyty filigran za 56 zł/m2 Jakie są ceny za ułożenie płyt i wylanie stropu wraz z wykonaniem wieńca?
  2. Jasne, że można. Ale podobno miało być tak pięknie. Docinasz, wkładasz i zalewasz. Może tak jest, ale jak się stodołę buduje. Generalnie nie ma aż takiej tragedii. Szpary się pianką wypełni, a ściany przy tynkowaniu się wyrówna. Jak mówię problem jest wyłącznie przy tych łączeniach dlatego jak ktoś ma prostą bryłę to raczej nie będzie miał problemu.
  3. Podstawowy problem to różnego rodzaju rogi i łączenia. W garażu rzeczywiście problemu z układaniem nie było. W domu niestety stoi się w miejscu bo samo docięcie rogów jest dość pracochłonne a i tak ściana ucieka, i później kolejna warstwa już nie pasuje. Ja mam w projekcie ściankę, która wychodzi do przodu na jakieś 30cm i wtedy trzeba zrobić łączenie w kształcie litery Z (nie wiem jak się fachowo taka ściana nazywa) i tu to wygląda koszmarnie. Drugie miejsce gdzie jest problem to łączenie ze ścianą wewnętrzną, gdzie jest jednocześnie narożnik i ściana wewnętrzna, która jest zrobiona z cieńszych kształtek. I w tych miejscach jest problem ze zgraniem przez co wychodzą dość duże szpary. Na tych łączeniach nie da się idealnie wyciąć tak, żeby to wszystko się zgrało dalej. Kolejne bloczki nie chcą wchodzić pomimo tego, że zrobiliśmy nawet taką maszynkę, która tnie nagrzanym cieniutkim drucikiem. Gdybym teraz zaczynał budowę to zlikwidowałbym ten wypust i zrobił całkowicie prostą ścianę i nie robił ścian wewnętrznych nośnych z tego materiału. A najpewniej nie budowałbym już z tego tylko wybrał silikaty i na to ocieplenie. Wyjdzie taniej i łatwiej. Aha. I co do garażu to ładnie szło, póki nie doszliśmy do stropu drewnianego i wieńce. Ułożyliśmy strop, na to wieniec i na koniec szpilki po murłatę. I to wszystko musieliśmy zalać za jednym zamachem betonem B20. I znowu się zaczęły schody, bo wnoszenie w 3 osoby na 3 m 5 kubików raczej odpada, a pompa, którą zalewaliśmy podłogę za mocno podaje. Do tego te otworki przy ostatniej kształtce na murłatę są strasznie malutkie. Na szczęście znaleźliśmy starą pompo-gruszkę, która podawała bardzo ładnie, dość wolno beton. Niestety i tak w jednym miejscu wywaliło beton, a w drugim mam lekkie wybrzuszenie. I to w miejscach, których się nie spodziewałem i nie zabezpieczyłem. Najbardziej zdziwiło mnie to, że wywaliło normalną kształtkę na nadproże i to przy zalaniu tylko jednej warstwy! W instrukcji piszą, że można spokojnie zalewać od 2 do 4 warstw na raz. Jak przyjechał koleś z betonem to jego pierwsze słowa to: "Buduje Pan z tego gówna?"
  4. Teraz już to wiem. Czekam teraz na wycenę. Trochę fotek: http://goo.gl/0rpg
  5. Z tego co wiem to Izodom jest sporo droższy ale za to lepiej dopracowany od Thermomuru. My budujemy z thermomuru. Dom z th 450, garaz z th 250. Jedno co mogę powiedzieć to, że nie jest to taka super technologia na jaką wygląda.
  6. To jest oczywiste, ale wolę najpierw popytać.
  7. Witam. Budujemy dom w systemie Thermomur (projekt Szafir) systemem gospodarczym. W projekcie mamy strop typu JS jednak wydaje nam się, że szybciej i dużo łatwiej w tym przypadku będzie zastosowanie stropu typu filigran. Problem polega na tym, ze ściana ma tylko 15 cm betonu. Sam strop jest dużo cięższy od JSa, a do tego dochodzi ciężki dach z dachówki. Z tego co czytałem to żelbet jest jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, ale czy pomimo to da rade utrzymać taki ciężar? Do tego należy uwzględnić, że część betonu wykonywaliśmy sami z betoniarki, a że to nasza pierwsza budowa to racze nie jest to beton jakości dorównującej tym z betoniarni. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ostateczna decyzja należy do projektanta, ale z doświadczenia wiem, że oni zbytni się nie martwią i zawsze wciskają kit byle sprzedać swoje rozwiązanie. Przy okazji może ktoś poleci firmę, która by opracowała projekt i wykonała taki strop z okolic Wrocławia lub Wałbrzycha?
×
×
  • Utwórz nowe...