Skocz do zawartości

malaga

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez malaga

  1. Cytat

    Znajomy na działce o podobnej powierzchni zrobił oczko wodne. Nie wiem, czy do końca rozwiązuje to problem, ale drenażu raczej nie zrobisz przy takich warunkach. Chyba, że istnieje jakaś sieć drenarska (dreny rolne), to może się do tego podłączyć?



    Niestety działka jest zbyt mała, żeby zrobić tam sensowne oczko wodne, które umożliwiałoby przejęcie nadmiaru wody opadowej... zwłaszcza, że teren jest pochyły i woda spływa też z terenów wyżej... zastanawiałam się nad studnią... czy ona nie spowodowałaby lekkiego poprawienia warunków wodnych... oczywiście chodzi o studnię zasilaną wodami z pierwszego poziomu (nie głębinową)... taką z której w okresach suszy można pobierać wodę do podlewania icon_sad.gif ... w najbliższym sąsiedztwie nie ma żadnych rowów... ani drenów... niestety
  2. Co zrobić w przypadku gdy na działce występują wszystkie niekorzystne warunki (teren gliniasty, wysoki poziom wód gruntowych)... o budowaniu studni chłonnej nie ma co myśleć (wg opinii osoby wykonującej badania gruntowo-wodne na tym terenie, zbyt głęboko zalegają warstwy przepuszczalne).... odprowadzić nie ma gdzie... najbliższy mały ciek wodny jest w odległości ok. 300 m... działka mała ok. 1100 m2, więc nie ma za bardzo gdzie zlokalizować zbiornika wodnego... teren lekko pochyły różnica wysokości ok. 0,5 m... dom już stoi (dworek polski), ogrodzenie też, więc wielkich możliwości aby podnieść teren też nie ma... i co wtedy??
  3. Cytat

    <strong>Wysoki poziom wód gruntowych, gliniasta gleba lub niejednorodny grunt wróżą często kłopoty: zalewanie piwnic lub zawilgacanie fundamentów domu. Żeby ich uniknąć, warto pomyśleć o drenażu opaskowym, a dla własnej wygody – wykonać odwodnienie liniowe.</strong>

    <strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
    https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/917-drenaz-opaskowy-i-odwodnienie-liniowe




    Tak, a co zrobić w przypadku gdy na działce występują wszystkie niekorzystne warunki (teren gliniasty, wysoki poziom wód gruntowych)... o budowaniu studni chłonnej nie ma co myśleć (wg opinii osoby wykonującej badania gruntowo-wodne na tym terenie, zbyt głęboko zalegają warstwy przepuszczalne).... odprowadzić nie ma gdzie... najbliższy mały ciek wodny jest w odległości ok. 300 m... działka mała ok. 1100 m2, więc nie ma za bardzo gdzie zlokalizować zbiornika wodnego... teren lekko pochyły różnica wysokości ok. 0,5 m... dom już stoi (dworek polski), ogrodzenie też, więc wielkich możliwości aby podnieść teren też nie ma... i co wtedy??
×
×
  • Utwórz nowe...