Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

budowlany__laik

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O budowlany__laik

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jak już tu jestem, to dopiszę nieco jak ma się sprawa. Otóż rysy zostały naprawione z OC inżyniera. W kotle elektrycznym HenoK zastosował tuning polegający na początkowym (przez pierwszą godzinę grzania) ograniczeniu mocy grzewczej. Układ sprawdza się świetnie - początkowo jest 2 kW, dalej 4 kW. Ta moc w zupełności wystarcza nawet w największe mrozy by temperatura w domu nie spadała poniżej 22*C, grzejąc tylko w taniej taryfie. Jakieś tam drobne 2 ryski ukazały się jakiś czas temu, jedna naprawiona też się ukazała ponownie. Jest to jednak sporo mniejszy problem niż początkowo. Zmieniłem do t
 2. W 2011 zamontowano dwa zawory kątowe pod baterią umywalkową. 2 dni temu jeden z nich rozerwało. Nastąpiło częściowe zalanie łazienki, na szczęście szybko udało nam się zakręcić zawór główny. Ciężko sobie wyobrazić co mogłoby się wydarzyć gdyby usterka stała się podczas naszej nieobecności i jeśli nie zakręcalibyśmy głównego zaworu przy opuszczaniu domu... Załączam zdjęcia uszkodzonego zaworu. Jest on oparty o głowicę ceramiczną - tak wynika ze strony producenta. Widać korozję. Wg danych producenta, wytrzymuje maksymalne ciśnienie 10 bar. U mnie zazwyczaj jest około 3 barów. Usterka nastąpiła
 3. Różne opinie czytałem, ale tu przesadziłeś. Coś sugerujesz? Może dopiszesz kto wykonywał dla Ciebie adaptację projektu?
 4. Więc: - wykonałem badania geotechniczne. W wielkim skrócie - grunt nie powinien być wg opinii geotechników przyczyną spękań. Skarpa także jest OK, nie potrzeba jej palowania. - mam odpowiedź konstruktora. W wielkim skrócie: ugięła się płyta, aczkolwiek w stopniu mniejszym niż dopuszczalne ugięcie wg norm. Wada nie jest konstrukcyjna, a bardziej estetyczna. Ścianki działowe są zamocowane na sztywno do nośnych i poprzez ugięcie płyty po obwodzie, doszło do spękań. - próbuję zgłosić szkodę do ubezpieczyciela OC konstruktora.
 5. animus, też otrzymałem jedną opinię zgodną z Twoją. Czy ten rysunek tworzyłeś sam czy możesz podać źródło? Może więcej sobie poczytam. Na zdjęciu stan po humusie. Proszę zwrócić uwagę na poziom ław drutowych (narożnik przed toi-toi'ką to ten z najniższą grubością podbudowy). Poziom ław wskazuje poziom '0' czyli poziom posadzki. Płyta ma 20cm, izolacja pod nią 30cm.
 6. Jani_63, bajbaga: - płyta posadowiona na pospółce zagęszczonej (30-150cm). Pod pospółką glina - "zwykła" (jak sucha to twarda, jak mokra to garnki lepić) i piaski gliniaste - opaska p-wysadzinowa jest: płyty EPS100 100x50cm gr. 10cm Wszystko robione zgodnie z projektem. vega1 - co dalej z tym domem, pytasz? Mam nadzieję, że postoi jeszcze trochę MTW_Orle, na razie czekamy, obserwujemy i chyba część szczelin zostanie do dalszej obserwacji. Póki co (odpukać), nie zwiększają się na szerokość i długość (mam w paru miejscach ponaklejane placki gipsowe, a ołówkiem zaznaczone końce rys)
 7. Do tej pory rozważane były różne przyczyny pęknięć: - warunki gruntowe (w tym zasilanie gruntu przez wodę z dachu poprzez drenaż - 1,5 roku, w tym bez odpływu do studni chłonnej: przez 9 miesięcy) ew. słabe zagęszczenie podbudowy pod płytą - ugięcie płyty fundamentowej - błędne posadowienie (skarpa) - zbyt niską podbudowę z pospółki w jednym narożniku płyty (ok. 30cm) - wada więźby dachowej (wiązary prefabrykowane) - niejednorodny materiał na ścianach nośnych i działowych, w tym zaprawa klejowa do silki Dodam, że dom to prostokąt ze ścianami nośnymi TYLKO ZEWNĘTRZNYMI - brak nośnych wewnętrzn
 8. vega1, od dołu: na styropianie stopka dystansowa ST30, w nie siatka fi8, dystanse 'Z' między dolną a górną siatką, do tego siatka górna. Pod nośnymi zbrojenie krawędziowe.
 9. 1. co do zbrojenia nie wypowiem się, ale załączę jeszcze parę zdjęć 2. dylatacja - nie spotkałem się wcześniej by w fundamencie grzwewczym stosowano dylatacje 3. 10 pętli po ok. 85mb każda - także tu warunek spełniony 4. działowe z silki stoją na płycie fundamentowej (?) Może mylić to co jest na zdjęciu pod instalacją grzewczą - to nie beton tylko styropian grafitowy (dołączam zdjęcie) Murowanie działowych na 2 ostatnich zdjęciach.
 10. Zakład siatek: min. 25cm. Siatki gotowe grzewane, fi8, oczko 15cm. Zbrojenie krawędziowe pod ścianami nośnymi zewnętrznymi, brak głównego zbrojenia pod nimi (belek). Jakby co, mam szereg innych zdjęć z procesu budowy.
 11. Na ścianach działowych z silki 12cm pojawiły się u mnie pęknięcia. Są to pęknięcia, gdyż widoczne są z obu stron ściany. Jest ich 12: 8 pionowych i 4 poziome. Są różnej grubości (jak na zdjęciach) i szerokości 25-130cm. Jedno z nich było już pod koniec 2011 roku, reszta ok. 3 tygodni temu (po ustąpieniu zimy?). Przybliżony rzut domu z miejscami pęknięć. Obszar niebieski to miejsca nasilonych pęknięć akrylu na styku sufitu podwieszonego z płyt g-k ze ścianami działowymi. Zdjęcia trzech przykładowych pęknięć (numeracja na rzucie domu): Nr 1 (dolny narożnik ściany działowej i nośnej): N
×
×
 • Utwórz nowe...