Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

skwara

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O skwara

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jakie są wymogi dot. drogi wewnętrznej? Nie bardzo mogłem to znaleźć. Jeszcze jedno mnie interesuje:
 2. Czy służebność musi być jezdnią? nie może być drogą gruntową? Jaka jest definicja "ciągu pieszego" - w sensie, co to jest? Kiedy jest on wymagany? Co jeśli nie podzielę tej jednej działki na dwie tylko wybuduję drugi dom za pierwszym i udostępnie dojazd do tego budnyku (3m) jako służebność? Czy w tedy też musi być jezdnia + ciąg piszy? Czy może jest tak, że na jednej działce może powstać jeden dom?
 3. To rozwiązanie jest brane pod uwagę - jednak ten temat dotyczy tego co jeśli się nie da i zostaje te 13m szerokości. To jest właśnie to co mnie najbardziej interesuje - co jest wyznacznikiem szerokości służebności? Co mówi że służebność w danym przypadku ma być 4.5m a w innym 3m. Czy jest w ogóle coś takiego? Czy może jest tak że szerokość służebności jest dowolna ale nie mniejsza niż 3m?
 4. Witam, jestem właścicielem działki o dosyć nietypowych wymiarach - ok. 13m x 130m (nie znam dokładnych wymiarów bo tego dotyczy ten temat). Działka jest usytuowana wąską krawędzią do drogi. Nie ma jeszcze zatwierdzonych planów zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu - jednak z aktualnego planu (który ma być zatwierdzony) wynika że będą tam tereny pod zabudowę jednorodzinną. Tą działkę planuję podzielić na dwie o wymiarch 13m x 40m i drugą 13m x 90m. Na obu działkach wybudowane miały by być domy jednorodzinne - naturalnie po jednym na działkę. Dowiedziałem się, że w takiej sytuacji na j
×
×
 • Utwórz nowe...