Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

pawliki

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O pawliki

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Witam! Właśnie dziś dowiedziałem się ile będzie kosztować mnie papierologia do domu. Mam projekt Wierzba z pracowni Horyzont.Wprowadziłem kilka zmian, głównie wielkość okien, przesunięcie drzwi. Koszty jakie poniosłem do dnia dzisiejszego: - projekt domu - 1800zł; - mapki do celów projektowych - 400zł; - adaptacja projektu do działki wraz ze zmnianami - 1600zł; - naniesienie projektu na działkę 400zł; - wyodrębnienie działki (20arów z 3hektarowej) - 2500zł Czekam na przyłącze energetyczne, kanalizację, ale już lada dzień zaczynam lać fundamenty. A czy cena 210zł za 1m3 betonu B-15 to dobrze? Co myślicie o tych cenach(wszystko wartość brutto)?
 2. pawliki

  Podzial dzialki przez geodete, czas oczekiwania?

  Witam! To chyba wszystko zależy od geodety i jego "czasowości". Jesteśmy w podbnej sytuacji, bo z dużej trzy hektarowej działki rodziców żony wyodrębniamy 20 arów pod nasz domek. W połowie maja 2009 zaczeliśmy szukać geodety, aby mógł to zrobić. Byliśmy u kilku i czas oczekiwania był około roku. W końcu znaleźliśmy jednego i wydrębniona działka ma być już na 15 lipca - więc czas oczekiwania to zaledwie 2 miesiące. Najlepiej samemu szukać, nie liczyć na pomoc gminy lub innej instytucji - wiemy jak jest z naszymi urzędami. A jeśli ktoś chcę w międzyczasie już zaczynać budowę, to nic prostszego. Trzeba się dogadać z właścicielem, u notariusza napisać akt urzyczenia i na takiej działce robić pozwolenie na budowę i wszelkie plany. Z tego co wiem na działce użyczonej można pobudować dom, mieszkać w nim i dopiero po jakimś czasie przepisać działkę.
 3. Witam! To chyba wszystko zależy od geodety i jego "czasowości". Jesteśmy w podbnej sytuacji, bo z dużej trzy hektarowej działki rodziców żony wyodrębniamy 20 arów pod nasz domek. W połowie maja 2009 zaczeliśmy szukać geodety, aby mógł to zrobić. Byliśmy u kilku i czas oczekiwania był około roku. W końcu znaleźliśmy jednego i wydrębniona działka ma być już na 15 lipca - więc czas oczekiwania to zaledwie 2 miesiące. Najlepiej samemu szukać, nie liczyć na pomoc gminy lub innej instytucji - wiemy jak jest z naszymi urzędami. A jeśli ktoś chcę w międzyczasie już zaczynać budowę, to nic prostszego. Trzeba się dogadać z właścicielem, u notariusza napisać akt urzyczenia i na takiej działce robić pozwolenie na budowę i wszelkie plany. Z tego co wiem na działce użyczonej można pobudować dom, mieszkać w nim i dopiero po jakimś czasie przepisać działkę.
 4. pawliki

  Wierzba / Horyzont

  Witam! Zdecydowaliśmy się na budowę domu Wierzba http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177. Już na starcie zdecydowaliśmy się na kilka zmian, ale najwększym zmartwieniem jest dla mnie dach, a dokładnie jego cena. Proszę o opinie o budowie i użytkowanie osób, które mają dom Wierzba.
 5. Witam! Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu Wierzba http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177 Złozyliśmy dokumenty do starostwa o pozwolenie o budowę i w lipcu planujemy wylewać fundamenty. Sądzimy, że powinno nam starczyć 200tyś na wybudowanie i wykończenie domu. Narazie będziemy robić jedynie parter, natomiast poddasze zostawiamy na później... Jak sądzicie czy uda nam się ten plan. Działkę dostaliśmy za darmo, więc jedynie koszty dokumentacji. Czekam na opinie.
 6. pawliki

  Nasze Domki za 200tys.

  Witam! Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu Wierzba http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177 Złozyliśmy dokumenty do starostwa o pozwolenie o budowę i w lipcu planujemy wylewać fundamenty. Sądzimy, że powinno nam starczyć 200tyś na wybudowanie i wykończenie domu. Narazie będziemy robić jedynie parter, natomiast poddasze zostawiamy na później... Jak sądzicie czy uda nam się ten plan. Działkę dostaliśmy za darmo, więc jedynie koszty dokumentacji. Czekam na opinie.
 7. Witam! Wraz z żoną planujemy budowę domu http://pprojekt.pl/projekt114-milka,rzuty.html i chcielibyśmy się dowiedzieć czy realne jest, żeby powyższy projekt zrealizować za ok. 170.000 zł. Działkę na której dom będzie budowany już mamy, więc wszystko zaczyna się od kwestii dokumentacji. Będziemy budować systemem gospodarczym, teść, szwagier, brat, ale i także w niektórych momenatach ekipa-dekarze. Dom planujemy wykończyć do stanu zamieszkania w połowie - strych i dwa pokoje zostawiamy zamknięte na późniejszy czas. Proszę o pomoc czy z taką kwotą realne jest takie budowanie Jestem z województwa lubelskiego i może ktoś z moich okolic ma jakieś świeże doświadczenia. Czekam na odpowiedzi!!!
×