Skocz do zawartości

mpblack15

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez mpblack15

  1. Witam, przyłącze wody wykonywałem w zeszłą sobotę. Zapłaciłem 1500zł za materiały niezbędne do podłączenia (studnia wodomierzowa, Rura PE, nawiertki itp) się do wodociągu Fi 110. Za położenie 12mb przyłącza z wykopaniem koparką zapłaciłem 650zł. Plus odbiory i warunki przyłącza 120zł. Razem 2270zł. Dużo niedużo, trudno powiedzieć, generalnie nikt za mniej niż 60zł/mb nie chciał robić. Chłopaki przyłącze zrobili w 2,5 godziny.... (Wielkopolska)
  2. Witam serdecznie, mam najnowsze wieści odnośnie sytuacji w jakiej się znajduję, a wieści te mogą pomóc innym którzy znajdują sie w podobnej sytuacji.

    Wysłałem pismo z prośbą o opinię właściciela gazociągu wysokiego ciśnienia, wraz z przedstawieniem na planie zagospodarownia przestrzennego w jaki sposób chcemy zabudować działkę. W odpowiedzi otrzymałem wyczerpującą informację, która potwierdziła moją analizę i sposób odczytania niektórych treści ustaw, że właściciel gazociągu nie widzi zastrzeżeń do planowanej lokazlizacji domu jednorodzinnego. Uzasadnione to zostało zredukowanymi wartościami początkowej i projektowanej strefy ochronnej, wzmocnionym płaszczem rurociągu na tym odcinku, oraz mieszczeniem się w pasie nie przekraczającym 75 m a taki jest wyznaczony dla domow jednorodzinnych (ze 100m) całkowitego pasa. Tak więc jutro pędze do Starosty aby upewnić się, ze opinia właściciela gazociągu oraz podstawy prawne zawarte w ustawie pozwolą na projektowanie domu i uzyskanie pozwolenia na budowę.
  3. Cytat

    no ja tylko dorzucę kilka słow na temat gazowni, napewno bardzo mocno to zalezy od rodzaju gazociągu, u nas biegnie taki, że prawo nakazuje strefę ochronna 35 od osi gazociąg, pierwsze cozrobiliśmy to skierowaliśmy pismo do właściciela i operatora tego gazociągu, zachęceni zresztą poradą pana z gminy. W@ydawałoby sie ze indywidualnie można taką zgodę uzyskać (z resztą o kilku inwestycjach w okolicy słyszeliśmyze zostały tak rozwiazane). Niestety odpowiedź od gazowni była odmowna i nadzieja upadła, a uzasadnie brzmiało- nie można udzielić zdogy na zmniejszenie strefy ochronnej ponieważ tak stanowi prawo, a prawo owo ustanowił minister gospodarkii jedynie on moze udzielić takiej zgody".
    To oczywiście nasz przypadek i podkreślam ze słyszałam o wydawaniu takich zgód, ale to nic pewnego. Być może rzeczywiście taki rodzaj gazociągu u nas biegnie że nie ma mowy i już!
    Ale radzę próboweać, zawsze powinno sie ze wszystkich stron uderzyć. Być moze w Waszym przypadku bedzie inaczej czego życzę, a i chęnie sie o tym dowiem, szczególnie jakie w tym przypadku bedzie uzasadnienie.
    pozdrawiam





    Witam, "nasz" gazociąg to g1400 Jamał-Europa. Czyli Jednym słowem potężny. Cała nadzieja w decyzji zarządcy i właściciela. Aktualnie musimy najpierw zaprojektować dom, aby wiedzieć jak daleko chcemy wejść na pas, a następnie złożyć pismo z prośbą o wydanie warunków zabudowy. Rozmowa z jednym z dyrektorów z firmy trochę mnie uspokoiła, więc śpię spokojniej, natomiast następne wieści będę miał z pewnością dopiero pod koniec lutego, kiedy mam nadizeje zamkniemy sprawe projektu.
  4. Witam serdecznie, wątek prawie idealnie pasuję do mojej sytuacji, więc postanowiłem się podzielić tymi informacjami jakimi dysponuję od wczoraj. Działkę swoją zakupiłem w roku 2003 jako działkę budowlaną, niestety wierząc w pełni spółdzielni która mi sprzedawała ową ziemię, nie sprawdziłem czy jest już na moją cześć i okoliczne działki plan zagospodarowanie przestrzennego. I tak się okazało, wczoraj, kiedy przygotowuje się do budowy domu, że moja działka (chociaż podobno nie miała być w pasie ochronnym) jest w pasie ochronnym i to około 3/5 działki, dzieląc prostokąt na dwa trójkąty! Sytuacja beznadziejna! Postawienie domu 130m2 na tej powierzchni graniczy z cudem! Niezrozumiałe dla mnie jeszcze jest, jak urząd miasta mógł wyrazić zgodę na przekształcenie takiej działki pod budowlaną! Po przejrzeniu nieaktualnych i aktualnych rozporządzeń odnoszących się do pasa ochronnego rurociągu gazu wysokiego ciśnienia, okazuje się ze mnie nadal obowiązuje pas 100, chociaż w 2001 roku przepisy zmieniły tę odległość na 12m, ponieważ rurociąg budowany był w 1996 roku. Po kontakcie z właścicielem rurociągu dowiedziałem się, że pas ten jest dla nich zabezpieczeniem, ale w przypadkach indywidualnych takich jak mój, może być wyrażona zgoda na inne warunki zabudowy. Mam więc nadzieje, że po przedstawieniu mojego projektu na na planie działki, otrzymam taką zgodę od firmy która jest właścicielem rurociągu, a to umożliwi mi otrzymanie pozwolenia na budowę. Z tego co się dowiedziałem, to linia ochronna zostaje zmniejszona do około 75m dla domów jednorodzinnych, zalezy to jeszcze od grubości płaszcza rurociągu na danym odcinku.
×
×
  • Utwórz nowe...