Skocz do zawartości

Martek181

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Martek181

  1. Witam serdecznie
    Przedstawię swój problem . cztery lata temu wykonałem ogrodzenie ze zwykłej cegły palonej na której ułozyłem elewacyjne płytki klinkierowe. Po roku zauważyłem, że ....cytuję " płytki nie trzymają się podłoża, odchodzą, przy opukiwaniu słychać głuchy odgłos, po jakimś czasie spadają lub pozwalają się zdejmować. Bywa że zdjęta płytka prawie nie ma śladów po kleju, a bywa odwrotnie, płytka odchodzi z warstwą kleju i resztkami podłoża (farby/tynku/betonu).
    Poniżej przedstawiam odpowiedzi jakie znalazłem na forum dotyczące przyczyn tego problemu:
    - użyto nieprawidłowego kleju do danego rodzaju okładziny (zwykle zwykłego kleju do zamocowania gresów)
    - użyto zbyt gęstego kleju
    - urobiono i rozłożono zbyt dużą powierzchnię kleju i przy suchym i gorącym otoczeniu uległ on naskórkowaniu i nie ma przyczepnośc
    - fakt odejścia okładziny wraz warstwą klejową i pozostałościami podłoża najpewniej świadczy o jego niespójności i braku nośności. ""

    I pewnie bym się zgodził z powyższym gdyby nie fakt , że po pierwszym roku dokonałem generalnego remontu ogrodzenia stosując się ścisle do powyższych wskazówek z równoczesnym zastosowaniem wysokiej klasy odpowiednich materiałów (elastyczne , mrozoodporne, gruntowanie , fugowanie , impregnacja itd..) a teraz znowu widzę , że w kilku miejscach zauważalne są identyczne objawy - uwypuklenia płytek, głuchy odgłos, odchodzenie płytek z podłożem itp.
    Prosze mi wierzyć w tym momencie rozłkadam ręce i nie wiem co mozna z tym zrobić , czy coś jest nie tak z fundamentem czy może fakt , że ogrodzenie jest przy samej ulicy po której porusza się min. ciężki sprzęt budowlany i drgania przenoszą się na ogrodzenie, ..nie wiem . Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł , poradę to bardzo o to proszę.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. Cytat

    Witam
    Najpierw warunki a w warunkach wszystko pisze jaki dom możesz postawić jeśli wszędzie są domki jednorodzinne parterowe z poddaszem a chcesz postawić trzy piętrowego czy bloku nie postawisz. Jest napisane nachylenie dachu jakie możesz mieć wszystko zależy gdzie mieszkasz w jakim rejonie Polski.



    Ok , Sylwuś , dziękuję .
    Tymczasem zbieram się do uzystkania warunków . Zamykam temat .
  3. Cytat

    Witam
    Podobnie jest ze mną tylko ja pobudowałem w dolinie "Ciemięgi''w parku krajobrazowym i wystąpiłem o warunki do gminy i tam było wszystko wyszczególnione względem ujęcia wody, szamba, nawet o zbiornik wody ( oczko wodne) stawik jest powiedziane.


    Witam
    Dziękuję za odpowiedź
    Czy dobrze zrozumiałem , wybudowałeś się i następnie wystąpiłes o warunki ?
  4. Witam
    Proszę o poradę.
    W ostatnim czasie miałem okazję kupić działkę w atrakcyjnej cenie i skorzystałem z tej okazji . Problemem jednak jest to , że działka leży w strefie ochronnej ujęcia wód i obawiam się czy dostanę pozwolenie na budowę na tym terenie , oczywiście byłem tego świadomy podczas zakupu , jednak "dobrzy" ludzie mówili że to dobra inwestycja i wcześniej czy później uda się załatwić wszelkie formalności.
    Czy ktoś miał podobny problem i czy jest szansa na wybudowanie na takiej działce domu, czy są stosowne przepisy określające ten przypadek?
    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...