Skocz do zawartości

ordenski

Uczestnik
 • Posty

  412
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Posty napisane przez ordenski

 1. Witam,
  Przepraszam, że dopiero dziś ale ostatnio nie zaglądałem na forum.
  Koszty które poniosłem są dziś zupełnie nieaktualne, ale mogę podać orientacyjną cenę m2 domu budowanego w oparciu o technologie Legalett, Praefa i Mitek. Koszt 1 m2 powierzchni netto budynku wynosi około 2500 zł netto. Oczywiście cena ta jest bardzo orientacyjna i zależy od wielu czynników, między innymi: ilość i grubości ścian, kształt budynku i więźby dachowej, rodzaju stropu jeżeli występuje, pokrycia dachowego, okien, ocieplenia i wielu innych czynników.
  Pozdrawiam
 2. Projekt "ArchiWojtek" z pracowni "Archis" z Wrocławia (0-71 344 67 59).
  Za zgodą biura projektowego "Archis" adaptacę projektu do działki i oczekiwań inwestorów,
  wykonała firma "Keramzyt-Projekt" (0-22 635 74 11) partner firm "Praefa" i "Legalett".
  Dom wybudowany na płytowym fundamencie grzewczym Legalett (0-58 554 21 28).
  Ściany wykonane w technologii ścian keramzytowych "Praefa" (0-95 742 68 00).
  Więźba wykonana w technologii "Mitek" (0-43 842 85 09)
  Prace budowlane prowadzone przez firmę Keramzyt-Projekt od wrześniu 2003, wykończeniowe
  wykonywane we własnym zakresie od grudnia 2003, dom zamieszkały w lutym 2004 roku.

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg
  Więcej zdjęć znajduje się w galerii. Do każdego zdjęcia można dodawać komentarz.
  https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...ey=*&st=125
  Pozdrawiam
 3. Utwardzenie podjazdu, parkingu i tras komunikacyjnych można zrobić z tłucznia z odzysku, wygląda brzydko przy zakupie (jest zanieczyszczony ziemią) ale pierwsze deszcze umyją kamienie i wygląda super. Miejsca które chcemy utwardzić korytujemy i rozsypujemy kamienie, dobrze jest ostatnią warstwę wykonać kamieniem o drobnej frakcji. Tak utwardzony teren świetnie przepuszcza wodę i jest przygotowany do późniejszego ułożenia kostki. Użytkuję od trzech lat, tak wykonany parking i dojście do domu (problem mają tylko panie chodzące w szpilkach).
 4. Dziś, przy braku wykonawców i wzroście wynagrodzeń za pracę tych, którzy zostali, oraz wzrastających cenach materiałów budowlanych i ich braku, zmieszczenie się w tej kwocie będzie raczej trudne.
  Garaż na dwa auta to dość ekscentryczne założenie gdy ma się mało pieniędzy.
  Koszty budowy zależą też od województwa w którym będziecie spełniać swoje marzenia, czasu trwania inwestycji i bardzo ważne, gdy buduje dom firma, inwestor za materiały i robociznę płaci 7% VAT, warto o tym pomyśleć, zostaje w kieszeni 15% to sporo pieniędzy.
  Ale, budujcie bo własny dom nawet częściowo niewykończony to wielka frajda i oddech pełną piersią.
 5. Przy budowie domu jednorodzinnego inspektor nadzoru nie jest obowiązkowy. Powołuje go inwestor gdy chce spokojniej spać, ma na budowie swojego przedstawiciela (fachowca) który pilnuje wykonywanych prac, dokonuje odbiorów etapów budowy i elementów ulegających zakryciu. Po prostu kontroluje wykonawcę i kierownika budowy. Jako przedstawiciel inwestora ma prawo dokonywać wpisów w dzienniku budowy, co za tym idzie jest ważną osobą na budowie mającą duże uprawnienia.
 6. Popieram wypowiedź poprzednika, od dwóch lat używam kotła z zamkniętą komorą spalania Saunier Duval. Koszt ogrzania CWU dla 4 osobowej rodzinie to około 70 zł miesięcznie.
  Ogrzanie domu z poddaszem o powierzchni ponad 150 m2 to 270 zł miesięcznie.
  Parter ogrzewany płytą fundamentową Legallet, poddasze grzejnikami blaszanymi.

  [ Dodano: 23.12.2005, 11:19 ]
  Zdrowych, pogodnych pełnych ciepła i miłości Świąt Bożego narodzenia składam czytelnikom forum.
 7. Dom ma 10,5 x 9,5 m, dach dwuspadowy z gankiem, okna dosyć duże.
  Myślę, że technologię można łączyć, lecz jest to chyba nieodpowiednie i nieopłacalne w Praefie buduje się dom kilka miesięcy a ściany stawia jeden, dwa dni. Szczegółowe informację uzyskasz w Keramzyt Projekt tel. 22 635 74 11.
 8. Jeżeli chcesz podjąć decyzję, czym ogrzewać przyszły dom zrób analizę i zestawienie kosztów. Jaki piec i koszt jego zakupu oraz zużycie paliwa, którym ma być zasilany.
  Z mojego doświadczenia wynika, że gaz ziemny jest najtańszym paliwem, dając duży komfort użytkowania.
  Czy ogrzewając węglem, gotować będziesz na kuchni węglowej?
  Przepalałem w okresach przejściowych drewnem w kominku, które podobno jest najtańsze a okazało się, że koszt drewna był porównywalny z kosztem gazu ziemnego. W roku 2004/2005 na ogrzewanie domu wydałem miesięcznie 270 zł. Dom o powierzchni ponad 150m2, zbudowany jest w systemie PRAEFA na fundamencie grzewczym Legalett, kocioł Saunie Duval Isotwin F24.
 9. Ja już wybudowałem i mieszkam.
  Moja budowa trwała tylko kilka miesięcy i potrzebne były sprawne i szybkie decyzje, które wydawali urzędnicy w moim mieście.
  Zawsze byli mi pomocni, za co bardzo im dziękuję.
  Uśmiech, miła i rzeczowa rozmowa jest pomocna w rozwiązywaniu wielu spraw.
  Traktujmy innych tak jak chcielibyśmy być traktowani, to działa.
 10. Cena budowy domu uzależniona jest od jego kształtu, ilości ścian, kształtu dachu, rodzaju okien itp. Metr kwadratowy mojego domu netto w technologii Praefa kosztował około 1650 zł, bez ostatecznego wykończenia podług i ścian, czyli mozaiki, terakoty, glazury malowania, białego montażu itp.
  Mieszkanie wynajmowałem przez pięć miesięcy, po tym czasie zamieszkałem w wykończonej części domu a w drugiej prowadzone były prace wykończeniowe.
×
×
 • Utwórz nowe...