Skocz do zawartości

andrzej.dk

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez andrzej.dk

  1. czytałem długo i zdecydowałem się w końcu an ekogroszek.ze wzg. kolorystycznych wybrałem kocioł cichewicz futura econo 21kw. na poczatku spalał 3 worki na dwa dni, teraz zeszło do jednego worka 25kg na dzień,niestety nie ma mnie w kraju (zycie jest brutalne) i jęsli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie ustawienia parametrów pieca,będę wdzięczny.poniżej zdjęciejak to wyszło w praktyce.(jeszce nie pomalowałem kotłowni,więc sieni zrażać proszę),
    pozdrawiam wszystkich

    DSC01446.jpg

  2. Cytat

    Witam,
    kupiłem mieszkanie w bloku na pierwszym piętrze. Blok ma ok 40 lat. Podłoga nadawała się tylko do zerwania - było coś ala parkiet (na listwach 4cmx6cm była położona sklejka - sklejka z drewnianych deseczek - sklejone na długość 1m i na grubości na jednej deseczki).
    Teraz mam goły beton ale muszę wyrównać do poziomu podłogi w kuchni czyli ok 8 cm. I nie wiem czym to uzupełnić.
    Na początku myślałem o betonie ale problemy z transportem na 1 piętro no ale podobno może nie wytrzymać konstrukcja.
    Teraz myślę o czmś podobnym do tego co było czyli - takie same listwy 4cmx6cm, między to wełna mineralna a na to płyta OSB 18 mm. Ale nie wiem jak to zrobić, tzn. tak żeby było dobrze. Np mam pytanie co ile cm rozłożyć listwy, i czy warto te skrajne (przy ścianie) przymocować kołkami do sciany aby usztywnić?
    Pozdrawiam, Robert


    kto madry powiedział, ze Ci podłoga nie wytrzyma.wylewka betonowa wzmocni tylko stara podloge (nie zapomnij o matach zbrojących), Jak masz 8 cm to pokusilbym sie o chociazby 2 cm styropianu i wylewke plywajaca. Pomysl o podlogówce. pozdrawiam i sorrki za literowki (lenistwo)
  3. Cytat

    Szanowny Panie Brzęczkowski, pisze Pan o domach, które zużywają rocznie 40 kWh/m2. Są to teoretycznie domy dobrze zaizolowane, wyposażone w mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła. Tylko, czy ktoś już taki dom posiada? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny o namiary na szczęśliwych użytkowników. Wiem, że takie domy istnieją, tylko nie wiem gdzie i zanim zdecyduję się na własną inwestycję chciałbym maksymalnie zgłębić temat i zasięgnąć wiedzy u źródła.

    Pozdrawiam, Marcin.


    są to tak zwane domy pasywne, będąc w niemczech pracowałem przy budowie takich wlaśnie domów. dziwne tylko, że wielu nabywców szybko je sprzedaje. Ocieplenie 20 cm styroduru (okolo 80 - 100 zl/m2), okna o wspolczynniku okolo 0,4 itd, naturalna klima w lecie, pompa ciepła. Kosztowna inwestycja i podobno okropny mikroklimat wewnątrz.
    pozdrawiam
  4. Nie wiem dlaczego wszyscy buduja z betonu komórkowego lub ceramiki. A może by tak keramzyt i zamiast styropianu wełna (nie będzie parnika).Pomyśl o silikatach, świetna rzecz na etapie budowy i doskonały mikroklimat, a ceny (pomijając keramzyt) są naprawdę zbliżone.
    Pozdrawiam
  5. Pozdrawiam wszystkich.
    Prośiłbym o podjęcie decyzji za mnie, bo mam mętlik w głowie.
    Wacham się między ogrzewanie olejowym a kotlem na pelety.
    Ale zacznę od krótkiego opisu: dom nowy,ok.180m2 energoszczędny (ściany zewnętrzne: cegla silikatowa 17,5cm, 14 cm wełny szklanej, elewacja klinkierowa 12,5 cm), okna 1,1 kw, rolety, poddasze ocieplone wełna szklaną 24 cm, kotłownia w piwnicy, około 70m2 ogrzewania podłogowego, instalacja zamknięta miedź +pex, grzejniki brugmann piano, zbiornik c.w.u 160 litrów, (może będzie 200, życie pokaże).
    Stoje właśnie przed zakupem kotła i odwieczny dylemat, co wybrać: olejowy czy pelety. Gaz ziemny nie wchodzi w grę przez najbliższe 5 lat, więc szukam alternatywy.Z butli również odpada - kotłownia w piwnicy.
    Poszukuje kotła oczekującego jak najmniejszej incjatywy człowieka (jak każdy chyba)
    Zasugeruję kostrzewę pellets plus 25kw(nie za dużo?), ale czytam różne opinie i nie wiem czy w sumie olej nie wyjdzie mi na to samo.
    Proszę o pomoc i rzetelne opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...