Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wiking78

Uczestnik
 • Posty

  47
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez wiking78

 1. Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ?? Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?
 2. Cytat

  Wątpię aby to dobrze trzymało dobrze .Może na początku tak ale kondensat to jest dziadostwo i nie bata aby nie przebiło.
  To łączenie musi wyglądać tak jak łączysz rury pcv, kielichy nie są w kierunku pod prąd tylko ze spływem .


  Jeżeli tam się nie dostanie to nie. Tylko ,że wkład ze stali nie posłuży Ci tak długo jak ceramika. Ten komin który masz jest bardzo dobry i szkoda by go było stalą zabudowywać.  wychodzi na to że jest to jedyne "porządne" rozwiązanie
 3. Po poprzedni temacie czas na drugi. Jaki wybrać wkład stalowy ? Jakiego producenta polecacie ? Jaką stal do wkładu kominkowego opalanego drewnem ? Pytanie na "boku" - Czy umieszczony wkład ze stali kwaso-żaroodpornej w środku ceramiki po rozgrzaniu nie będzie powodował skraplania się wody na ceramice ? (ceramika wewnątrz 200 - w środku system oparty na w/w stali 180).
 4. Wracamy do tematu. Mianowicie poszukuję do rozwiązania swojego problemu: uszczelniacza, kleju, silikonu jakieś masy która wypełni mi na długie lata szczelinę, która powstanie po włożeniu wkładu ze stali 1,4828 między ceramiką schiedla a powyższą stalą. Szczelina ta będzie miała ok 6 cm wysokości (kielich rury 1,4828) i ok 7 mm grubości to jest odległość między ścianą kielicha a ścianą wkładu schiedla. Ktoś z państwa zaproponuję jakiś materiał ??? Poglądowo zamieszczę zdjęcia obrazujące max temp. jaka występuję w typowej instalacji kominkowej.

  DSC01446.jpg


  DSC01446.jpg

 5. Cytat

  Jestem tu od początku tematu ale jakoś nie pamiętam tego,a że teraz późno już to nie będę się rozczytywał. Jutro poczytam na spokojnie to jak nikt Ci dobrego pomysłu nie podsunie to postaram się cosik napisać. Ale z tego co pamiętam to jedna dobra rada padła już wcześniej - zrobić od podstaw .
  dobra ale teoretycznie. W praktyce wygląda to tak, ze komin stoi obłożony klinkierem - wyobraź sobie jakie to pociągnęłoby za sobą koszta. Stalówka od dołu do wylotu komina też nie jest tanim rozwianiem...
 6. Cytat

  nie nie...ceramika ma 200 a 180 jest właśnie na tym przejściu  ponieważ ceramika ma wewnątrz 200 i żeby zastosować przejście na spalinówkę trzeba było zastosować element ze sznurem który ma w środku 180. Następnie w to 180 wchodzi drugi element przejścia który z powrotem rozszerza kanał do 200. Ja tego drugiego elementu z przejścia nie mogę zastosować ponieważ w praniu wyszło, ze to właśnie tam poszła nieszczelność z kondensatu co widać na załączonych zdjęciach.

  struktura tego połączenia od wewnątrz będzie wyglądała tak : blacha (kwaso i żaroodporna), blacha z przejścia, sznur z przejścia, ceramika z wkładu
 7. Cytat

  Powinna mieć wymiar wewnętrzny taki jaki ma na zewnątrz czyli w przypadku rury 180 mm licząc ,że jest to wymiar zewnętrzny kielich powinien mieć 180 mm wymiar wewnątrz.
  Podobnie jak z rurami z pcv np 110 tak naprawdę jest to 100 a 110 jest to wymiar podawany na kielichu.  to ta opcja jakby się potwierdziła to by mi nie pasowało.....
  zmierzyłem ten węższy wymiar przy stropie i on ma 180mm, a wymyśliłem aby włożyć stalówkę od góry komina (na linie opuścić) i później na tym przejściu zaklinować na kielichu. To jeszcze uszczelnić silikonem 1200 c lub innym ustrojstwem. Później pozostałoby dobudować zgodnie ze sztuką (kielichem do góry) 2,5 m systemu wraz z wyczystką i odkraplaczem.
 8. Cytat

  Brutalna prawda (a jeśli się mylę co do prawdy, to w każdym razie moja subiektywna opinia) jest taka, że jakakolwiek próba naprawy tego stanu rzeczy (w sensie uzupełnienia komina ceramicznego) nie będzie tak pewna w finale jak włożenie wkładu stalowego, przy czym najlepszym rozwiązaniem byłoby odsunięcie kominka i poprowadzenie komina do posadzki, z wykonaniem trójnika spalin i wyczystki w kominie a nie w palenisku (czyli zgodnie z obowiązującą literą prawa).
  Podobnie chyba jest z ekonomią rozwiązania.

  Oczywiście jako "schiedlowiec" chętnie bym postudiował jak wykonać pracę tak, aby doprowadzić do sytuacji w której od dołu ma Pan komin dobudowany zgodnie z przepisami i uszczelniony z częścią górną. Nie mogę na sto procent potwierdzić tego co napiszę niżej bo bez "wizji lokalnej" i to nie mojej a serwisanta [lub nas obojga :-) ] się zwyczajnie nie odważę do ferowania rozwiązania na 100% pewnego, ale sądzę, że doświadczony serwisant, z pomocą jednego lub dwóch dodatkowych ludzi byłby w stanie tego dokonać. Byłaby to jednak chyba sztuka dla sztuki, biorąc pod uwagę ekonomiczne porównanie tej pracy z sugerowanym już zabezpieczeniem komina wkładem stalowym od góry do dołu.

  Odpowiedzi projektanta nie będę komentował na forum (ale mam nadzieję, że to zdanie spełnia po części funkcję komentarza).
  Włożenie wkładu stalowego musiałoby się dodatkowo wiązać ze sprawdzeniem, czy dla konkretnego modelu kominka i 9 m wysokości komina, wkład o średnicy 180 mm nie jest zbyt ciasny...ale jestem dobrej myśli.
  nie mam pomysłu na to jak "zawiesić" wybudowany już komin nad stropem i później dobudować schied...i też myślę, że włożenie wkładu stalowego do środka byłoby najlepszym rozwiązaniem (łącznie z wyczystką) niestety chyba najdroższym..;(
 9. Cytat

  Rozumiem że koniecznie chcesz zrobić po swojemu, choć raz już na dobre Ci nie wyszło, ale czemu odrzucasz pomysł z koszulkowaniem tego komina?
  Ta metoda będzie prosta do wykonania, rozwiąże całkowicie problem szczelności i pozwoli zachować to co już postawiłeś (górną część komina) bez żadnej ingerencji.  nie odrzucam...koszulkowanie daje pewne ograniczenia (na przejściu w stropie jest fi 185, zresztą muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić ). Nie wiem czy są takie systemy. Generalnie jak zobaczyłem ile zaczęło spływać wody przy paleniu zacząłem intensywniej myśleć o wyczystce i odkraplaczu.
 10. a przejście jak wykonać ? blacha (ta gruba widoczna na zdjęciu) podtrzymująca przejście z ceramiki na stal i cała oparta na tym ceramika jest raczej nie do wyciągnięcia. Nawet jakby się ją udało wyciągnąć to poleciała by w dół cała ceramika..Jej średnica to 200mm, przejście jak widać na zdjęciu jest mniejsze i chyba ma 185. Wsadzić do środka (na 200 ) coś, wykorzystać tą różnicę między 200 a 185 mm i uszczelnić od wewnątrz czy na tą blachę od spodu przyłożyć powiedzmy fi 210-220 kielichem zamocować to do ściany na jakieś obejmie żeby było na stałe i uszczelnić. Wtedy ewentualne skropliny powinny spływać po przejściu (185mm). I do tego elementu przymocowanego na stałe do ściany, kombinować resztę ? Czym ewentualnie wypełnić resztę stropu aby nie dostawał temperaturą ?
×
×
 • Utwórz nowe...