Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

olus

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O olus

 • Ranga
  Początkujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  2
 1. Rzecz wygląda tak, że pion kuchenny znajduje się w miejscu zaznaczonym kropką czerwoną na parterze. Niefortunność polega na tym, że wypadł on... bezpośrednio pod ścianą. Co jest do niego podłączone? Chyba właśnie zlew z kuchni. Trudno ustalić niektóre fakty. Nie wiadomo też czy nie podpięto do niego czegoś z dolnej łazienki, ale niedługo dojdzie do "wizji lokalnej" z wykonawcą, więc będę wiedział więcej. No bo ostatnio tłumaczył, że ten pion jest poprowadzony chyba skosem przez łazienkę. Górna łazienka po zmianach wygląda jak na rysunku. Moje pytania wynikają z tego, że do jednego pionu (tego wątpliwego, bo niewykonanego ) trzeba podłączyć wannę górną, kibelek górny no i całą dolną łazienkę. Z drugiej strony są tylko dwie umywalki, więc po wyprowadzeniu pionu spod ściany nie będzie chyba najgorzej.
 2. [attachment=12852:Obraz_008.jpg]Może te dwa rzuty kanalizacji jeszcze coś wniosą nowego do dyskusji.
 3. Czy w takim razie w kontekście proponowanego rozwiązania nr 3 odpływ z kibelka nie powinien iść najniżej? Poniżej umywalki i brodzika?
 4. Czy w takim razie nie byłoby bezpieczniej zostawić dolną łazienkę w spokoju i poprowadzić pion do górnej łazienki? Wymaga to co prawda wkuwania się w chudziak, ale chyba lepiej robić takie poprawki teraz niż gdy już będą zrobione podłogi na gotowo.
 5. Pytanie dotyczy tego, że nie został wykonany jeden pion kanalizacyjny i wszystko z dolnej łazienki + wanna i sedes z górnej mają przechodzić przez odpływ sedesu z dolnej łazienki. Wygląda to jak na załączonych schematach: 1 zdj - prawidłowa instalacja 2 zdj - miejsce, o które mi chodzi 3 zdj - planowane przeróbki Po prostu mam wątpliwości czy tak można prowadzić odpływy, czy nie będzie jakichś negatywnych niespodzianek. Czy nie lepsze byłoby poprowadzenie tego brakującego pionu, wykucie i połączenie go w chudziaku z główną rurą. Pozdrawiam. Adam
×
×
 • Utwórz nowe...