Skocz do zawartości

Czy panele są z papieru?


Gość

Recommended Posts

Panel podłogowy to płyta bazowa HDF, pokryta filmem dekoracyjnym i zabezpieczona od góry filmem tzw. overlayem, który zabezpiecza powierzchnię przed ścieraniem. Nie jest to w żadnym wypadku lakier.
Spód płyty jest zabezpieczony filmem przeciwprężnym, który przeciwdziała odkształcaniu się panela oraz dodatkowo stanowi ochronę przed wilgocią.
Przy wyborze paneli należy się kierować ich przeznaczeniem - jakie pomieszczenie, natężenie ruchu, wilgotność, itp., co decyduje o wyborze odpowiedniej klasy ścieralności.
Po drugie decyduje klient pod kątem doboru dekoru - to już zdecydowanie sprawa indywidualnej decyzji kupującego.
Poza tym o wyborze mogą decydować dodatkowe cechy indywidualne jak struktura powierzchni, mata wytłumiająca, itp.
Ważne jest, aby kupowany panel spełniał wymagania normy PN-EN 13329 lub posiadał odpowiednią aprobatę techniczną.


Marek Piekarz
Kronopol
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Co drewno to jednak drewno i nikt mnie nie przekona. Normy normami a i tak z praktyki wiadomo że tam gdzie jest panel tam atmosfera w pomieszczeniu jest znacznie gorsza niż tam gdzie jest drewno w postaci tradycyjnego parkietu lub deski barlineckiej. To tak jak z wędlinami niby wszystko zgodnie z normami i wygląda dobrze ale jednak nie smakuje jak te z przed lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
coś w tym jest że postęp w niektórych dziedzinach nie wychodzi na dobre. co do paneli to zgadzam sie z przedmówcą że jeżeli inwestować w tą technologię to jednak w panele drewniane.w ich przypadku można jeszcze coś działąć gdy się zniszczą lub będą źle wyglądać po ułożeniu natomiast przy laminacie można tylko zakupić dywaniki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
"Chcę położyć panele jednak słyszałem, że wzór na niektórych panelach to papier pokryty lakierem. Co o tym sądzicie? Czy to prawda? Jak odróżnić dobre panele od złych?"

Powiem tak.Nie oceniaj paneli ich ceną, to czasem bywa złudne.Swego czasu tak się właśnie naciąłem.Najlepiej poczytaj sobie opinie na forach budowlanych albo sprawdź co się sprzedaje.Generalnie "madrość narodu" się sprawdza,zapytaj sąsiada, znajomego jednego drugiego , trzeciego.Im więcej czasu poświęcisz na wywiad tym lepiej posłuży podłoga.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam. Mam pytanie czy majac hektar ziemi rolnej w dwóch różnych lokalizacjach ( 0,3h jedna dzialka i 0.7h druga) można postawić dom w zabudowie zagrodowej. Dom chcialabym postawić jeszcze w innej lokalizacji niż powyższe działki rolne. Bardzo proszę o podpowiedź.
    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...