Skocz do zawartości

sposób mocowania okien


Gość

Recommended Posts

Gość Redakcja__
Sposób mocowania okien zależy przede wszystkim od konstrukcji ściany - w ścianach jedno - i dwuwarstwowych można je osadzić tak na kotwy jak i za pomocą dybli. Natomiast w ścianach trójwarstwowych okna osadza się tylko na kotwy. Mocowanie na kotwy jest połączeniem elastycznym i stosuje się je przede wszystkim do okien plastikowych. Przy dużych powierzchniach skrzydła otwieranego (np. okna balkonowe) może nie gwarantować stabilnego zamocowania, zwłaszcza gdy uszczelnienie piankowe opiera się o warstwę izolacji cieplnej ściany. Natomiast dyble przedchodzące przez profil ościeżnicy ( konieczne jest wiercenie otworów) - przy niestarannym montażu mogą powodować odkształcenia ramy, a nawiercone otwory trzeba zakryć kapturkami maskującymi
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

DSC01446.jpg

Cytat

Sposób mocowania okien zależy przede wszystkim od konstrukcji ściany - w ścianach jedno - i dwuwarstwowych można je osadzić tak na kotwy jak i za pomocą dybli. Natomiast w ścianach trójwarstwowych okna osadza się tylko na kotwy. Mocowanie na kotwy jest połączeniem elastycznym i stosuje się je przede wszystkim do okien plastikowych. Przy dużych powierzchniach skrzydła otwieranego (np. okna balkonowe) może nie gwarantować stabilnego zamocowania, zwłaszcza gdy uszczelnienie piankowe opiera się o warstwę izolacji cieplnej ściany. Natomiast dyble przedchodzące przez profil ościeżnicy ( konieczne jest wiercenie otworów) - przy niestarannym montażu mogą powodować odkształcenia ramy, a nawiercone otwory trzeba zakryć kapturkami maskującymi



Jeszcze dodam że gdy montowali mi witrynkę (2.75x3.1 m) montażysci poradzili mi żeby nie wyjmować klinów pionujących spomiędzy podłogi a ramy - bo może się pod ciężarem odchylić. Chyba znali się na temacie bo po gorącym sezonie letnim nic się nie stało. Jedyny problem jaki miałem z tym oknem spowodowany był przez kafelkarza, który podciął za mocno piankę montazową pod ramą (płytki dochodzą do ramy) i nawciskał tam kleju pod ramę gdzie jest próg podwójnych drzwi (bez słupka). Drzwi podeszły do góry i nie chciały sie domknąć .. myślałem że to coś z profilem.. Zawołałem na gwarancję firmę od okien a oni gdy tylko zobaczyli płytki przy ramie wiedzieli o co chodzi... Trochę kucia i nowej pianki uzdrowiło sytuację!
Uważajcie na takie "szczegóły" jak klej do płytek w nieodpowiednim miejscu!
Na szczęscie mnie nie skasowali za błąd kafelkarza!
Pozdrawiam swoją firmę okienną i w zamian podaję namiary na ich stronkę: www.asokno.com
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...