Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Mówi się, że "szczęśliwi czasu nie liczą", ale... punktualność również może nieraz przyczynić się do tego szczęścia. W przybywaniu zawsze na czas pomagają nam zegary. Ich dzisiejszy wybór na rynku jest ogromny, dlatego postanowiliśmy pokrótce usystematyzować wiedzę na temat tych niezbędnych przyrządów odmierzających czas.

Zegary możemy podzielić według kilku kryteriów. 

1. Rodzaj mechanizmu, za pomocą którego odmierza czas. Są to m.in.:

• zegary mechaniczne - za poruszanie wskazówek odpowiedzialny jest mechanizm kółek zębatych, a chód reguluje wahadło lub balans, dlatego te zegary możemy dodatkowo podzielić na wahadłowe i balansowe.Mechanizm balansu jest stosowany również w zegarkach na rękę
  • zegary kwarcowe - ich działanie opiera się na krysztale kwarcu, który drga z określoną częstotliwości pod wpływem prądu; są dokładne i cieszą się największą popularnością
  • zegary elektroniczne - czas wyświetlany jest cyfrowo na ekranie LCD bądź za pomocą diod LED; działanie opiera się na zliczaniu określonej częstotliwości impulsów z generatora wzorcowego
  • zegary radiowe - buduje się je na bazie zegarów kwarcowych lub elektronicznych; są synchronizowane z zegarem wzorcowym za pomocą fal radiowych (DCF77)

2. Sposób wskazywania czasu. Są to m.in.:

• zegary tarczowe - czas wyświetlany jest za pomocą wskazówek; najbardziej tradycyjne
  • zegary diodowe - cyfry są wyświetlane za pomocą diod LED
  • zegary ciekłokrystaliczne - cyfry są wyświetlane na ekranie LCD
  • zegary projekcyjne - czas wyświetlany jest za pomocą małego projektora, np. na ścianie 

3. Sposób umiejscowienia

• zegary stojące
  • zegary wiszące

Nie możemy także zapominać o zegarkach na rękę, bez których większość nas nie jest dziś w stanie obejść się w ciągu dnia. A także budzikach, dzięki którym nie zaśpimy rano do pracy, a dzieci do szkoły.

Oczywiście przy wyborze każdego zegara, istotny jest jego design. Pamiętajmy bowiem, że zegar - przez pełnioną przez siebie funkcję - będzie ważnym elementem wyposażenia danego pomieszczenia i z pewnością często będziemy kierować ku niemu nasz wzrok. Jednak to, czy zdecydujemy się na zegar o klasycznym designie czy może nasz wybór padnie na nowoczesny model lub przeciwnie - styl retro - zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Ładny - miły dla naszego oka - zegar z pewnością umili fakt upływającego czasu :)

Schowek.jpg

W moim albumie można zobaczyć więcej zegarów.

Edytowano przez zlotydamian (zobacz historię edycji)

Racja, pragnę zaznaczyć iż najlepszy zegar, to zegar wyprodukowany w Polsce. Po czym poznać? Pierwsze trzy cyfry kodu produktu na odwrocie produktu mówi skąd dany produkt pochodzi. Ja sam osobiście to co kupuje zawsze w sprawdzam skąd pochodzi. Najbardziej lubianym zegarem wśród osób które obsługiwałem jest zegar ze wzorem Jack'a Daniels'a. ;)Wszystkie zegary można zobaczyć w moim albumie, zapraszam ;) 

Zegary nie wyprodukowane w Polsce tylko składane w Polsce. 

I tak na marginesie, wyżej  napisane  posty (#1 i #3) tego typu powinny znaleźć się w Słupie Ogłoszeniowym.

Dnia 31.03.2017 o 16:44, zlotydamian napisał:

Mówi się, że "szczęśliwi czasu nie liczą", ale... punktualność również może nieraz przyczynić się do tego szczęścia. W przybywaniu zawsze na czas pomagają nam zegary. Ich dzisiejszy wybór na rynku jest ogromny, dlatego postanowiliśmy pokrótce usystematyzować wiedzę na temat tych niezbędnych przyrządów odmierzających czas.

Zegary możemy podzielić według kilku kryteriów. 

1. Rodzaj mechanizmu, za pomocą którego odmierza czas. Są to m.in.:

• zegary mechaniczne - za poruszanie wskazówek odpowiedzialny jest mechanizm kółek zębatych, a chód reguluje wahadło lub balans, dlatego te zegary możemy dodatkowo podzielić na wahadłowe i balansowe.Mechanizm balansu jest stosowany również w zegarkach na rękę
  • zegary kwarcowe - ich działanie opiera się na krysztale kwarcu, który drga z określoną częstotliwości pod wpływem prądu; są dokładne i cieszą się największą popularnością
  • zegary elektroniczne - czas wyświetlany jest cyfrowo na ekranie LCD bądź za pomocą diod LED; działanie opiera się na zliczaniu określonej częstotliwości impulsów z generatora wzorcowego
  • zegary radiowe - buduje się je na bazie zegarów kwarcowych lub elektronicznych; są synchronizowane z zegarem wzorcowym za pomocą fal radiowych (DCF77)

2. Sposób wskazywania czasu. Są to m.in.:

• zegary tarczowe - czas wyświetlany jest za pomocą wskazówek; najbardziej tradycyjne
  • zegary diodowe - cyfry są wyświetlane za pomocą diod LED
  • zegary ciekłokrystaliczne - cyfry są wyświetlane na ekranie LCD
  • zegary projekcyjne - czas wyświetlany jest za pomocą małego projektora, np. na ścianie 

3. Sposób umiejscowienia

• zegary stojące
  • zegary wiszące

Nie możemy także zapominać o zegarkach na rękę, bez których większość nas nie jest dziś w stanie obejść się w ciągu dnia. A także budzikach, dzięki którym nie zaśpimy rano do pracy, a dzieci do szkoły.

Oczywiście przy wyborze każdego zegara, istotny jest jego design. Pamiętajmy bowiem, że zegar - przez pełnioną przez siebie funkcję - będzie ważnym elementem wyposażenia danego pomieszczenia i z pewnością często będziemy kierować ku niemu nasz wzrok. Jednak to, czy zdecydujemy się na zegar o klasycznym designie czy może nasz wybór padnie na nowoczesny model lub przeciwnie - styl retro - zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Ładny - miły dla naszego oka - zegar z pewnością umili fakt upływającego czasu :)

Schowek.jpg

W moim albumie można zobaczyć więcej zegarów.

Fajny lekki temat poruszyłeś :) Ja nie mogę mieć zegarów mechanicznych, bo mnie cykanie denerwuje ;)

Mam sentyment do mechanicznych zegarów wiszących, szukam w sumie takowego do mojego salonu od paru miesięcy, lubię styl retro i antyki, fajnie się to komponuje.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• te 1600 zł to za ile osób w tym nastolatek?
    • 30 tys. za ciepłą wodę. Atrakcyjne - rzeczywiście. Teraz ciepła woda mnie kosztuje jakieś 16oo - 1800 zł na rok (na gaz - kocioł gazowy jednofunkc. do CO + zbiornik 120l). Przekonaj mnie, że PC jest bardziej ekonomiczna! 
    • Nieruchomości w tej chwili lepiej trzymają wartość niż lokata bankowa. Możesz zrobić sondaż i wystawic działke na sprzedaż zobaczysz jaki bedzie odzew. W negocjacjach zawsze wygrywa ten kto ma mniej do stracenia a ty nie masz nic do stracenia. Jezeli ewentualna kwota w znaczącym stopniu przybliży cię do planowanego domu to podejmiesz decyzję i sprzedasz. Jeżeli nie to taka działka nie generuje żadnych kosztów oprócz podatku gruntowego co jest symboliczną kwotą. Wdzierżaw działkę sąsiadowi i podatek będzies zmiał z głowy . To jest bezobsługowa i bezczynszowa nieruchomośc to nie mieszkanie w bloku nie rozumiem w czym masz problem
    • Niestety, nikt Ci na to nie odpowie. Tylko Ty wiesz gdzie to jest i tylko Ty jesteś w stanie zorientować się na miejscu jaki popyt jest na ziemię w tej okolicy. Bo to zależy jaka klasa gleby. Jeśli kiepska, to tylko "przeróbka na działki budowlane może coś dać. Ale bez inwestycji to będzie nadaremne. Jeśli chciałbyś podzielić całość na działki budowlane, to: 1. Winny mieć wielkość 10 - 15 arów co najmniej. Mniejsze są bez sensu daleko od miasta. 2. Musi istnieć do nich droga, żadnej służebności przejazdu! Droga o szerokości minimum 5 metrów. 3. Muszą zostać doprowadzone media, czyli energia, woda, kanaliza, gaz, inne jakie we wsi są. Nikt nie kupi działki, do której sąsiad nie pozwoli przeciągnąć kabla czy rury!   Teraz zastanów się. Jeśli klasa ziemi jest nie niższa niz III, to działek budowlanych z niej nie zrobisz, musisz sprzedać rolną. Jeśli klasa ziemi gorsza - żeby zarobić musisz wcześniej zainwestować. Nie tylko w geodetę.
    • Dzięki, oczywiście cieszę się - lepiej mieć niż nie mieć   Właśnie moim głównym dylematem jest czy nie lepiej byłoby mi to sprzedać. Ja na 99% się tam nie wprowadzę, a trzymać dla ew. przyszłych dzieci (których też z żoną nie planujemy w tej chwili a nawet jeśli będą to nie wiadomo czy za 25-30 lat też będą tam chciały zamieszkać).    Tylko szczerze mówiąc nie wiem, czy takie działki na wsiach się sprzedają a jeśli tak to za ile. Odkładamy teraz na swój dom więc każda złotówka jest ważna, ale jeśli miałyby to być jakieś śmieszne pieniądze i więcej zabawy niż zysku to sam nie wiem, może lepiej nic z tym na razie nie robić.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...