Skocz do zawartości

malowanie


cesary4

Recommended Posts

Witam, znajomy w swoim nowym domu szykuje sie do malowania. w lisopadzie mial zagruntowane sciany i na raz pomalowane biala farba, w miedzy czaie byly tam jeszcz prowadzone jakies prace przy ktorych sie kurzylo. Czy teraz przed malowaniem ma jeszcze raz zagruntowac sciany?? czy wystarczy ze umyje je i pomaluje (ta biala farba jest zmywalna, chyba DEKORAL).
czekam na odpowiedzi POzdr
Link do komentarza
szczerze nie znam się jakoś super na malowaniu i na technice malowania, ale na tyle na ile kojarzę to chyba wystarczy tą ścianę umyć i pomalowaćicon_wink.gif Mogę się mylić, ale tak mi się wydaję, że skoro ściana była już gruntowana i tylko została pomalowana białą farbą to nie konieczne jest jej ponowne gruntowanie;) Pozdrawiam;)
Link do komentarza
Gruntować należy podłoże, które tego wymaga, czyli np. mineralne, gdy jest chłonne (prosty test sprawdzający z wodą - jeśli woda się wchłania i zostaje ciemniejsza plama, podłoże wymaga gruntowania), w innym wypadku nie ma takiej potrzeby ze względów technicznych, a jedynie podnosi koszt prac i wydłuża czas malowania. Opisaną powierzchnię wystarczy odpylić i umyć, a potem nakładać powłoki nawierzchniowe wg potrzeb.

Małgorzata Nowowiejska
szef ds. produktów
Link do komentarza
kolkego pisze że ściany są zagruntowane na biało i wystarczy odpylić a nie myć i brud wcierać w ściany ściany się myje jak jest więcej warst i chcesz usunąć ,to ściągasz warstwy i myjesz w tedy zgoda że myjesz ale w tym przypadku mozna jeszcze odpylić i pomalować raz białą farbą i malować kolor.
Link do komentarza
Po długiej przerwie, znowu coś napiszę icon_smile.gif

Nie mylcie gruntowania z farbą podkładową bo to zupełnie 2 inne bajki!!!

Tutaj jest jasno napisane, że miał zagruntowane ściany i potem pomalowane farbą. Jaka to była farba? Podkładowa czy nawierzchniowa?
Założę się, że nawierzchniowa i to jest najczęstszy błąd jaki popełnia się podczas wykańczania ścian!!!
Używajcie podkładów! nie po to żeby było drożej ale po to żebyśmy nie musieli się męczyć z farbą nawierzchniową i żebyśmy mieli pewność, że robimy coś porządnie na lata!

Ciągle o tym piszę, że: Farby podkładowe mają zupełnie inne zadanie niż farby nawierzchniowe !

Odpowiadając na pytanie: Tak niech je umyje i maluje farbą.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...