Skocz do zawartości

bluenet

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez bluenet

  1. Szanowni użytkownicy.
    Zamierzam budować ogrodzenie z bloczków łupanych betonowych o wymiarze 390x190x190 mm zalewanych wewnątrz betonem. Mam wylany fundament, niestety w niektórych miejscach znajdują się nierówności 1-3 cm. Poza tym różnica poziomów między 2 końcami fundamentu to 5 cm. Długość fundamentu 20 m. Pomiędzy są miejsca na bramę wjazdową na posesję oraz furtki.
    Mam pytanie.
    W jakie sposób wyrównać różnicę poziomów aby masa uzupełniająca nie uległa sparzeniu? Czy mogę użyć do tego zaprawy wyrównującej Cekol ZW-04 i zaizolować przeciw podciąganiu kapilarnemu papą i lepikiem. Oczywiście będę również zbroił pionowo prętami żebrowanymi 10 mm.
    Proszę o rady. Dziękuję.
  2. Cytat

    Możliwość wyprowadzenia przewodu powietrzno-spalinowego dotyczy kotłów o mocy nie większej niż 21 kW i zainstalowanych w domach jednorodzinnych.

    Szczegółowe wytyczne co do sposobu odprowadzenia spalin z konkretnego kotła powinna zawierać instrukcja montażowa opracowana przez producenta.

    Reguła jest wyprowadzenie min. 20 cm pionowego wyprowadzenia przewodu z kotła co chroni przed "odbiciem" spalin przy zmianie kierunku przepływu. Teoretycznie krótki przewód powietrzno-spalinowy nieznacznie wpływa na efektywność pracy kotła - po prostu powietrze zewnętrzne doprowadzane do palnika nie zdąży się nagrzać od prowadzonego równolegle kanału spalinowego. W praktyce nie ma to jednak istotnego znaczenia.



    Bardzo dziękuję za rozwianie wszelkich wątpliwości.
  3. Interesuje mnie minimalna długość komina. Generalnie interesuje mnie wykorzystanie wkładu kominowego do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania oraz kotłów kondensacyjnych tzw. koncentryczny rura w rurze.
    Aby jeszcze bardziej sprecyzować. Mianowicie mam zamiar zrezygnować z typowego komina na rzecz komina koncentrycznego poziomego. Producent pieca twierdzi, że nie ma to najmniejszego wpływu na wydajność kotła. Eksperci z redakcji traktujących o budowaniu są przeciwnego zdania.
    Proszę o opinię praktyków i eksploratorów systemu.
  4. Cytat

    Ani dospel ani berluf. Spotkałem już kilku klientów, którym zamontowano te urządzenia i bardzo narzekali.

    Dla porównania urządzenia o podobnych wydajnościach 200m3/h przy 100 Pa
    1. Rekuperator Dospel LUNA
    poziom ciśnienia akustycznego w odl. 1m 51 dB(A) (czy to jest min czy max, to producent nie podaje)

    2. Rekuperator Samsung RHF025
    poziom ciśnienia akustycznego w odl. 1m min/max 22/27 dB(A)

    3. Rekuperator Mitsubishi Electric LGH25RX5E
    poziom ciśnienia akustycznego w odl. 1m min/max 18/27 dB(A)

    Chyba na oko widać różnicę.



    Skąd biorą się różnice w głośności?
    Proszę o podpowiedź jaki Pan proponuje rekuperator do domu parterowego z użytkowym poddaszem 150 m2 powierzchni użytkowej + 10m2 pom. gospodarcze + garaż (25m2)?
  5. Prosze o podpowiedz w sprawie ogrzewania mojego nowego domu (jednorofdzinny, wolnostojacy, parterowy z wykorzystaniem poddasza). Staje przed dylemetem wyboru zrodla ogrzewania. Zalezy mi na ogrzewaniu kominkiem (z wymuszonym obiegiem powietrza) 6 pomieszczen (od 15-31 m kw.). Problem polega na tym ze gdzies wyczytalem iz nie wskazane jest takie ogrzewanie lazienek, toalet i kuchni. Prad, jest drogi, ceny gazu tez moga wykonczyc, nie chce kaloryferow, wiec co wybrac? Prosze o porade. Dziekuje.
×
×
  • Utwórz nowe...