Skocz do zawartości

cordi

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez cordi

  1. Cytat

    Witam nie tak dawno zalałem u siebie posadzkę miksokretem przyjechała brygada rozłożyła sprzęt ponanosiła niwelatorem poziomy myślałem że się obędę bez siatki jednak dałem jeśli będziesz dawał siatkę niech podczas zalewania niech uniosą ją trochę do góry nie dużo jakieś 1.5 cm nie więcej bo przestanie spełniać swoją rolę zadowolony jestem z posadzek są gładkie i zacierane były oni nazywali to urządzenie samolot .


    Witam. A ile ta ekipa wzięła za m2, pytam, bo rozglądam się za firmą.
  2. Jednak uważam, że taka instalacja cwu jest bardzo praktyczna. Jeżeli ktoś ma miejsce i parę zł. więcej, to czemu nie.
    Co do otulin, to poczytałem, posprawdzałem i kolega adamis przekonał mnie w 100% (dzięki).

    I jeszcze pytanie dotyczące pieca. Skoro w projekcie mam dwufunkcyjny piec gazowy z zamkniętą komorą spalania o mocy 18 kW, to czy jak kupię piec o mocy 20 lub 24 kW, to będzie miało jakieś znaczenie (np. w zużyciu gazu)? I na którą moc patrzeć przy kupowaniu, na moc do co czy cwu?

    Pozdrawiam
  3. Pozwolę sobie niezgodzić się ze słowami przedmówcy.
    Koszt zwykłego rozdzielacza, to max. kilkadziesiąt zł., rury pex są w miarę tanie, co zyskujemy:
    - w przypadku zasilania cwu z pieca na paliwo gazowe (bo tego m.in. dotyczy wątek), uzyskujemy bezpośredni pobór ciepłej wody w dany punkt, pomijając przesył do dalszych "odbiorników" (po drodze),
    - równomierne zasilanie punktów poboru w przypadku korzystania z cwu np. w kuchni i łazience.

    Co do izolowania rur pex/al/pex otulinami z pianki, to fachowcy uważają, że nie ma takiej potrzeby jeśli rury te kładziemy w styropianie w posadzce, to samo wyczytałem na stronie jednego z producentów (wystarczy sam peszel).

    Pozdrawiam.
  4. Dziękuję, jeszcze trzy pytania.
    Czy można podłączyć do jednego rozdzielacza parter i piętro ?
    Czy zaprojektowany kocioł dwufunkcyjny (bo taki chciałem) o mocy 18 kW wystarczy (pow. użytk. ok.120 m2) ?
    Czy w tej instalacji można zamontować grzejniki z bocznym zasilaniem, bo niechciałbym żeby coś wyłaziło z podłogi (przy zasilaniu dolnym) ?
  5. Dzień dobry wszystkim fachowcom.
    Zwracam się z prośbą o pomoc i doradzenie w sprawie ogrzewania domku. Jestem w trakcie budowy, ogrzewanie ma być gazowe, rury pex/al/pex i grzejniki stalowe. Chciałbym za piecem zamontować rozdzielacz na parter i poddasze. Wiem, że rury takie można puścić najkrótszą drogą, np. w posadzce, wiem także, że łączeń rur, trójników nie można zalewać. Proszę poradźcie mi Panowie jakie średnice powinny mieć rury doprowadzające wodę i gałązki do grzejników, w którym momencie należy przejść na inną średnicę rury i czy np. trójniki, łączniki można "schować" w bruździe w ścianie. Domek ma ok. 120 m2. Załączam rysunek (te rude prostokąty to grzejniki).
    http://img140.imageshack.us/my.php?image=ogrzewaniehc7.jpg

    DSC01446.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...