Skocz do zawartości

darekh

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez darekh

  1. Witam! Właśnie dostaliśmy projekt po adaptacjach. Nie zmieniamy wymiarów zewnętrznych domu a zmiany robimy wewnątrz. Pokój "na tyłach" powiększamy kosztem łazienki/ubikacji stąd konieczność robienia podciągu w miejscu likwidowanej ściany. W naszym pierwotnym projekcie belki teriva są ustawione prostopadle do ściany z oknem i dlatego wybraliśmy rozwiązanie z podciągiem. Może lepiej będzie widać jak to zrobiliśmy na załączonym zdjęciu. Pozostałe zmiany dotyczą kuchni ze spiżarnią oraz kominka (nie jest teraz schowany za rogiem) Pozdrawiam Darek H.
  2. Witam! Widzę, że powiększenie pokoju "na tyłach" wywołało spore zainteresowanie. Sprawa nie jest taka skomplikowana jakby się mogło wydawać. Zanim kupiliśmy projekt architekt w DOMuSie podpowiedział nam dwa rozwiązania: 1. W miejscu starej ściany konstrukcyjnej można zrobić podciąg, lub 2. Ściana w nowym miejscu jest konstrukcyjna i na niej opieramy dłuższe terivy. My wybraliśmy podciąg bo to rozwiązanie jest prostsze. Pojawiło się natomiast pytanie odnośnie konstrukcji dachu. Dekarze, którzy dostawali projekt do wyceny zwracali uwagę, że krokwie o przekroju 6x18 są za cienkie i przy dachówce cementowej lub ceramicznej powinny być 8x18. Jak to wyglądało u Was? Pozdrawiam Darek H.
  3. Witam, kupiliśmy właśnie projekt Antaresa, po przemyśleniach klarują się zmiany. Przestawiamy oczywiście kominek do przodu, a "pustka" za nim wejdzie do spiżarni, która od strony kuchni zostanie zmniejszona o miejsce do postawienia słupka z piekarnikiem. WC na dole łączymy z łazienką, dzięki temu powiększony zostanie pokój za łazienką (do pierwszego okna). Okna na dole bez zmian, zastanawiam się jeszcze nad jednym, dużym wyjściem na ogród. Wejście do domu wypada nam od strony południowej, taras będzie więc nieco zacieniony, co nam nie przeszkadza, gdyż obecnie mamy taras od południa i nie da się go latem użytkować (szeregowiec więc jesteśmy dodatkowo pod obstrzałem). Dylemat mamy jednak z czego budować, sporo znajomych jest w trakcjie budowy i każdy robi z innego materiału, przy czym zawsze dwuwarstwowo (porotherm + styropian, silka + wełna). Z czego stawiacie swoje Antaresy? Czytałam wasze wpisy i wyłowiłam ścianę trójwarstwową., może coś przegapiłam. Pozdrawiam Monika PS Acha, będziemy budować pod Poznaniem, rozglądamy się za ekipą, od jutra zaczynam się umawiać. Na razie wszelkie urzędy rzucaja nam kłody pod nogi, wodociągi każą zrobić samemu - małe 180 m, gazu na razie nie przewidują. Energetyka będzie rozstrzygająca, na dniach czekamy na odpowiedź. Potem dopiero projekt pójdzie do adaptacji, ale zmian ogólnie niewiele Może podpowiecie nam z doświadczenia, jak bezboleśnie (lub mniej boleśnie postawić dom . Jakby ktoś zdradził koszty stanu surowego zamkniętego, będę wdzięczna.
×
×
  • Utwórz nowe...