Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Domika

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Domika

 1. czy uzytkujecie lub znacie kogoś, kto śpi na łóżku wodnym?? Chcę takie kupić i zbieram opinie, na co trzeba zwracać uwagę przed dokonaniem wyboru? Które firmy są solidne w tym temacie?
 2. Ile może kosztować obudowanie z aglomarmuru Botticino, raczej prosta forma?
  Wykonawca podał mi kwotę 4.200 PLN. Na razie kwota ta mnie szokuje.
  Czy faktycznie to są takie wysokie ceny??
  Nie mówie tu o instalacji kominka, tylko o jego zewnetrznej powłoce.
 3. Proszę o wyjaśnienie, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi klasami ścieralności płytek podłogowych, szczególnie pomiędzy IV a V klasą. Oraz czy "płytka ceramiczna na podłożu gresowym" jest gresem, czy też nie jest gresem?? np. kolekcja Wersal z Tubądzina, ma takie podłoże i IV klasę ścieralności. Czy taka klasa nadaje się do ułożenia na podłogę w holu małego domu?? Chciałabym mieć solidną, nieścieralną podłogę, ale też przez mój hol nie będą się przewijać tabuny ludzi, jak np. w supermarkecie.
 4. Czy ktoś zamontował u siebie urzadzenie do uzdatniania wody? Instalator proponuje urządzenie solidnie wyglądające, stojące, o wysokości około 1 m, cena ponad 3 tys.PLN, producent Viessman. Urządzenie to filtruje całą wpływającą do domu wodę, ma w sobie jakieś żywice, które wychwytują metale ciężkie i pewnie coś jeszcze icon_wink.gif, nie produkując jednocześnie wody jałowej. Czy ktoś ma coś podobnego w domu i jest zadowolony??
 5. W jaki sposób fachowo zaizolować termicznie i przeciwwilgociowo fundamenty. W czasopiśmie Ładny Dom, z listopada 2005, str.66 Cezary Jankowski pisze, cytuję "Zdarza się, że inwestorzy odkopują wylane w gruncie fundamenty, smarują je lepikiem, a nawet izolują papą. Takie prace w żaden sposób nie wpływają na trwałość fundamentów, ani na wnikanie wilgoci do budynku, nie są więc potrzebne. Również izolacja termiczna w domach niepodpiwniczonych nie jest konieczna. Wystarczającą ochronę przed ucieczką ciepła zapewnia gruba izolacja podłogowa i ocieplenie samego cokołu." Chciałabym wiedzieć, czy pan Jankowski zna się na rzeczy i prawdę pisze, czy też raczej przypadkiem udało mu się wydrukować swoją radosną twórczość na złość inwestorom? Pytam, ponieważ w wielu innych publikacjach tego samego czasopisma napisane, że trzeba solidnie izolować fundamenty masą bitumiczną i styropianem.
×
×
 • Utwórz nowe...