Skocz do zawartości

Domika

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Domika's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. czy lepiej ocieplić dom, wełną mineralną czy styropiane??
 2. czy uzytkujecie lub znacie kogoś, kto śpi na łóżku wodnym?? Chcę takie kupić i zbieram opinie, na co trzeba zwracać uwagę przed dokonaniem wyboru? Które firmy są solidne w tym temacie?
 3. Proszę o komentarze, jaki wg Was jest najlepszy materiał DO WYCISZENIA pod panele podłogowe. Handlowcy proponują maty ekopor (5mm). Słyszałam również o korku technicznym (2 mm) jako rewelacyjnym podkładzie. Czy macie jakąs wiedzę co do korka??
 4. Ile może kosztować obudowanie z aglomarmuru Botticino, raczej prosta forma? Wykonawca podał mi kwotę 4.200 PLN. Na razie kwota ta mnie szokuje. Czy faktycznie to są takie wysokie ceny?? Nie mówie tu o instalacji kominka, tylko o jego zewnetrznej powłoce.
 5. Chyba w stacji SAPEPID-u, ale nie jestem pewna.
 6. Proszę o wyjaśnienie, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi klasami ścieralności płytek podłogowych, szczególnie pomiędzy IV a V klasą. Oraz czy "płytka ceramiczna na podłożu gresowym" jest gresem, czy też nie jest gresem?? np. kolekcja Wersal z Tubądzina, ma takie podłoże i IV klasę ścieralności. Czy taka klasa nadaje się do ułożenia na podłogę w holu małego domu?? Chciałabym mieć solidną, nieścieralną podłogę, ale też przez mój hol nie będą się przewijać tabuny ludzi, jak np. w supermarkecie.
 7. Czy ktoś zamontował u siebie urzadzenie do uzdatniania wody? Instalator proponuje urządzenie solidnie wyglądające, stojące, o wysokości około 1 m, cena ponad 3 tys.PLN, producent Viessman. Urządzenie to filtruje całą wpływającą do domu wodę, ma w sobie jakieś żywice, które wychwytują metale ciężkie i pewnie coś jeszcze , nie produkując jednocześnie wody jałowej. Czy ktoś ma coś podobnego w domu i jest zadowolony??
 8. Czy jest ktoś, kto założył u siebie w domu instalację pozwalającą na wykorzystanie wody opadowej do spłukiwania WC, do prania?? Jakie są tego wady, a jakie zalety?
 9. Czy konieczne jest ocieplenie kolumny (filaru) na tarasie podtrzymującej strop poddasza użytkowego? Kolumna jest murowana z pustaków i ma długość boku 32 cm.
 10. jaka grubość ocieplenia wełną jest optymalna dla ściany z pustaków MAX 30 cm?
 11. W jaki sposób fachowo zaizolować termicznie i przeciwwilgociowo fundamenty. W czasopiśmie Ładny Dom, z listopada 2005, str.66 Cezary Jankowski pisze, cytuję "Zdarza się, że inwestorzy odkopują wylane w gruncie fundamenty, smarują je lepikiem, a nawet izolują papą. Takie prace w żaden sposób nie wpływają na trwałość fundamentów, ani na wnikanie wilgoci do budynku, nie są więc potrzebne. Również izolacja termiczna w domach niepodpiwniczonych nie jest konieczna. Wystarczającą ochronę przed ucieczką ciepła zapewnia gruba izolacja podłogowa i ocieplenie samego cokołu." Chciałabym wiedzieć, czy pan Jankowski zna się na rzeczy i prawdę pisze, czy też raczej przypadkiem udało mu się wydrukować swoją radosną twórczość na złość inwestorom? Pytam, ponieważ w wielu innych publikacjach tego samego czasopisma napisane, że trzeba solidnie izolować fundamenty masą bitumiczną i styropianem.
×
×
 • Utwórz nowe...