Skocz do zawartości

pawel246

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

pawel246's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. W opisie lokalu mam - dla ścian zewnętrznych - czy to rzeczywiście typowe prefabrykaty czy ściana murowana? "konstrukcja szkieletowa żelbetowa monolityczna, wypełnienie z bloczków PGS z betonu komórkowego" Płyty stropowe idą w poprzek mieszkania, tak jak na załączonym rysunku. Płyty stropowe mają rozstaw ok. 90cm. Jest widocznych kilka mikrorys na suficie, ale naprawdę małych. Jedyne większe jest tuż przy oknie (zdjęcie nieco potęguje efekt) na płycie, która nie jest podpierana (pierwsza płyta od okien). Być może to również efekt tego, że nad tą rysą przebiega ściana zewnętrzna mieszkania powyżej - budynek to tarasowiec, każde kolejne piętro jest cofnięte względem siebie - coś na zasadzie schodów. Załączam również zdjęcie salonu i ściany dzielącej aneks i salon - z perspektywy okien.
  2. Dziękuję za dyskusję. A czy budynki w technologii W-70/Wk-70 nie posiadały wszystkich ścian prefabrykowanych - nawet działowych? W moim przypadku nie ma prefabrykatów. Zbadałem dzisiaj dokładniej ścianę. Ściany działowe nie mają 12cm - są cieńsze. W zalezności od ściany grubości były różne tj: 10,5cm, 9,5cm, 10cm - z tynkiem. Wnioskuję, że grubość cegły/pustaka wynosi zatem 8cm. Choć może byc nawet i cieńsza, tynk jest grubszy, momentami blisko 2cm. Dodatkowo, zauważyłem, że cegły/pustaki mają pustki w środku. Nie chcę już hałasować w nocy, ale jutro postaram się odkryć więcej tynku i dokładniej sprawdzić sytuację.
  3. Dziękuję za odpowiedź! Tak, ściany z cegły czerwonej. W jednym miejscu wykonałem przewiert i widać przekrój ściany. Co do słupków - nie jestem na chwile obecną w stanie stwierdzić. Nic takiego nie widzę. Wydaje mi się, ze nie będzie takich przypadków. Budynek posiada 4 kondygnacje naziemne (parter +3P) + piwnice z garażami. Moje mieszkanie jest na 1 piętrze. Moje wątpliwości budził strop, płyty kanałowe opierające się na ścianach nośnych o roztawie 6m. Czy moje obawy są niepotrzebne i na wyrost?
  4. Moi drodzy, chciałbym skonsultować z Wami temat korekty ścian w mieszkaniu. Blok z lat 79, ściany zewnetrzne pustak PGS, ściany działowe z cegły czerwonej. Stropy żerańskie (płyty kanałowe). W zasadzie większość ścian wewnętrznych w mieszkaniu jest grubości 12cm (z tynkiem) - zakładam zatem, że są to ściany działowe. Nawet stukając dłonią w te ściany słychać jak ściana "wibruje". Na rzucie zaznaczyłem na czerwono ściany, które chciałbym wyburzyć. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do takiego zabiegu? 1. Wyburzenie ścianki dzielącej salon i kuchnie - 3,5m 2. Powiększenie łazienki - przesunięcie ściany w stronę salonu - 2,5m 3. Wyburzenie ścianki w calu wykonania szafki w pokoju - 1,3m 4. Wyburzenie ścianki w calu wykonania szafki w sypialni 1,5m Czy istnieją jakieś obawy co do takich działań? Tak jak pisałem - ściany mają 12cm z tynkiem. Czy one pełnią w takim przypadku jakaś funkcję dla stropu? Płyty stropowe kanałowe ułożone są w poprzek mieszkania (rozstaw ok 6m - zaznaczyłem zieloną linią przybliżony przebieg)' Będę wdzięczny za każdą możliwą wskazówkę. ak77-Korekty ścian.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...