Skocz do zawartości

IndyPoint

Uczestnik
  • Posty

    30
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez IndyPoint

  1. Przymurowanie ksztaltki przez "fachowca" na czapie.
  2. Witam. Czeka mnie wymiana wewnetrzych rur ceramicznych w kominie Schiedel Rondo bo popekaly. Czy robil ktos z Was taka operacje bez rozbierania komina?
  3. Witam Chcialbym w domu miec parapety przy oknach nie wystajace tylko zlicowane ze sciana. Chcialbym uzyskac efekt obramowki okna sam jak zboku i z gory i z dolu.Budowlancy twierdza ze jest to nie praktyczne bo dol bedzie sie brudzil i jesli bewdzie to czesc sciany to bedzie problem z jego usuwaniem. Moze macie jakies pomysly? Dzieki
  4. Witam. Przy kaldzeniu dachu mialem zakladana tasme miedziana (brak mchu) pod gonsior. Teraz widze ze cala tasma lekko odstaje od dachowek na calej dlugosci gonsiorow. Nie mozna tego przykleic bo sprezynuje i sie po paru chwilach z powrotem odkleja. Czy ma ktos jakies rady co z tym zrobic. Czy czeka mnie zdejmowanie gonsiorow i zastapienie tasmy miedzianej aluminiowa? Dzieki
  5. Jak polewam wodą wylaną czape komina (9 wiader) to beton syczy wyglada to tak jakby woda była gazowana. Czy to grożne zjawisko? Beton jest strasznie biały przez pierwszy tydzien po wylaniu byl przykryty folia budowlana by wylany beton się szybko nie wysuszył. Jakies rady.
  6. Czy można ocieplac dom latem? Wykonawca twierdzi ze mozna tylko tynk naklada sie w zimniejsze zachmurzone dni. Jesli tak to czy styropian i siatke zatapiac można w słoneczne dni bez obawy ze to odpadnie lub popęka.
  7. Gdzie można kupić te plandeki do solarów?. Nigdzie ich nie ma ani WATT ani inne firmy.
  8. Czy solar zamontowany na dachu narazony na promieniowanie sloneczne z niewypelnioną substanscją odbierajaca cieplo, może ulec uszkodzeniu?. Chciałbym zamknąć scianki na uzytkowym poddaszu plytami g-k a to wymaga wyciagniacia przewodow z solaru na dach, no chyba że bede potem musial rozwalic ta czesc scianki by przewody wyprowadzic nad dachowke i wtedy montowac panel solarowy - jak radzicie?.
  9. Czy przy uzywaniu octu trzeba uwazac na fugi (odbarwienie) czy lecieć po całości?
  10. Mam biały nalot na cegle klinkierowej na kominie - pozostałość po kleju atlasowskim ktorym byla przytwierdzana czapa (padał deszcz i klej troche wyplynąl. Jak myje cegle woda cegla jest czerwona jak woda wyschnie cegla pokrywa sie bialy nalotem - czym to trwale usunac?
  11. W jaki sposób mozna uzyskać białą drewnianą podbitke ktorej nie trzeba by za pieć lat na nowo malować? Czy białe impregnaty sa faktycznie śnieżno białe?. Może lepiej zdecysować się na podbitke plastikową dobrej firmy? Jeśli tak to jakiej? Może ma ktos doswiadczenia w temacie białych podbitek i mógłby obiektywnie podzielic sie takimi informacjami i słuzyć doractwem. Dziekuje: IndyPoint
  12. Przecieka mi komin, dekarz twierdzi ze komin nabiera wody od środka, faktycznie w czasie deszczu kanały wentylacyjne typu „T” były w środku mokre i kapała w nich woda. W czasie świat wylewka „zszalowana” jedna warstwą pełnych cegieł pękła tak że można było ją ręką zdemontować bo wylewka nie była zbrojona. Wykonawca zobowiązał się do usunięcia tej usterki zdejmując warstwą cegieł klinkierowych, skucie pozostałej części wylewki i założenie wylanej na ziemi czapy ze zbrojonym betonem i zamontowanie jej za pomocą dźwigu (200kg). Jednak po rozebraniu okazało się że druga warstwa cegieł klinkierowych to już dziurawka. Czy założenie odpowiednio szerokiej czapy z betonu nie spowoduje że komin znowu nie będzie nabierał wody? Czy może wylać otwory w dziurawce rzadkim betonem i zastosować płynną folie z Atlasu Woder E i dopiero potem nakładać czapę. Zdjęcie przedstawia uszkodzony komin.
  13. Dzieki za informacje i pomoc. Teraz jak patrze na to zdjecie z kolnierzem to wydaje mi sie ze "dekarz" celowo przegioł gorny rant w druga strone (swiadczą o tym nierownosci na tym rancie) by sobie ulatwic i nie robic bruzdy. Jutro pojade do sklepu by sie upewnic czy takie obejmy sprzedaja czy sa wywiniete w druga storne, co by świadczylo o celowym dzialaniu bardzo cenionego "dekarza" w moim miescie. Jeszcze raz dzieki.
  14. Dzieki za informacje. Komin i jego kołnierz przy dachówkach wyglada tak jak na zdjeciach. Czapy nie ma bo, nikt nie chcial jej wykonac argumetujac ze bedzie za ciezka by ja włożyc na komin. Nie mniej czesto widuje kominy takie jak moj bez czapy. Czy to oznacza ze sa one zle wykonane? Na dodatek wylewka z betonu mi pekła przy Schidlu po ostatnich mrozach jak zaczołem palic w kominku. Dekarz chce teraz wykonac z blachy "parasol" i nalozyc go na komin, dodatkowo wspominal o nacieciach przy kołnierzu i wstawieniu blachy. Mam nadzieje ze naciecia beda wykonane przy fartuchu, a nie rownolegle do ziemi w okolicach np. fugi klinkierowej. Czy jest to dobry tok postepowania przez dekarza?
  15. Witam Po ostatnich opadach atmosfrycznych wszystkie sciany komina na strychu mam mokre Dekarz uszczelniał juz kolnierz wymienil fartuch a komin jest był tak dalej jest mokry. Z kanalow wentylacyjnych na dachu widze ze z gornych cegiel kapie woda (uklad "T") Koncowka komina wyglada tak jak na zdjeciu. Moje pytanie jest takie, czy mozliwe jest ze cegłowki klinkierowe w pozycji "na plasko" przepuszczaja wode (liczne wglebienia na tej stronie w ceglowkach) Co trzeba zrobic by ten problem rozwiazać. Czy wylewka betonu z lekkimi spadami, na calej powierzchni zakonczenia komina (zakrywajac ceglowki klinkierowe) może dać porzadany efekt. Dekarz chce zrobic z blachy "parasol" wygiajac go na skrajach ku dołowi i nakladajac go na komin, ale twierdzi ze z dołu może to niezbyt ladnie wygladac.
  16. Witam, mam problem z montażem plyt k-g na oknach połaciowych. W oknach tych wystepuja wciecia w ktore ma wejsc plyta k-g. W pionowej czesci ramy okna, nie ma z tym problemu jest kąt 90stopni miedzy plyta na oknem wiec plyta wchodzi idealnie. Problem jest z dolna i gorną czescią ramy. Tam jesli plyta k-g przyjdzie bezposrednio pionowo (gora-poziomo) to nie wejdzie w rant ramy w sposób własciwy. W muratorze wyczytalem ze trzeba dawac scianke ok 10cm ktora bedzie pod kontem 90stopni w stosunku do ukosnie zamocowanego okna polaciowego, a dopiero potem wlasciwą płyte pod żądanym kontem w stosunku do podłogi i sufitu. Uklad taki spowoduje ze bede musial scianki k-g odsunąć od muru (sciana kolankowa) i zamontowac stelarz i plyty k-g na całości sciany bo przy oknach plyta odsunie mi sie od zaplanowanego pierwotnego połorzenia (przez te 10cm). Moje pytanie jest takie czy są jakies elementy montowania plyt - krótkie przejsciówki - listewki? ktore pozwolą na wpasowanie plyt w wycięcia ramy okna na dole i na gorze by od razu wychodziła z nich płyta g - k na stelarzu do podłogi bez tych przysłowiowych 10cm pośrednich?
  17. Slyszalem ze sa jakies nowe metody zalewania posadzek jakas maszyna "Kreszer" i ze mozna to robic "na prety" lub "na pasy" Ta druga metoda gwarantuje idealny poziom posadzki. Prosze o opinie.
  18. Witam. Jaką odleglosc powinienem zostawic na parapety po zamontowaniu okien. Chcialby parapety 22mm. Czy jesli po zamontowaniu okna jest odleglosc 5cm to zostawic i nie ruszac. Jesli jest 19 cm przerwy to ciac onwy Ytong by otwor ten zniwelowac do mniejszej odleglosci, czy czekac az beda montowane parapety? Co z patio, mam zamiar ocieplic podloge 2x8cm styropian (naprzemiennie) i 6cm szlichta (ogrzewanie podlogowe) przez co po zaistalowaniu szklenia tarasowego zostala spora przerwa do bloczkow fundamentowych ponad dwie cegly - monterzy nie kazali ich wyciagac tylko zalac, ale czym szlichta jak bedzie kladziona? Chcialem ten otwor zalac betonem ale murarz mowi ze powstanie mostek termiczny i jest to nie wskazane.
  19. OK To jaka jest kolejnosc prac budowlanych. Nie mam jeszcze tynkow wiec nie wskazane jest montowanie teraz plyt kartonowo-gipsowych (wilgoc), a chce ocieplic dach bo tylko to mi zostalo na ta pore roku (stan surowy zamkniety). Czy ocieplenie dachu moge teraz robic i zakonczyc je na stelarzach z druga wartwa 5cm welny?. Czy może powinienem jeszcze przykleic folie paraizolacyjna i tak zostawic do momentu polozenia maszynowych tynkow (wiosna). Lecz czy przez te pare miesiecy folia sie nie odklei? Jak ta prace rozplanowac?
  20. Witam Chcialbym polozyc dach w ukladzie takim: 1. dachowka ceramiczna, 2. folia paroprzepuszczalna, 3. welna 20cm miedzy krokwiami, 4. welne wzdluznie 5cm miedzy stelarzem (dluższe eski) 5. folia paroizolacyjna 6. scianki g-k. Wykonawca chce to zrobic ale w ukladzie takim: ze po pkt 3 (welna 20cm) chce polozyc folie paroizolacyjna a dopiero potem wzdluznie 5cm welny i scianki g-k Twierdzi ze latwiej mu pod stelarz dac folie bo inaczej sie to wszystko rozjezdza. Pewnie ma racje, ale czy to nie spowoduje jakis ujemnych rzeczy. Prosze o opinie fachowcow.
  21. Witam W projekcie mam 5cm ocieplenia styropianem na użytkowym poddaszu i szlichta cem. 3,5cm (strop teriva, styropian 4cm, filia izolacyjna, szlichta panele). Dach bedzie ocieplony 20cm wełną. Specjalista twierdzi ze jesli nie planuje ogrzewania podłogowego i łazienki na uzytkowym poddaszu lub przewody od kanalizy na gorze ukryłem w stropie to wskazanym by było zrezygnować ze styropanu z trzech powodow: 1. ciepło z dołu bedzie ogrzewało podłoge na gorze a nie bedzie tego ciepła hamować 2. wyższe bedzie poddasze (wysokosc od podłogi do sufitu na poddaszu) 3. niższe koszty (nie trzeba bedzie kupowac styropianu) Fachowiec twierdzi że dół ogrzewa sufit, ten napotykajac na barierę termiczna w postaci styropianu ucieka na boki w kierunku scian gdzie sie ochładza. Natomiast bez styropianu cieplo przenika do pomieszczen wyżej. Moje pytanie jest takie: czy jest w tym racja, watpliwosci wzbudza pkt 1. Zwłaszcza ze w zimie te pomieszczenia na uzytkowym poddaszu chce miec zimniejsze niz na dole, bo nie bedzie w nich nikt mieszkał (garderoba, pokój goscinny itp.) wiec kaloryfery beda utrzymywały tylko temperaturę ok 10-15stopni. Co o tej teorii sadzicie czy fachowiec ma rację?
  22. Jak przedmuchac sprężonym powietrzem, zeby to sie udało sprężone powietrze trzeba byloby doprowadzic do przyłacza a te jest 1,5m pod ziemią. Dodatkowo z wody w ciagu dnia korzystaja ci co budują.
  23. Czym i jak zabezpieczyć kran na budowie by zima go nie rozwaliła. Częśc instalacji idzie w wylewce betonowej w garażu. Nie chciałbym na wiosnę rozkuwać posadzki by wymieniać rury instalacji wodnej. Macie jakieś dobre metody na ten problem?
  24. Czy 2zl za sztukę położenie cegły klinkierowej z fugą to dużo czy mało? Z wykonawca mam podpisana umowę na taka cenę. (koszt położenia to więcej niż koszt cegły bo ta Pomerania kosztowała mnie 1,9). Podwykonawca naciska mnie po wykonaniu słupów bym zapłacił więcej bo przy słupach 3,16m (4cegly na poziom - kwadrat) to jest więcej roboty i utrzymanie poziomu na takiej długości było bardzo trudne i kosztowało to dużo więcej pracy, niż ułożenie cegieł na kominie na którego położenie może mieć zapłacone 2zl za szt. Nie bardzo to rozumiem. Twierdzi że po paru warstwach po 4cegły musi przerwać pracę do następnego dnia bo więcej nie położy bo sie zaczyna to rozjeżdżać - a przy kominie tez po parę warstw sie buduje ale na jedna warstwę przypada o wiele więcej cegieł a każda po 2zł. Może to i racja, ale po ich położeniu może zabrać sie za inne zajęcia albo trzy słupy stawiać od razu codziennie po parę poziomów. Uważam że jest to raczej zła organizacja pracy niż trudności przy słupach. Co o tym sadzicie?
  25. Czy to oznacza ze w kominach Turbo nie skrapla sie woda że nie trzeba odprowadzać tych skroplin z systemu kominowego? Jak w kotlach kondensacyjnych wyglada to odprowadzenie, czy jest to rura dolaczona od kotła do kanalizy? Czy ten kondensat wytwarza sie w komorze spalania w kotle czy w systemie kominowym? Dziekuje
×
×
  • Utwórz nowe...