Skocz do zawartości

Sebbar

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Sebbar's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Dzięki za odp! A naszedł mnie jeszcze taki pomysł: Wykorzystać fakt że ściany będą ocieplane i zamiast tradycyjnego szalunku, przymocowac płyty na szczycie garazu z policzonym zapasem, tak żeby wystawały i utworzyły mi szalunek na wylewkę którą wyleje?
  2. Witam, Remontuje stary taras który jest nad garażem. Okazało się że połowa płytek ledwo się trzymała, styropian i papa pod były wiecznie przemoknięte a dalej nawet całe ściany tak więc zerwałem wszystko do gołej płyty nośnej. I teraz będę robił tak: 1. hydroizolacja bitumiczno-kauczukowa 2. styropian EPS 3. folia budowlana 4. wylewka spadkowa - dociskowa 5. hydroizolacja pod płytki/deski Garaż jest nieocieplony i tutaj jest moje głowne pytanie co do styropianu i wylewki: Czy najpierw powinienem ocieplić ściany, na ten wystający poza obrys styropian na ścianach dać EPS i wylewkę czy zrobić EPS na podlodze i wylewke normalnie w obrysie podlogi i potem dać styropian na sciany i jakas blacha?
  3. OK, dziękuje Z tą wentylacją to myślałem sobie: im pomieszczenie w którym PC i bufor jest cieplejsze tym lepiej - więc skoro dotychczas było zimno to jak wstawie szczelne okno to już nie bedę wychładzał tą wentylacją bo PC teoretycznie nie potrzebuje?
  4. PC miałaby zastąpić ekogroszek więc całe OC już tam jest, drogi do przebycia do pierwszego grzejnika czy łazienki/kuchni nie ma aż tak dużo, podłogówki nie mam, instaluje przewymiarowane grzejniki na miejsca starych małych... Rozumiem, że dwie różna sprawy, dwa duże baniaki :-) mam dużo miejsca więc myślałem żeby ten bufor duży wstawić nie właśnie nie są, zagłębione są mniej więcej w 2/3, normalnie mam jeszcze okna nad gruntem, tutaj przy okazji rodzi się pytanie bo do tej pory kotłownia na ekogorszek i wentylacja odbywała się na zasadzie starych drewnianych okien czasem uchylonych czasem nie...wiem tragedia. Pytanie czy jeśli się zdecyduję na PC to jak podejść do kwestii wentylacji w tym pomieszczeniu o ile w ogóle? pozdrawiam
  5. Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  6. Trochę nie jasno opisałem ale jestem totalnym laikiem...zastanawiam się nad: 1. Czy jest sens agregat z PC powietrze ustawić w środku piwnicy? 2. Czy jeśli mam dużo miejsca w piwnicy to jestem w stanie to jakoś wykorzystać i zamiast drogich kompaktowych monobloków założyć tańszego splita? 3 Dodatkowo wykorzystać przestrzeń i dać b. duży pojemnik z wodą jako bufor?
  7. Cześć, Chciałem zapytać o przeciwwskazania do umieszczenia PC w nieogrzewanej piwnicy. Posiadam stary dom z dużą piwnicą i zastanawiałem się jak tą powierzchnię najlepiej wykorzystać aby kupić pompę która będzie ekonomiczna? Czy jest sens kupić PC typu split i mieć obydwa moduły w piwnicy i do tego duży bufor ciepła?
  8. Dzięki serdeczne ze tyle merytoreycznych odpowiedzi. Ogólnie w 80% jest sucho (w piwnicy nie ma wody) ale w jednym miejscu pod tapetą na rogu budynku zauważyłem małe wykwity pleśni podejrzewam niedogrzanie w rogu i spocenie się tej ściany bo to najzimniejszy punkt budynku a tapeta starego typu. Pomysł z nasączaniem/regeneracja w jakis sposob tej wystajacej papy to raczej niewykonalne? Byłby mały koszt/nakład pracy.
  9. Witam użytkowników i autora Pozwolicie, że się podepne pod temat i zapytam odnośnie owej papy na lepiku x2 którą mam w domu jednorodzinnym zbudowanym 40 lat temu. Chciałem zapytać: czy jest jakaś metod weryfikacji na ile ta izolacja jeszcze pełni swoją funkcje? czy można na podstawie samego czasu stwierdzić, że 40 lat to już pora na renowacje, czy jednak raz położona będzie "żyła" po wsze czasy? czy są metody renowacji tego w jakiś sposób? jakieś nasączanie bez kucia/dziurawienia muru? (dodam że u mnie papa w wewnątrz budynku jest nie ucięte i sobie zwisa jakieś 15cm ze ściany więc może można by było to wykorzystać i jakoś nasączyć jakimś preparatem? jeśli opcja regeneracji nie wchodzi w grę to rozumiem że jedynie podcinanie fundamentów i pakowanie nowego materiału termoizolacyjnego? pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...