Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Piotr Kruszewski

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Piotr Kruszewski

 1. 6 minut temu, gawel napisał:

  Różnica w cenie prądu to około 40% pomiędzy II strefa taryf G12/w  G11. W taryfie g12w akumulacja nie ma sensu a jak planujesz PV to już zupełnie nie me czego i po co akumulowac zawsze najzimniej jest w nocy i wtedy masz tani prąd. 

  Czyli zwykły piec elektryczny na strefie g12 bez akumulacji. Bo z tego czo wyczytałem to, działa to tak, iż kumuluje i ogrzewa przez noc jak jest duży baniak z wodą i na dzień wypuszcza. Jak dobrze to zrozumiałem.

   

 2. 4 godziny temu, gawel napisał:

  pierwszy lepszy ze sterowaniem z telefonu na czym zalezy autorowi aby móc podwyższyć temp przed przyjazdem i monitorować zdalnie. 

  https://www.ceneo.pl/65578893;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147423502&gclid=CjwKCAjwhYOFBhBkEiwASF3KGXE60qcBNmKLjnfRTpsKBDrXc1Gp1a145xCrxXsMTkfSZWjLgfz1NRoCXSMQAvD_BwE

  No o coś takiego mi chodzi. Teraz próbuję przekalkulować jakie mniej więcej będą koszt prądu. Czytałem aby szukać pieca elektrycznych akumulacyjnych lub podłączyć bufor i przejść na taryfę 2 czyli  grzanie 13-15 i od 22 do 6 rano.  Co o tym sądzisz??

 3. 3 godziny temu, gawel napisał:

  Czy ty już masz te instalacje wodne i co czy dopiero planujesz?

  sory już doczytałem że jest. a czy jest to zalane wodą może da się wysuszyć jak i tak nie mieszkasz na razie i nie wykonczone.

  Jest wykończone juz, i zalane bo mieszkają tam właściciele jeszcze bo pozwoliłem im do końca czerwca, wiec centralne już jest wraz z podłogówka i piecem na paliwo stałe. Więc według ciebie jakie najlepsze w tej sytuacji było rozwiązanie. W zimie bywam też na krótko i chce by było ciepło a także aby była woda ciepła, nie tylko jak bywam tam ale cały czas jak mnie nie ma. Nie chce mi się chodzić do pieca i palić, podrzucać więc szukam rozwiązania by to jakoś połączyć i za jakieś 2 lata podpiąć fotowoltalikę. 

 4. 4 minuty temu, gawel napisał:

  Oczywiście to może być nawet tania rura z grzałką prądu dużo nie pobierze i nigdy nie zamarznie. Ile masz litrów wody w obiegu?

  Nawet nie wiem ale na pewno to dużo nie jest jest to około 57m2 domu, plus jak rozbuduje strych to będzie 110 m2. 

   

 5. 2 minuty temu, gawel napisał:

  A czy tylko grzałka w buforze może tego dokonać ? w a elektrycznym piecu do co wielkości laptopa , już nie?

  Staram się zrozumieć twoje wybory i takie mam pytania

  Co mas zna myśli, nie jestem jakimś tam ekspertem z tych dziedzin i szukam najlepszej opcji. Więc mówisz o elektrycznym piecu zamiast na paliwo stałe?? Nie wiedziałem, iż taki istnieje.

   

 6.  

  2 minuty temu, gawel napisał:

  A co to akumulowanie ma na celu ? jakich zysków się spodziewasz? Po ilu latach zwróci się instalacja bufora? 

  Nie spodziewam się zysków tylko aby jak mnie w domu nie będzie w zimie dom był ogrzany i żeby jednak nie bawić się w zalewanie rur glikolem ale żeby woda była podgrzana w rurach.

 7. Witam, zakupiłem mieszkanie w domu 3 rodzinnym. Dom wielkości 57m2 plus strych pod zabudowę około 56 m2 ale na razie nie robię może za rok lub 2 lata.  Obecnie jestem poza Polską, i chce coś zrobić aby w domu w okresie zimowym w domu było ciepło i woda nie zamarzała w instalacji wodnej. Mianowicie w domu jest zrobione centralne na grzanie wody a także ogrzewanie domu z grzejnikami i podłogówką, chcę na okres zimy zamontować panele grzewcze na podczerwień lub grzejniki z kondensatorem, a cała instalację wodną zalać glikolem by instalacja nie zamarzała. Myślę też czy jest możliwość by zamiast pieca na paliwo stałe zamontować pompę powietrza wtedy by stała w kotłowni lub za kotłownią która mieści się w budynku obok budynku mieszkalnego. Myślę też za 3 lata zamontować fotowoltalikę na dachu, jednakże na chwilę obecną poszukuję alternatywy na 2 czy 3 zimy aby nic się w domu nie działo. Jak była by możliwość podpięcia pompy ciepła pod ten układ centralny zamiast pieca by zostało top już na stałe tylko podpiął bym pod to później fotowoltalikę. Co myślicie jakie rozwiązanie będzie najlepsze?? Muszę dopatrzeć jeszcze czy w boilerze jest grzałka lub możliwość montowania grzałki elektrycznej do podgrzewania wody. 

×
×
 • Utwórz nowe...