Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Piotr Kruszewski

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Piotr Kruszewski

 1. Czyli zwykły piec elektryczny na strefie g12 bez akumulacji. Bo z tego czo wyczytałem to, działa to tak, iż kumuluje i ogrzewa przez noc jak jest duży baniak z wodą i na dzień wypuszcza. Jak dobrze to zrozumiałem.
 2. No o coś takiego mi chodzi. Teraz próbuję przekalkulować jakie mniej więcej będą koszt prądu. Czytałem aby szukać pieca elektrycznych akumulacyjnych lub podłączyć bufor i przejść na taryfę 2 czyli grzanie 13-15 i od 22 do 6 rano. Co o tym sądzisz??
 3. Jest wykończone juz, i zalane bo mieszkają tam właściciele jeszcze bo pozwoliłem im do końca czerwca, wiec centralne już jest wraz z podłogówka i piecem na paliwo stałe. Więc według ciebie jakie najlepsze w tej sytuacji było rozwiązanie. W zimie bywam też na krótko i chce by było ciepło a także aby była woda ciepła, nie tylko jak bywam tam ale cały czas jak mnie nie ma. Nie chce mi się chodzić do pieca i palić, podrzucać więc szukam rozwiązania by to jakoś połączyć i za jakieś 2 lata podpiąć fotowoltalikę.
 4. Nawet nie wiem ale na pewno to dużo nie jest jest to około 57m2 domu, plus jak rozbuduje strych to będzie 110 m2.
 5. Chce mieć bezobsługowe, z powodu nieobecności w domu. Nie chce kopciucha i teraz właśnie siedzę czytam o tych piecach elektrycznych. Wychodzi na to, że mogę podpiąć pod te centralne co mam już.
 6. Co mas zna myśli, nie jestem jakimś tam ekspertem z tych dziedzin i szukam najlepszej opcji. Więc mówisz o elektrycznym piecu zamiast na paliwo stałe?? Nie wiedziałem, iż taki istnieje.
 7. Nie spodziewam się zysków tylko aby jak mnie w domu nie będzie w zimie dom był ogrzany i żeby jednak nie bawić się w zalewanie rur glikolem ale żeby woda była podgrzana w rurach.
 8. Zastanawiam się jeszcze nad buforem ciepła z grzałką elektryczną podłączonym pod obecne centralne. Doradźcie mi.
 9. Witam, zakupiłem mieszkanie w domu 3 rodzinnym. Dom wielkości 57m2 plus strych pod zabudowę około 56 m2 ale na razie nie robię może za rok lub 2 lata. Obecnie jestem poza Polską, i chce coś zrobić aby w domu w okresie zimowym w domu było ciepło i woda nie zamarzała w instalacji wodnej. Mianowicie w domu jest zrobione centralne na grzanie wody a także ogrzewanie domu z grzejnikami i podłogówką, chcę na okres zimy zamontować panele grzewcze na podczerwień lub grzejniki z kondensatorem, a cała instalację wodną zalać glikolem by instalacja nie zamarzała. Myślę też czy jest możliwość by zamiast pi
×
×
 • Utwórz nowe...