Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

stawiar92

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O stawiar92

 • Ranga
  Początkujący
 1. Chodzi mi o inne sposoby maskowania otworów wentylacyjnych, które np regulują strumień powietrza. Słyszałeś o anemostacie? Można go stosować również w wentylacji naturalnej, a nie tylko mechanicznej? Jeśli nie usunę ciągu wstecznego, albo jedynie go zmniejszę, planuję zastosować coś takiego.
 2. Tak to swoją drogą, ale też mam na myśli odpowiedniki zwykłych kratek.
 3. Ok czyli tak jak z bilansem energii itd. Z tym regulowaniem wywiewu masz na myśli wentylację mechaniczną? Czy jakieś inne sposoby?
 4. A czy są jakieś inne sposoby maskowania otworów wentylacyjnych, oprócz kratek?
 5. Dom niewykończony i jeszcze nieogrzany, więc to też może wpływać na wentylację swoją drogą. No strych jest ale przykryty klapą co prawda. Na piętrze też jest parę otworów wentylacyjnych więc to też ma znaczenie. W kuchni jest went naturalna, wentylatorki są w toalecie ale uruchamiane na przycisk, więc to nie to. Spróbuję zrobić eksperyment i przytkać te otwory, który potencjalnie wywiewają powietrze z wnętrza i zobaczymy jak to wpłynie na ten ciąg wsteczny na dole. Jeszcze pytanie do Panów: macie jakieś zdanie na temat stabilizerów przepływu powietrza czy kratek z anemometrem? Dzia
 6. No jest kocioł gazowy kondensacyjny, ale pobiera on powietrze z zewnątrz. Kominka nie ma. Okap jeszcze nie jest zamontowany. W salonie otwartym na kuchnię są tak naprawdę 3 otwory wentylacyjne, z czego dwa bezpośrednio w kanale kominowym i jeden wystający spod wylewki, który zakładam służy jako dopływ powietrza do ewentualnego kominka. W załączeniu zdjęcie. Otwór z którego mocno wieje jest niewidoczny na zdjęciu, ale jest on z prawej strony kanału. Natomiast w kuchni są dwa otwory, czyli nawiew + wywiew. Co może jeszcze powodować nadmiar wentylacji w innych pomieszczeniach?
 7. Dzień dobry. Piszę w sprawie problemów z ciągiem wstecznym. Wieje dość mocno z otworu wentylacyjnego w salonie i trochę mniej w kuchni w nowowybudowanym domu. Z tego co rozeznałem chodzi o niewystarczający napływ świeżego powietrza z zewnątrz, co wpływa na różnicę ciśnień. Mam wbudowane nawiewniki okienne i być może one załatwią sprawę, nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia tego. Natomiast kwestia jest taka, że nie chciałbym mieć w pełni otwartych nawiewników w ciągu mroźnej zimy, żeby zapewnić odpowiedni nawiew powietrza do budynku. Istnieje jeszcze rozwiązanie tak
 8. No oceniam, że to jest najwłaściwsze rozwiązanie, natomiast czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na samą obudowę? Orientujesz się czy założenie tego typu listwy F, po zeszlifowaniu obudowy, będzie możliwe?
 9. Witam. Dzięki za odpowiedzi. Są to grzejniki Verano. Obudowa wystaje w najgorszym miejscu 8mm, a jest to wystarczająco dużo żebym nie mógł pokryć tego listwą o przekroju F. Stąd mój post. Wykonawca domu zaproponował wpuszczenie obudowy grzejnika głębiej, ale wiąże się to z rozkuciem posadzki w rejonie grzejnika na ok. 1.5m! Co po prostu nie wchodzi w grę. Może ktoś z Was miał podobną sytuację? W załączeniu zdjęcia.
 10. Witam wszystkich. Witam wszystkich. Jestem posiadaczem grzejników kanałowych. Niestety z różnych przyczyn obudowa grzejnika wystaje ponad poziom podłogi. Nie mam możliwości ingerencji w wysokość podłogi a jedynie mogę zmienić wysokość/zagłębienie obudowy grzejnika kanałowego. Zależy mi na tym, żeby obudowa grzejnika nie wystawała ponad poziom paneli. Spotkaliście się może z wpuszczaniem grzejnika głębiej lub może ktoś z Was obcinał górę obudowy grzejnika? Jeśli tak to z czym to się wiąże, jak bardzo ingeruje w "otoczenie" grzejnika oraz jak wpływa na estetykę i koszty? Prosz
×
×
 • Utwórz nowe...