Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

agrodom

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O agrodom

 • Ranga
  Początkujący
 1. Nikt normalny w kominku nie pali mokrym drewnem. Dąb, grab sezonuje 1 rok pod przykryciem w suchym pomieszczeniu (a część w piwnicy - w zimę jest super sucho u nas) i jest super, kora odpada, po rozłupaniu w środku wszystko suche. Pali się bez dymu (oczywiście zapalane od góry). Miałem część 2 letnią i różnicy nie zauważyłem. Brzozę teraz mam od lutego i myślę, że w grudniu już będzie dobra do palenia. Wracając do wierzby: myślę tylko o grubszym materiale, może związany sznurkiem papierowym albo nawet cienką gałązką. wrzucana na start lub/i jako do
 2. Gałązkami palić oczywiście nie chcę. Średnica od 5 cm wzwyż raczej mnie interesuje. Moje mają jeden sezon i niektóre już mają takie rozmiary (te sadzone z długich sztobrów, z krótkich mają 2 - 3 cm). Cięcie na małą skalę na własne potrzeby i suszenie tego nie jest problemem dla mnie. Mokra się pali całkiem całkiem, próbowałem w ognisku i o dziwo nawet dymu za bardzo nie było ale mokrym w kominku i tak bym nie palił z powodu możliwości oblepiania kominka i komina.
 3. Mam kominek Maja 15 Wieża: https://kratki.com/sklep/pl/produkt/675/maja-15-wieza posadziłem też w tym roku sporo wierzby energetycznej wzdłuż ogrodzenia, wiadomo rośnie jak diabli. Chcę trochę popalić tym a nawet zwiększyć podaż drewna z wierzby dokarmiając ją nawozami sztucznymi: https://zaczarowane-ogrody.pl/jak-zmaksymalizowac-przyrost-wierzby-energetycznej/ i jak to się sprawdzi w kominku? Grzał koś wierzbą? Jakaś różnica pomiędzy tą z nawozami mineralnymi a taką naturalną. Wierzba wciąga przez korzeń nawet metale ciężkie i to też mam na uwadze.
×
×
 • Utwórz nowe...