Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ikerlas

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O ikerlas

 • Ranga
  Początkujący
 1. Czemu wewnątrz tego pustaka są dwie przegrody w kształcie prostokąta. Czemu ma to służyć?
 2. Inny pustak jest zastosowany w przypadku DZ-3 ,ale w zasadzie nie ma dużych różnic. Widzę, że znasz się na rzeczy, jaki jest plus takiego stropu, który mam ja?
 3. Stopy w moim domu mam wykonane z materiału, który jest na zdjęciu w załączeniu tego postu. W cegle znajdują się takie dwie prostokątne dziury. Kompletnie nie wiem co to może być. Poproszę o podpowiedź.
 4. Węglem. Parametry tej wody: temperatura 71 stopni C, wydajność otworowa od 116,5 m3/h (samowypływ) do wydajności 300 m3/h (pompowanie za pomocą pomp) oraz ogólna mineralizacja na poziomie 442 mg/l wody.
 5. Fajnie mieszkać w takim małym miasteczku, gdzie w sumie wszystko jest niż np w takiej zabetonowanej, Łodzi. Cenie ciszę i spokój. Odnośnie sąsiadów, to nie ma kogo zapytać.
 6. Nie no co ty... Uspokoiłeś mnie w temacie solidności tego domu, bo wydaje mi się, że solidnie jest zbudowany mimo, że jest z roku 83. Muszę Ci wspomnieć o tym, że w moim miasteczku dużą wagę przykłada się do rozwoju ogrzewania geotermalnego. Miasteczko w którym mieszkam zrobiło odwiert geotermalny ponad 10 lat temu i teraz ostro idą w tym kierunku. Był u mnie projektant sieci, który robi projekt przyłączy do domków jednorodzinnych, całość przyłącz ma być w 100% dofinansowana. Pojawia się pytanie czy to się sprawdzi u mnie, czy to dużo droższe będzie od węgla, no ale...
 7. Ściany zewnętrzne domu są zbudowane z cegły pełnej natomiast wewnątrz właśnie jest ten materiał ktory wstawiłem w moim poście na samej górze. To dobre materiały, lepsze niż np. dom z białej cegły z tamtych lat?
 8. Mury dom są wzniesione cegła pełna i od wewnątrz właśnie ten materiał, który załączyłem na zdjęciu. To dobrze? Dom jest z lat 80 i drugie moje pytanie to promieniotwórczość tego materiału, sąsiad mówił, że to wielkie dziadostwo i cała tablica mendelejewa tam jest.
 9. Moje miasteczko planuje zasilić domki jednorodzinne ogrzewaniem geotermalnym. Tym ogrzewaniem zasilane są szkoły, szpital i inne budynku użyteczności publicznej. Mam do Was moi drodzy pytanie, czy takie ogrzewanie sprawdzi się w nieocieplonym domku z lat 80? Może ktoś już ma doświadczenie z tego typu ogrzewaniem? Jakieś opinie?
 10. Mam dom z roku 1983 i w nim znajdują się ściany działowe z materiału, który załączam w tym poście. Co to za materiał? Dobry jest?
×
×
 • Utwórz nowe...