Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Poziom

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Poziom

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Chciałbym dowiedzieć się od szanownych forumowiczów na temat dachówki firmy Creaton - Titania. Dachówka bardzo mi się podoba i jest to mój pierwszy strzał. Jednak mam wątpliwości, jak każdy z nas. Dlatego chciałem zapytać ludzi, którzy kładli tą dachówkę u siebie czy są zadowoleni. Ostatnio na YouTube oglądałem film o niedomalowaniach na tej dachówce i się przestraszyłem czy to jest wyjątkowa sytuacja czy standard. Proszę o opinie. Jeśli ktoś jest szczególnie zadowolony z czegoś innego to proszę napisać tylko jestem uczulony na słabą reklamę, więc bez takich. Dziękuję.
 2. Ok. Ale inaczej wyobrażałem sobie tą budowę. Ja np. kiedy pracuję to czy mnie ktoś widzi czy nie robię tak, żebym nie miał się czego wstydzić. I tego bym oczekiwał od innych. Mam trójkę dzieci, którym chciałbym poświęcić czas. I tak przy załatwianiu materiałów, myśleniu, terminach porównywaniu cen jest co robić. Teraz mam dylemat. Jak mnie gość wkurzy to jest po wylaniu fundamentów się pożegnamy. I zostanę w polu z robotą bo nie znajdę ludzi szybko. A samemu robić to w domu nie będę wcale.
 3. Najpierw będzie warstwa chudego betonu. Na to idzie zbrojenie. Kierownik będzie przy zalewaniu ale już betonu właściwego.
 4. Jak wytyczyli koparkowemu jak ma zrobić wykop, okazało się, że jedna ściana jest krzywo, w taki sposób, że zbrojenie po włożeniu będzie się stykać z bokiem wykopu. Gdy powiedziałem to majstrowi to się oburzył, powiedział, że nie ma czasu na gadanie. No kur... Przecież ja mu płacę za dobrze wykonaną robotę. Powiedział w końcu że poprawi łopatą ale nie bardzo chciałem ryzykować i sam to zrobiłem dziś rano. Poza tym poprawiłem trochę wykop, żeby było miejsce gdzie stanąć przy zalewaniu betonu i nie wrzucić przy tym tony ziemi. Czy to nie jest w ich gestii, żeby to robić. Najlepiej szybko i niedok
 5. Żałuję, ale tego jaką ekipę do budowy domu wybrałem.
 6. Zenek masz rację. Po prostu nie dostałam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Zaizoluję ławę oraz dokładnie ścianę z bloczka i będzie ok. A za odpowiedzi i podpowiedzi dziękuję wszystkim.
 7. Fajnie sobie podpisaliście😃 Nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie. Zrobię tak, że dam papę 50cm na ławę fundamentową 60 i będzie dobrze. Mam teraz pytanie inne. Czy jeśli mam na działce glinę, czy jak to nazwał sąsiad piachoglinę to dobrze jest zastosować beton wodoszczelny W8 czy jest to przepisy formy nad treścią? Zasugerował mi to kierownik jak po ulewnym deszczu w nocy rano zostały kałuże w wykopie. I ogólnie było ślisko od tej gliny. Sąsiad znów mówi, że woda długo nie stoi a ja już mam mętlik w głowie.
 8. Wrzucam rysunek z wymiarami. Tak to będzie zrobione.
 9. Adaptację robił architekt. Niestety nie robiłem badań gruntu i zostało tak jak w projekcie gotowym. Stąd wnioskuję, że fundamenty są pewnie i tak na wyrost. Jak rozmawiam z ludźmi to każdy dziwi się czemu takie szerokie ławy mam. Ławy na głębokość 1.4m. Plus suchy beton 10 cm.
 10. Hmm. Teraz to pojechałeś konkretnie. Pogadam z kierownikiem jeszcze. On uważa, że dzisiejsi konstruktorzy i architekci wyznają zasadę RWD czyli ratuj swoją dupę i przewymiarowują wiele elementów. Np strzemiona fi 8mm zamiast fi 6mm. A inwestor musi ponosić koszty. Jest to gotowy projekt i jak to z gotowcami bywa, musi być do wszystkiego.
 11. Tylko nie widzę izolacji poziomej między ławą a bloczkami. Chyba, że jest to wszystko wylane razem. Kierownik ocenił, że 70cm jest to za dużo - bazując na swoim 40 letnim doświadczeniu. Budowlańcy to już w ogóle chcieli na 50 cm. Wiadomo, dla nich mniej roboty. Dom jest z poddaszem użytkowym ok 130m całości. No dobra. Ławy będą 60cm. Taka decyzja i ja się zgadzam. Wracam do mojego pytania o izolację między ławą a bloczkami. Na pewno milion osób to robiło, więc proszę o odpowiedzi jak to ugryźć żeby było ok na terenie lekko gliniastym.
 12. W takim razie jak to zrobić, żeby było taniej a równie dobrze?
 13. Dziękuję za odpowiedź. A czy nadaje się to do betonu wodoszczelnego w8? Ogólnie mam jakiś "system" firmy izohan ale poczytam z ciekawości.
 14. Na ławy chcę dać papę icopal szybki fundament sbs 4 mm. Jest ona trochę droga ale chcę położyć i zapomnieć o temacie. Dlatego jak porozcinam ją na dwie równe części po 50cm to mam oszczędność. Piwnicy nie mam ale papę kładę na ławie jako izolacja przeciw podciąganiu wody w górę. Szczerze to ja myślę, że nic się nie stanie jak tak zrobię. Ale pewny nie jestem dlatego pytam. A na działce jest trochę gliniasty teren.
 15. W projekcie pod dom mam 70cm a pod garaż jest 60. Kierownik zdecydował, że ławy zrobimy wszystkie 60cm.
×
×
 • Utwórz nowe...