Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

MichalMM

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez MichalMM

 1. W prospekcie informacyjnym jest: Stropy żelbetonowe prefabrykowane typu "filigran" lub żelbetonowe monolityczne.
 2. Podłogówki nie ma, mam schematy rur od CO, wiem że na to się nie nadzieje.
 3. Tego nie wiem. Dowiem się dopiero jak dostane klucze czyli gdzieś w maju. Grubość stropu to 31 cm, w tym wylewka 10 - to wszystko co sam, na dzień dzisiejszy jestem w stanie powiedzieć na temat "stropu". Piętro drugie, moje schody prowadzą na trzecie. Ok, czyli jeżeli wylewka jest pływająca, muszę przewiercić się przez wylewkę, styropian i kotwić się dopiero do jakiejś zbrojeniowej płyty?
 4. Ok, stopni faktycznie nie uwzględniłem. Wyprzedzając dyskusję dotyczącą dobranego jekla, dla 120x120x3 przy obciążeniu 500kg działającym prostopadle do belki (nigdy nie będzie tak działać), ugięcię to 10mm. Możemy przyjąć, profil 120x120x5, wtedy masa sama konstrukcji stalowej to mniej niż 120 kg, ugięcie dla takiego krytycznego przypadku poniżej 5mm.
 5. Dzięki wszystkim za zaangażowanie w temat. W załączniku rysunek konstrukcji schodów ze szczegółami, czyli: - profil stalowy 120x120x3 (taki duży ze względów estetycznych), do niego przyspawany ten sam profil ucięty pod kątem. - blacha do przykręcania stopni gr. 8mm 150x500mm montaż stopni na 4 śrubach - blacha do przykręcenia w podłodze i stropie 10mm, śruby 12mm - stopnie drewniane buk/dąb/jesion wymiary 900x280x40mm - na rysunku nie widać blachy dolnej ale jest 250x250x10mm z 4 otworami pod śruby 12 Proponowany sposób montażu do stropu jak w załączniku.
 6. Witam wszystkich na forum, planuję własnoręczne wykonanie i montaż schodów w mieszkaniu dwupoziomowym. Schody jednobiegowe, na jednej belce nośnej z profilu stalowego, 16 stopni drewnianych, konstrukcja jak na zdjęciu. Z wykonaniem samej konstrukcji nie będę miał problemu, ponieważ spawane konstrukcje stalowe to branża w której pracuję, ale dla mnie "schody" zaczynają się przy montażu, bo na budowlance się nie znam. Dlatego mam kilka pytań: 1. Do czego przykręcać się w stropie, czy miedzy blachę z otworami montażowymi spawaną do konstrukcji, a strop powinienem jeszcze coś dać,
×
×
 • Utwórz nowe...