Skocz do zawartości

Szaryb

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Szaryb

  1. Dnia 1.03.2020 o 12:29, mhtyl napisał:

    Po co dwie taryfy? Sądząc po tym co piszesz to nie jesteś zadowolony, więc jaki problem zmienić taryfę.

    Jaki problem podnieś moc przyłączeniową?

    Ale tak to jest jak widzisz sam po sobie jak nie przemyślisz i nie przeanalizujesz pewnych newralgicznych kwestii związanych z budową i funkcjonowaniem domu.

    Jakie znowu dwie taryfy? - G12w mam. Podniesienie mocy przyłączeniowej kosztuje, w pge, u elektryka, może nie są to koszty zaporowe, ale kilka stów poleci. Przypominam: dom [to remont!] miał być tymczasowo -, zaplanowałem układ do szybkiego wykonania bez czekania na pozwolenia i terminy u gazownika/projekt. Wydawał się także sporo tańszy [bufor], ale teraz koszt wykonania wydaje mi się na tym samym poziomie. To tyle.

    P.s. @Enerbau  skończył temat ? Szkoda..

  2. @Enerbau. Nie wiem co to za budynek, ale większość to _nie_ parterówki. Udział podłogi na gruncie zmniejsza się. Czy chciałoby Ci się wyliczyć straty sezonu 6m, zakładając temp. gruntu 10* (w piwnicy prawie zawsze taką mam), , zasilania podłogówki 30* (powiedzmy; u mnie wystarcza w taką zimę jak ta), styro 040 (powiedzmy ma kilka % wilgoci), 70m2 na gruncie, pomijamy tę mała akumulację gruntu pod wylewką, .. różnicę między 20cm a 12? No i dajmy stawka w g12w - moje [przed podwyżkami] 36gr/kWh.

  3. Chciałem napisać że ja w LUBZELu mam 36 gr za 1Kwh w g12, w dzień 70gr - kto tu pisze że to 1/3 ceny dnia?. Żałuję że nie zrobiłem gazu, dom miał być tymczasowo, koszt wykonania inst. Pod bufor i bojler jest znaczny, nawet przyłącze mam za małe - 11kW - też koszt. Np. Taki zawór 3D z afriso to ok. 600 zł, grzłki, rurki, kable, puszki, śrubunki, zawory,.. kasa leci nie wiadomo na co, a wydaje się taki proste. 

×
×
  • Utwórz nowe...