Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Szaryb

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Szaryb

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jakie znowu dwie taryfy? - G12w mam. Podniesienie mocy przyłączeniowej kosztuje, w pge, u elektryka, może nie są to koszty zaporowe, ale kilka stów poleci. Przypominam: dom [to remont!] miał być tymczasowo -, zaplanowałem układ do szybkiego wykonania bez czekania na pozwolenia i terminy u gazownika/projekt. Wydawał się także sporo tańszy [bufor], ale teraz koszt wykonania wydaje mi się na tym samym poziomie. To tyle. P.s. @Enerbau skończył temat ? Szkoda..
 2. @Enerbau. Nie wiem co to za budynek, ale większość to _nie_ parterówki. Udział podłogi na gruncie zmniejsza się. Czy chciałoby Ci się wyliczyć straty sezonu 6m, zakładając temp. gruntu 10* (w piwnicy prawie zawsze taką mam), , zasilania podłogówki 30* (powiedzmy; u mnie wystarcza w taką zimę jak ta), styro 040 (powiedzmy ma kilka % wilgoci), 70m2 na gruncie, pomijamy tę mała akumulację gruntu pod wylewką, .. różnicę między 20cm a 12? No i dajmy stawka w g12w - moje [przed podwyżkami] 36gr/kWh.
 3. Chciałem napisać że ja w LUBZELu mam 36 gr za 1Kwh w g12, w dzień 70gr - kto tu pisze że to 1/3 ceny dnia?. Żałuję że nie zrobiłem gazu, dom miał być tymczasowo, koszt wykonania inst. Pod bufor i bojler jest znaczny, nawet przyłącze mam za małe - 11kW - też koszt. Np. Taki zawór 3D z afriso to ok. 600 zł, grzłki, rurki, kable, puszki, śrubunki, zawory,.. kasa leci nie wiadomo na co, a wydaje się taki proste.
×
×
 • Utwórz nowe...