Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Marek Brysch

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Marek Brysch

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam 1. Tylko jak może się zapowietrzyć grzejnik na tym samym poziomie co piec? (zimny powrót) Dzisiaj spuszczałem wodę z tego grzejnika z powrotu aż leciała gorąca woda i dalej nie ciągnie powrót. I to była druga próba napełniana układu wodą i to samo. Woda jest dopuszczana codziennie. Ale sprawdzę ten zbiornik. 2. Właśnie jak jest odpowietrznik to chyba jest mniejsza średnica Info o zbiorniku na stronie: Połączenia 8 x 6/4", 4 x 1/2", 1 x 5/4" 3. Woda nagrzana z buforu jest podłączona z 3D i miesza z powrotem z instalacji, ale 45 stopni to za mało na grzejnik. Dziękuje. Bojler jest grzany przez bufor również.
 2. Witam Bufor mam taki: https://mora.com.pl/bez-wezownicy/7460.html Przesyłam rysunek co jest gdzie. I co się według mnie dzieje. Układ otwarty, zbiornik na samej górze budynku objętość 50-70 Litrów musiałbym sprawdzić. Wydaje mi się że około 200 żeberek na zakładzie. Oraz 2 nagrzewnice Volcano (wieksze) z pompką Przesyłam zdjęcie pomp ( 2 sztuki) które są na zasilaniu. Ale jak wyżej wspomniałem mam 1 pompę słabszą do nagrzewnicy i 1 do nagrzewnicy małej, ale włącza się co jakiś czas. Dziwi mnie że piec ma 90 stopni, a ciepła brak... A poprzedni był mniejszy i dawał radę z palcem w nosie. Dziękuje.
 3. Witam Dziękuje za tak duże zainteresowanie. Otóż stary piec dawał spokojnie radę. A ten nowy to osiąga temperaturę 80-90 stopni bardzo szybko. Zmieniliśmy pompy z powrotu na zasilanie oraz zmieniliśmy instalacje czyli woda z pieca od razu idzie do bufora i po drugiej stronie bufora jest wyjście u góry i pompy pobierają ciepłą wodę. Ale kiedy się włączą to powrót od razu miesza wodę tzn pompy mają taką moc że powrót jest wypychany do góry i temperatura skacze w górę i dół. A na piecu wciąż jest 80-90 stopni. To max na zasilaniu ze strony bufora gdzie pompy biorą wodę było 57 stopni... Piec jest mocny na naszą istalację. BO na starym piecu (kopciuchu) było może z 70 stopni max. Według mnie Ladomat blokuje przepływ wody z powrotu gdzie te 2 pompy są dużo mocniejsze nawet na małym biegu. I laddomat nie zdąży wpompować tyle wody z kocioła co te 2 pompki je odbierają, a mamy jeszcze 2 mniejesze to już w ogóle będzie tragedia, Również mam problem że powroty w grzejnikach są zimne nawet po przeróbce. I chodzi o powroty na grzejnikach które są oddalone najdalej od pieca. Góry grzejników grzeją a doły są zimne. Oglądałem na YT że taki sam piec potrafi nagrzać 4 bufory czyli 6000Litrów!! Co na tym filmie jest zastosowane? Bo nie widzę ladomatu? Tylko pompę która pompuje. Dziękuje.
 4. Witam Może zacznę od początku: Wymieniliśmy w zakładzie stolarskim stary piec (Kopciuch) na nowy piec Atmos DC100 + bufor 1500L(na początek). I podłączyliśmy go do istniejącej sieci, która przy poprzednim piecu sprawowała się idealnie). Przesyłam zdjęcia obecnego podłączenia wraz z opisem. Naszym założeniem było żeby nagrzana woda z pieca najpierw była rozprowadzona po całej instalacji ogrzewania, a kiedy powrót osiągnie zadaną temperaturę na sterowniku pompy, wtedy zacznie ona pompować ciepło z pieca do Bufora. Ale nie działa to wcale. Instalacja jest podzielona na lewą i prawą stronę i każda pompa odpowiada za odpowiednią stronę. Oraz dodatkowo 1 mała pompa do nagrzewania powrotu powietrza z wentylacji + pompa na 2 nagrzewnice na innej hali. Pompy są podłączone na powrocie i pompują wodę do Laddomatu i z tego co wnioskujemy to tutaj może być problem, ponieważ pompa mieszająca w Laddomat nie jest w stanie tych wszystkich pomp i ich wydajności przepuścić i gdzieś się to "kotłuje" i rozlewa. Na zdjęciach pokazałem ile jest temperatury na piecu a ile na rurze od zasilania ciepłą wodą i jest różnica między nimi około 10stopni, gdzie dzień wcześniej pokazywało idealnie tyle samo co na piecu i na sterowniku. Sterownik przy ścianie służy do włączenia pomp na lewą i prawą stronę grzejników w zakładzie po przekroczeniu temperatury 60 stopni. A sterownik przy piecu służy do włączenia pompy, która pompuje ciepłą wodę do bufora. Problemy: - Niektóre grzejniki na parterze i piętrze są nagrzane ale tylko górą, a powroty są zimne. - temperatura na piecu i sterowniku nie pokrywa się ze sobą, a powinna (zawór 3D jest zamknięty i nie miesza) - piec nie jest w stanie nagrzać bufora, ponieważ powrót się nie nagrzewa jak powinien (Przy starym piecu wszystkie grzejniki były gorące). Pytanie: - co jest źle podłączone? - co zrobić aby ciepło szło najpierw na grzejniki, a potem do bufora - dlaczego powrót jest zimny? ( nie powraca ciepło)
×
×
 • Utwórz nowe...