Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

paul182

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O paul182

 • Ranga
  Początkujący
 1. Spokojnie.... zawaleniem na pewno nie grozi, ale beton też raczej odpada.... Czytam ostatnio o suchym jastrychu (wyżej polecone płyty gipsowo-włóknowe). Może ktoś polecić w miarę tani i sprawdzony system? Można takie płyty położyć bezpośrednio na keramzyt albo inną podsypkę?
 2. na to miały iść panele..... taki był plan. Ale po dzisiejszej rozmowie z Panem konstruktorem już widzę że temat betonu trzeba będzie odstawić. Potwierdził wszystkie obawy i stwierdził (może trochę na wyrost) że ten strop już sam w sobie potrzebuje wsparcia jeśli beton to razem ze zbrojeniem i kotwieniem w ścianie. Ale wiadomo.... wszystko trzeba przeliczyć... ale koszty konkretne. Te 2,5 cm to wygięcie stropu... pytanie czy powstało podczas wylewania czy użytkowania....brak pęknięć ( poza jednym w rogu pokoju). Legary na których opierały się belki były konkretnie podkli
 3. 10 cm. Planowo miało być 5 cm na styropian i 5 na beton. Wcześniej była podłoga z desek 3 cm na łatach udających legary. Strop jak i wylewka w drugim pokoju nie są równe. Różnica poziomu do 2,5 cm.
 4. Mam zamiar połączyć 2 pokoje i chciałbym mieć równo pod stopami:) W drugim pokoju nie ma problemu bo jest niepodpiwniczony. Poprzednia podłoga strasznie skrzypiała.... Betom mocny... Mieszany w betoniarce w proporcjach 1do 3. Można też dać łaty i płyty osb. Będzie jeszcze lżej. I pewnie taniej. Taki jastrych j.w. dobrze się sprawuje?
 5. Witam, wiem że to trudny temat i ciężko ocenić nie oglądając sytuacji na miejscu. Budynek z lat 60. Pokój 4 x 4,1 m. Beton 8,5 cm zbrojony krzyżowo prętami gładkimi i żebrowanymi fi 12 co około 20 cm. Do tej pory była tam podłoga z desek. Chciałbym zrobić wylewkę betonową na istniejący strop. Beton z mixokreta 5 cm, ale mam opory co do wytrzymałości stropu. Ciężar tej wylewki byłby około 1700-1800 kg. Nie będzie to trochę za dużo. Pomyślałem, że można by wzmocnić strop filarem w piwnicy... Niestety podciągu nie da rady zrobić bo z jednej strony przeszkadz
×
×
 • Utwórz nowe...