Skocz do zawartości

akandrzej300@gmail.com

Uczestnik
  • Posty

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez akandrzej300@gmail.com

  1. Witam, tu autor posta.

    Na chwilę obecną , dzięki wstawieniu nowej - dłuższej żebrowanej rury  która wystaje ponad poziom gruntu - problemu  już nie ma. 

    Główną przyczyną było zalanie z góry wodami opadowymi wykopu studni, wlała mi się tam woda z ziemią i piaskiem z działki-podczas nagłego I obfitego opadu deszczu .

    Po ostatnich - trochę większych opadach- woda z działki nie wlewa się już  do studni dzięki temu ,że rura żebrowana wystaje ponad poziom gruntu i tak to powinno być  zrobione od początku  przez ekipę od studni głębinowej. Była to podstawowa przyczyna problemu.

    Na chwilę obecną jakość wody jest doskonała i chciałbym zeby tak pozostało;)- nawet po WIOSENNYCH roztopach woda z działki już mi się tam nie wleje z góry.

    Najważniejsze dla mnie wnioski to

    - wieko studni ponad poziom gruntu

    - dobrze uszczelnić niebieską rurę tzw: korkiem.

     

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.

     

  2. - robota zrobiona w/ g zaleceń , wykopalem starą rurę,  dno studni i wlot rury osłonowej do ziemi uszczelniłem wodoodporną i elastyczną zaprawą,  dwa wiadra zaprawy zmieściły się między rurę osłonową a ziemią / na zdj. widać wypłukaną ziemię koło rury osłonowej/,  wstawiłem nową- dłuższą rurę która wystaje ponad poziom gruntu i pompuję już pół  dnia, woda brązowa z piaskiem, mam wrazenie że  powoli robi się lepsza,  jestem pełen nadziei na stabilizację..- nie wiem czy pompować non stop czy z przerwami co jakiś czas,  w wolnej chwili proszę  odpisać Dziękuję 

  3. Bardzo dziękuję za doradztwo,  tak zrobię 

    3 minuty temu, akandrzej300@gmail.com napisał:

    Bardzo dziękuję za doradztwo,  tak zrobię , czy na DNO studzienki można wylać  jakąś dobrą elastyczną zaprawę wodoodporną, np do płytek ceramicznych czy ewent. jest coś  innego lepszego - a przy okazji zaprawa uzszczelniła by pustą przestrzen na dnie pomiędzy  rurą  osłonową a ziemią ?

     

  4. Ok 40 metrów

    - jeszcze jeden  problem,  tzn - żebrowaną rurę pcv " fachowcy od wiercenia studni  wkopali tak, że kończy się  ona poniżej zakończenia górnego  rury osłonowej /niebieskiej / i nie można zabezpieczyć szczelnie rury żebrowanej włazem z góry, bo wystaje ta niebieska ponad nią - czy mogę odczopować rurę niebieską I przyciąć ją  żeby kończyła się poniżej  karbowanej?

    - CZY ta niebieska jest hermetycznie zamknięta??

  5. - poczekam aż studzienka wyschnie- A pierwszego połączenia nie jestem w stanie sprawdzić bo jest jakieś 1,5 m pod studzienką zasypane.

    Zapomniałem napisać , że studzienka rewizyjna to żebrowana rura PCV fi chyba 60 cm o wysokości ok 70 cm A jej DNO nie jest betonowe tylko ziemia z której wystaje rura osłonowe ok 0,5 m ponad dno studzienki.

  6. Witam 

    Mam na działce studnię głebinową 42 m gleboka,korzystamy 3 lata bez problemu.

    Przy ostatnich obfitych opadach deszczu pojawił się  problem  jakości wody, jest lekko żółta - woda z działki wlewa się do studzienki rewizyjnej w której  jest rura osłonowa zamknieta od góry  hermetycznie.

    Prawdopodobnie woda  z dzialki wlewa się  wzdłuż niej w głąb odwiertu.

    Podczas ubiegłorocznej suszy- woda kryształ, problem się powtarza jak woda gruntową dostaje się do studzienki.

    Podejrzewam, że ekipa od wiercenia studni słabo zadbała o uszczelnienie odwiertu wzdłuż rury osłonowej. 

    Moje pytanie- czy jest możliwość  i jakiś skuteczny sposób powtórnego uszczelnienia odwiertu pomiędzy rurą osłonową a ziemią obok rury?

    Dziękuję.*

     

×
×
  • Utwórz nowe...