Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

akandrzej300@gmail.com

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O akandrzej300@gmail.com

 • Ranga
  Początkujący
 1. - dziękuję za poradę i odpisanie HURRRA! - nie muszę odstawiac wody na ' odstanie- o 21 wyłączyłem pompowanie bo woda...PRAWIE KRYSZTAŁ!! Jutro wrzucę fotki - i 'szklaneczkę Z wodą- JESTEM ZNOWU SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM😉
 2. - robota zrobiona w/ g zaleceń , wykopalem starą rurę, dno studni i wlot rury osłonowej do ziemi uszczelniłem wodoodporną i elastyczną zaprawą, dwa wiadra zaprawy zmieściły się między rurę osłonową a ziemią / na zdj. widać wypłukaną ziemię koło rury osłonowej/, wstawiłem nową- dłuższą rurę która wystaje ponad poziom gruntu i pompuję już pół dnia, woda brązowa z piaskiem, mam wrazenie że powoli robi się lepsza, jestem pełen nadziei na stabilizację..- nie wiem czy pompować non stop czy z przerwami co jakiś czas, w wolnej chwili proszę odpisać Dziękuję
 3. Wszystko jasne, jutro zaczynam działać- dzięki za cierpliwość i doradzenie🍻
 4. Ok 40 metrów - jeszcze jeden problem, tzn - żebrowaną rurę pcv " fachowcy od wiercenia studni wkopali tak, że kończy się ona poniżej zakończenia górnego rury osłonowej /niebieskiej / i nie można zabezpieczyć szczelnie rury żebrowanej włazem z góry, bo wystaje ta niebieska ponad nią - czy mogę odczopować rurę niebieską I przyciąć ją żeby kończyła się poniżej karbowanej? - CZY ta niebieska jest hermetycznie zamknięta??
 5. - czym najlepiej uszczelnić wypłukaną ziemię koło rury na dnie studzienki?
 6. Tak to wygląda, może doloże krega na wysokość żeby podnieść ponad poziom ziemi..W studzience na dnie widoczna wolna przestrzeń pomiędzy rurą niebieską a ziemią wokół niej i tam widoczna woda która opada wzdłuż rury..
 7. - poczekam aż studzienka wyschnie- A pierwszego połączenia nie jestem w stanie sprawdzić bo jest jakieś 1,5 m pod studzienką zasypane. Zapomniałem napisać , że studzienka rewizyjna to żebrowana rura PCV fi chyba 60 cm o wysokości ok 70 cm A jej DNO nie jest betonowe tylko ziemia z której wystaje rura osłonowe ok 0,5 m ponad dno studzienki.
 8. - no właśnie nie od góry ponieważ rura jest zaczopowana hermetyczne, zdjecia nie da się zrobić bo w studzience akurat jest woda ale rura wystaje ponad wodę/ ok 0,5 m/ więc woda nie wlewa się do rury..
 9. - no właśnie nie od góry ponieważ rura jest zaczopowana hermetyczne, zdjecia nie da się zrobić bo w studzience akurat jest woda ale rura wystaje ponad wodę/ ok 0,5 m/ więc woda nie wlewa się do rury..
 10. Witam Mam na działce studnię głebinową 42 m gleboka,korzystamy 3 lata bez problemu. Przy ostatnich obfitych opadach deszczu pojawił się problem jakości wody, jest lekko żółta - woda z działki wlewa się do studzienki rewizyjnej w której jest rura osłonowa zamknieta od góry hermetycznie. Prawdopodobnie woda z dzialki wlewa się wzdłuż niej w głąb odwiertu. Podczas ubiegłorocznej suszy- woda kryształ, problem się powtarza jak woda gruntową dostaje się do studzienki. Podejrzewam, że ekipa od wiercenia studni słabo zadbała o uszczelnienie odwiertu wzdłuż rury osłonowej. Moje pytanie- czy jest możliwość i jakiś skuteczny sposób powtórnego uszczelnienia odwiertu pomiędzy rurą osłonową a ziemią obok rury? Dziękuję.*
×
×
 • Utwórz nowe...