Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Michał Nowak

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Michał Nowak

  1. Witam ponownie Będę zabudowywał balkon płytami OSB. W chwili obecnej balkon ma konstrukcję drewnianą z belkami pionowymi 10x10 cm, w rozstawie co ok. 180 cm. Pomiędzy nie co 40 cm wstawię deski. Pytanie jest takie: Jakiej grubości powinny być te deski? Wystarczy 4 cm? Czy szczeliny wypełniamy tak jak w przypadku styropianu pianką?
  2. To wiem, ale zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.W przypadku gdybym musiał np. zastosować poprzeczne legary wzmacniające balkon od spodu, zakłóciłoby to bryłę budynku. Wstawienie murowanego słupka na rogu, też zakłóca estetykę.
  3. Witam. Chciałbym przerobić balkon na pokój. Balkon (płyta betonowa) w 1/4 znajduje się nad pomieszczeniem, a 3/4 wystaje poza budynek. Na całej długości z jednej strony wpuszczony jest w ścianę Balkon wykończony jest drewnem (słupki 10 cm, belka poprzeczna tak samo), co stanowi prawie gotową konstrukcję pod płyty OSB. Mój zamysł jest taki, aby wzmocnić, zagęścić konstrukcję drewnianą i zabudować ją płytą OSB. Na płytę OSB, styropian + siatka + tynk. Od strony dachy styropapa + papa wierzchnia. Od spodu styropian. Od wewnątrz wełna mineralna + folia + płyta g-k. Balkon przy okazji zmiany na wykończenie drewniane został wsparty na trzech drewnianych belkach. Zastanawiam się jednak, czy jeśli dołożę płyty OSB (ok. 10 m2) styropian jako ocieplenie (łącznie z dachem jakieś 60 m2) + wyposażenie pokoju - za bardzo nie obciąży balkonu. Z drugiej strony nad tymi trzema belkami jest poprzeczna łata drewniana która rozprowadza obciązenie na całą długość. Dodane obciążenie może nie jest zbyt duże, ale w pierwotnej wersji balkon miał lżejsze wykończenie. Zmiana wyglądu balkonu poprzez dodanie drewnianego zadaszenia i jego konstrukcji już zwiększyła obciążenie, a jego adaptacja na pokój jeszcze bardziej zwiększy. Myślałem o wymurowaniu słupka, w miejscu narożnej belki drewnianej. Ale obawiam się że mogłoby to spowodować pękanie balkonu.
×
×
  • Utwórz nowe...