Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

baniol271

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O baniol271

 • Ranga
  Początkujący
 1. Z chęcią bym ich pogonił ale brak jakiegokolwiek innego wykonawcy, który przejął by zakres robót. W horyzoncie 3 miesięcy się znajdzie, lecz mamy już z moją partnerką pilną potrzebę wprowadzenia do końca marca. Jestem więc w kropce. Co do elektryki - zamierzam wytknąc wykonawcy wadę, dać warunek, że odbiorę tylko i wyłącznie dobrze wykonaną elektryke, gdzie ściany będą równe a za wadliwą technikę chce ugrać obniżenie ceny. Takie rozwiązanie jest ska mnie do przyjęcia. Większy kłopot mam z kwestią podłogi. Zakładając, że mieliby robić sama płytę OSB, to czy przy tej technice konieczne byłoby zerwanie starych desek? Nie można by było na deskach i np 2 warstwy OSB na zakładkę?
 2. Prosiłbym o komentarze, które odnoszą się do moich pytań. Takie wrzutki w niczym mi nie pomagają. Dziękuję.
 3. Co do elektryki na ścianach - właśnie rozmawiałem z wykonawcą i będą kłaść elektrykę wycinając płyty po czym będą to zalepiać/równać. Nie pytałem o metodę/technikę równania jeszcze. Jaka ona powinna być, powinien najpierw iść tynk a dopiero na to gładź? Co do podłogi - Podłodze po całkowitym zerwaniu brakowało do wysokości starego parkietu około 2 cm do nawet 3,5 cm (deski w niektórych miejscach były zapadnięte). Wykonawca zalecił by położyć jedną warstwę płyty OSB, na to wylewkę samopoziom a na to kolejną cieńszą płytę OSB, którą przebije przez całą podłogę na przelot. Wykonawca miał zjawić się na miejscu by ocenić jakie płyty OSB zakupić by finalnie wyszła nam oczekiwana wysokość. Wymiarów nie wykonał i zalecił by kupić płytę OSB 12mm, wyleją na to samopoziom i powie jaką płytę OSB kupić na górę. Obecnie okazało się, że jedna warstwa płyty OSB i wylany samopoziom jest już za wysoko by kłaść kolejną płytę OSB i doleją tylko do oczekiwanej wysokości kolejny samopoziom po wyschnięciu (jeszcze tego nie zrobiono). - Na pierwszą warstwę wylewki poszło 12 worków 25 kg sms 30. Kuchnia ma 13,5 m2. Niżej załączam zdjęcia kuchni po zerwaniu i po położeniu płyty OSB. Zdjęcia pęknięć wykonam dziś. - Dolać trzeba około 10 worków po 25 kg. Wyliczenie wykonawcy. - Niestety nie było mnie przy kładzeniu płyt OSB ale widziałem, że płyta OSB była położona nierówno, brak poziomu po położeniu płyty OSB był wyczuwalny podczas chodzenia i gołym okiem. Czy dało się uzyskać poziom już podczas położenia pierwszej warstwy płyty OSB? - Nie wiem jak przygotowano podłoże pod wylewkę, ale z zakupionych przeze mnie materiałów wynika, że użyto jedynie ATLAS WODER 5l. Dziękuje za zainteresowanie moim tematem.
 4. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli ktoś chciałby jeszcze doradzić to proszę. Obecnie nie wiem jak mam postąpić. Obecnie zależy nam na tym by hak najszybciej się wprowadzić bo bardzo długo nie mamy swojego własnego kąta. Zakładając wyrzucenie obecnej firmy pojawia się kłopot kto pracę mógłby dokończyć. Znaleźć wykonawcę z dnia na dzień, który do tego był dobry i sensowny kosztowo graniczy z cudem. No i jak rozliczyć obecne pracę? Czy ta podłogę należy obecnie zerwać i położyć na nowo, przy czym nie płacić firmie za nią? Płyty zostawić i puścić elektryke? Mam kompletny mętlik.
 5. Tak, mam podpisaną umowę. Możesz wyjaśnić i rozwinąć kwestie podłogi? będę wdzięczny. Śląsk. Zapytam z kolei jakie znaczenie ma dla Ciebie ta wiedza?
 6. Witam szanownych forumowiczów, Zwracam się z prośbą o udzielenie fachowych odpowiedzi w związku z poniższymi pytaniami, za każdą odpowiedź z góry dziękuje. Mianowicie obecnie w nowo zakupionym mieszkaniu (kamienica 90m) są przeprowadzone prace remontowe. Prace te wykonuje wybrana przeze mnie firma budowlana. Prace trwają od około 10 dni. Dodam, że mieszkanie jest cały czas ogrzewane. Zakres zleconych prac to - ściany (płyty karton gips+ przygotowanie pod malowanie. - nowa instalacja elektryczna w kuchni, łazience, przedpokoju, WC, razem z oświetleniem, - nowa hydraulika, - wykonanie podłogi przy użyciu płyt OSB i wylewek samopoziomujących do parkietu SMS30(?) w kuchni, WC, łazience i przedpokojue - około 30m powierzchni, W przebiegu prac zauważyłem wiele nieprawidłowości z tym, ze moje amatorskie oko może się mylić. Co budzi moje wątpliwości to: Podłoga - stara podłoga została całkowicie zerwana do desek tworzących strop w kamienicy. Budowlańcy na ową podłogę położyli płytę OSB 12 mm. Płyta ta została de facto jedynie przytwierdzona do podłogi, nie zadbano o to by tworzyła ona już choć zbliżony poziom. Na płytę OSB wylano wylewkę samopoziomującą atlas sms 30. Wylewki tej wylano za małą warstwę by wysokością dorównała do starego parkietu stąd konieczne jest "dolanie"., nadto wylewka samopoziomująca ma różną barwę (ciemniejsza i jaśniejsza) a także widać pęknięcia o charakterze rys na szkle - cienkie pęknięcia. Ściany i sufity - na ścianach i sufitach przytwierdzono już płyty karton gips bez poprowadzenia instalacji elektrycznej, oświetlenia i elektryki. Sufit w kuchni jest już zupełnie zamknięty z wykończonymi łączeniami. Płyty na ścianach są mocowane na klej. Obecnie by położyć instalacje na ścianach prawdopodobnie firma będzie wycinała płyty. By oświetlić kuchnię będzie trzeba dostać się prawdopodobnie z łazienki gdzie sufit nie jest podwieszony. Dalej - pod płytami gipsowymi została stara instalacja elektryczna, nie została ona najpierw zerwana. Zdaniem firmy zostanie ona pod płytami i będzie jedynie odłączona. Proszę uprzejmie o udzielenie odpowiedzi czy powyższe wykonanie prac jest należyte a jeśli nie jest to jak powinienem postąpić? Pozdrawiam serdecznie
×
×
 • Utwórz nowe...