Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

3velyna

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O 3velyna

 • Ranga
  Początkujący
 1. Oczywista sprawa. Narazie jednak orientuję się jakie są szanse na zmiany w takim mieszkaniu zanim zdecyduję się je kupić. Wtedy oczywiście mimo wszystkich powyższych rad w ruch pójdzie specjalista, który przyjrzy się sprawie z bliska mając całą dokumentację pod ręką.
 2. Gdybym była kotem, to byłabym właśnie tym Zdjęcie mojego autorstwa, kot niestety nie mój. Ale tak jak on chętnie przybiję piątkę każdemu, kto posłuży radą
 3. Domyśliłam się A mnie chodziło o jedną z dwóch wersji: Mieszkanie, wersje.pdf
 4. Hm chyba się nie zrozumieliśmy Pisałam o drugiej 'cienkiej' na szkicu ścianie, czyli prostopadłej do tej, o której mowa. ...których równoczesne wyburzenie dałoby otwartą przestrzeń na kuchnię i 'wewnętrzny' przedpokój. Odnośnie poszerzenia otworu, to nadal mam na myśli zachowanie wysokości drzwi, bez wyburzania 'nadproża'. To mieszkanie jest stosunkowo małe. Ok. 55m2, szerokości pokoi max. 3 m.
 5. Pisząc 'piękną kolumienkę' rozumiem żartujesz? Czyli nie mam gdzie postawić lodówki 🤣
 6. Dokładnie, rok budowy 1975 Rozumiem, że w takim razie każda ewentualna zmiana położenia drzwi w ścianie nośnej to nie lada wyczyn. Gapię się w tej plan i zastanawiam, jakie daje możliwości, stąd myśl o poszerzeniu otworu do największego pokoju na szerokość przedpokoju. Czyli praktycznie zrezygnowanie z tej ściany, ale pozostawiając nadproże (którego de facto nie ma :D). Jeśli na 99,9% można by usunąć ścianę (docelowo - działową) pomiędzy kuchnią a pokojem, to taka sama zasada zapewne dotyczyć będzie drugiej ściany tego środkowego pokoju? Co z wyrzuceniem obu?
 7. Mieszkanie jest na 5 piętrze, blok ma 12 kondygnacji razem z piwnicą.
 8. Mhm, a poszerzenie otworu drzwiowego (zostawiając nadproże) między przedpokojem a największym z pokoi (z balkonem) może naruszyć konstrukcję budynku?
 9. Dziękuję, na pewno zmierzę nie tylko grubość ścian, bo rzut nie wygląda na robiony przez architekta. Pytałam bardziej pod kątem doświadczenia z budownictwem wielkiej płyty, czy są jakieś zasady biorąc pod uwagę przedstawioną technologię tego konkretnego budynku.
 10. Podpinam się Wpadło nam w oko mieszkanie w Katowicach na osiedlu Giszowiec (jeśli ma to pomóc ^). Zastanawiamy się jednak jakie będą możliwości wyburzania czy przesuwania ścian. Osobiście jeszcze go nie widzieliśmy, ale mamy plan (w załączniku). Posiadamy też informacje o konstrukcji budynku: "Budynek w konstrukcji z wielkiej płyty, fundamenty wylewane, żelbetowe; ściany żelbetowe, prefabrykowane; stropy kanałowe, prefabrykowane. Stropodach wentylowany, płyty korytkowe na ścianach ażurowych, izolowany papą, co 6 m otwory wentylacyjne. Schody - prefabrykowane płytowe, parter - żelb
×
×
 • Utwórz nowe...